Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Vannak olyanok akik azt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak olyanok akik azt az elvet vallják, hogy előbb kellene az eljegyzés és a házasság, mint a család? Akiknek, meg összejött a baba "idő előtt" nem bánta meg?

Figyelt kérdés

Mert én nem akarok addig gyereket, még férjnél nem vagyok, ne mondja azt a párom, hogy csak a gyerekért vett el. pedig ő nagyon szeretné már.

Vagy akiknek összejött a baba, nem érezték úgy, hogy csak azért vette el a párjuk, hogy jön a baba?

félreértést nem akarok nem ítélek el senkit csak érdeklődök. és sok boldogságot minden eljegyzésre, házasságra és anyaságra váró lánynak:)


2011. ápr. 8. 20:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%
20:51 vagyok. Nem értem, miért lenne jobb egy házasság attól, ha már van saját lakásod, kocsid. Mi se úsztunk a pénzben, amikor összeházasodtunk (és azóta se úszunk sajnos), elég szerény is volt az esküvőnk, de azt tartjuk normálisnak, hogy előbb a házasság, aztán a gyerek. Ha tíz vagy húsz évig várunk, se tudtunk volna mindenkit meghívni a lakodalomba, akit szerettünk volna. Ez a hagyományos családmodell, soha semmi baj nem volt ezzel, a mai modern felfogás kezdi elsöpörni ezt is, ahogy minden más, eddig remekül működő dolgot. Meg is lesz ennek az eredménye egy-két évtizeden belül, már lászik is pár dologban, mivel jár, ha a régi, jól bevált normális felfogást lecseréljük a modern hülyeségekre. Lehet jönni azzal, hogy a pénz így meg úgy, de csak az nem tudja megoldani, aki nem akarja. Az esküvő ingyen van, a többire meg mindenki annyit költ, amennyit tud.
2011. ápr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
79%
nekünk előbb együttélés, aztán eljegyzés, majd házasság következett... gyerek még nincs tervben, majd csak pár év múlva... és azt gondolom így az ideális...szép sorjában... 26/nő
2011. ápr. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%

együttélés (max 1 év), eljegyzés (de nem nagy parti), házasság (szerény, vagy nulla lakodalommal), gyerek. Ez a helyes sorrend.

Ha egy ffi gyereket akar tőlem, akkor engem is akarjon annyira, hogy velem képzelje el az életét. és nyilván fordítva is.

én nem értem azokat, akik együttélésre vállalnak gyereket. mitől félnek? nincs semmi (egy 20 évre szóló lakáshitelen kívül), ami annyira összeköt két embert, mint a gyerek. Soha többé nem szabadulnak egymástól, mégha külön is mennek! ha ezt bevállalják, akkor a házasságot miért nem? ha valaki házas, de nincs gyerek... akkor elválnak és vége. ha valaki együttél a párjával, de van gyerek és szétmennek, ugyanúgy a láthatás, gyerektartás miatt össze vannak kötve. ha meg nem szeretik egymást annyira, hogy összeházasodjanak, akkor miért vállalnak gyereket. Egyébként meg akik tartósan együtt élnek, azok gyakorlatilag házasságban élnek. Annyira kevés és kizárólag jogi, speciális dologban különbözik csak az együttélés a házasságtól, hogy a mindennapi életben és a legtöbb jogi dologban olyan, mintha házasok lennének. szóval nem értem őket...

2011. ápr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
73%

Eljegyzés, házasság+összeköltözés, gyerek. Mi így csináltuk és működik. Szerintem így normális.


A házasság előtt gyerek az olyan feeling, mintha le akarnák egymást előre tesztelni, h lehet-e gyerekük. Persze nem az, akinek véletlenül csúszik be, az más.

2011. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

Ez a válasz 12%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:37


nem értem miért pontozták le. teljesen igaza van. én is úgy akartam, hogy ház, esküvő, gyerek. most már ott tartok, hogy legyen munkám, utána jövőre esküvő, utána gyerek, de ha véletlenül fordul a sorrend, akkor sem lesz baj, viszont a ház lenne a legfontosabb, csak sajnos nincs rá pénz.

2011. ápr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
43%

:) Azért pontozgatják le, mert sokan más-más elveket vallanak, és ha nem tetszik nekik a másiké, akkor lepontozzák. :) Elég gyerekes, de ez van.

Mi a férjemmel úgy csináltuk, hogy megkérte a kezem, rá egy kis időre, mikor felépült a házunk összeköltöztünk, majd megtartottuk az esküvőt. Utána jött csak a baba..

Természetesen van, akinek lényegtelen a házasság, vagy nem annyira fontos. Teljes mértékben tiszteletben lehet tartani az ő elveiket is. Nekem és a férjemnek is fontos volt az esküvő, és utána a bébi. ha jött volna előbb a baba, természetesen nem lett volna gond..:) Örültünk volna neki. Viszont nekem így kerek az egész.. :)

24/N

2011. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egyébként, valaki írta, hogy ma már nem nézik le azt a nőt, aki karikagyűrű nélkül szül.

Ebben nem értek teljesen egyet. Vidéken, még nagyon sok helyen furcsán néznek az "ilyen" nőkre.. Sajnos ez van... Nehéz dolog egy hosszú évtizedekig, évszázadokig jól működő családmodell mintáját mindenkinek befogadni. Ez elég hosszú idő..

2011. ápr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!