Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Megkérték a kezem, de a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkérték a kezem, de a környezetem elbizonytalanított. Igazuk van, vagy én ilyen embertípus lennék?

Figyelt kérdés
Ő az első szerelmem, soha nem jártam előtte senkivel, és neki is én vagyok az első. Én 17 éves voltam, ő 22 volt, mikor összejöttünk. A kapcsolatunk mindig is maximálisan kiegyensúlyozott volt, talán túlságosan is. 5 és fél év alatt soha nem voltak veszekedések, max. kisebb viták, nem volt féltékenykedés, nem volt kaland, mert a kezdettől tudtuk, hogy komoly a dolog, és hosszú távra tervezünk. Tisztelem, teljesen megbízom benne, ismerem, nem ismerek nála jóindulatúbb embert, de tény, hogy kapcsolatunkból hiányzott a szenvedély, ha megláttam, soha nem jelentkeztek a tipikus "tünetek" gyors szívverés, meg a libabőr, nem akartam nagyon hűdejól kinézni előtte, újra meghódítani, hanem inkább mindig nyugalom töltött el. És akkor jöttek a barátnők, és bogarat ültettek a fülembe, hogy "nem éltem ki magam" és hogy egy idő után kíváncsi leszek, hogy milyen mással, vágyni fogok a lángoló szerelemre, és rosszul fogok járni, ha majd 3 gyerek után jövök rá, hogy "még nem is éltem". Azt mondták, hogy legbelül minden ember ilyen, és elkezdtem félni, mert tényleg nem éltem át azt a lángoló szerelem dolgot, és nagyon félek, hogy másra fogok vágyni... Mi a véleményetek?
2011. jún. 16. 09:36
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

*Az az igazság, hogy neveltetésből fakadóan én hiszek abban, hogyha összeházasodok valakivel, akkor jóban rosszban ki kell mellette tartanom, ha nem megy, akkor is küzdeni kell érte bármilyen körülmények között is. Ezért is félek, mert nekem a házasság nem egy papír, amit összetépünk, ha nem működik, hanem örök életre szól.


Kell is ebben hinni, de ha józanul átgondolod: ez 2 emberen múlik. Megtehetsz bármit, ha a másik egyszerűen kiszeret belőled, vagy olyat csinál, ami miatt már te nem tudod szeretni. A "jóban-rosszban" csak addig tartható be, amíg a másik ebben partner.

És néha pont azzal tudjuk kifejezni a szeretetünket, hogy szabadon engedjük a másikat, ha velünk már nem boldog.


Ez természetesen nem rátok vonatkozik, csak megjegyeztem.

Amikor az első barátom megcsalt, és ezért "kénytelen" voltam kirúgni (a mi szokásunkban nem szokás félred*gni), nagyon rossszul éreztem magam amiatt, hogy korábban megígértem neki, hogy mindig szeretni fogom - úgy éreztem, hogy nem tartottam be az ígéretem (papír nem volt róla, ennek ellenére...). De vannak olyan esetek, amikor nem érdemes "küzdeni", és amikor az embernek be kell látnia, hogy nem megy tovább.

Természetesen ez nem hétköznapi kis dolgokra vonatkozik, mert azokat meg kell oldani.

De vannak esetek, amikor a másik fél nem akarja, hogy jóban-rosszban kitarts mellette.

Remélem, érted, mit akarok mondani.

09,47

2011. jún. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
A szenvedély elmúlik, a kötődés számít.
2011. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Nem tudom ezt minek nevezik, de ha nincs velem nagyon nagyon hiányzik, egész nap rá gondolok, szeretem, mikor hozzáér, átölel, elfogadom úgy, ahogy van, minden mozdulatát. Szenvedély hiánya alatt azt értem, hogy soha nem harcoltam érte, ő sem harcolt értem, nem csináltunk hülyeségeket (mint pl a testvérem, aki tipikusan ez a se lát se hall) hanem mindig tudtam mellette reális maradni, nem szálltam el a földről. Ő ugyanez.
2011. jún. 16. 10:17
 24/42 anonim ***** válasza:

Szerintem azért írsz ilyeneket, mert elbizonytalanítottak, különben lehet, hogy eszedbe sem jutott volna, hogy nem vagytok elég szenvedélyesek stb.

Nem szeret mindenki szenvedéllyel, és nem kell mindenkinek hevesnek lennie egy boldog kapcsolathoz.

Viszont mire is adnád fel mindezt? A környezetedért? Vagy magadért? Mert mindez tök bizonytalan, viszont a párod biztos pont.

2011. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

"Nemi életet és több év után kezdtünk el élni, rajta akkor láttam, hogy kicsit "hevesebb"...:D"


De jó vele a szex? Vagy abban sincs szenvedély?(Na meg kielégülés...)

2011. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

"Nem tudom ezt minek nevezik" -írod, Kérdező

Goethe így "nevezi":

"Fél lelkünk maradt, úgy összeforrunk"

2011. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

"Szenvedély hiánya alatt azt értem, hogy soha nem harcoltam érte, ő sem harcolt értem, nem csináltunk hülyeségeket (mint pl a testvérem, aki tipikusan ez a se lát se hall) hanem mindig tudtam mellette reális maradni, nem szálltam el a földről. Ő ugyanez."


Ja,ha ennyi, akkor nem gáz.


A döntő kérdés úgyis az, hogy szereted-e 8szerelmes vagy -e)

2011. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Na, ez meg a másik, a szex.

Ugyanezt kérdezték a barátnőim, mondtam, hogy jó. Erre nem szó szerit ezt mondták, de a lényeg az volt, hogy mégis honnan tudom... Onnan, hogy szeretem vele szeretkezni...

2011. jún. 16. 10:23
 29/42 anonim ***** válasza:

Most láttam a legutóbbi kommented... najó így kicsit más a helyzet, ez tényleg fura, és elképzelhető, hogy nem vagy szerelmes, csak nem is tudod mi a szerelem,

DE(!!!) továbbra is tartom amit az előbb mondtam, hogy biztosra menni sosem lehet és az, hogy az igazi szerelmek 90%-a szenvedéllyel kezdődik, az nem jelenti, hogy máshogy nem alakulhat ki!

2011. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, szerintem ha valami jó és kielégítő, akkor tudom, hogy az jó és kielégítő akkor is, ha nem próbáltam ki 500 másik emberrel...


Ha az ember boldog, akkor azt egyszerűen TUDJA.


Lehet,hogy hülye példa :D, de nem volt másik macskám, csak aki van 12 éve - mégis tudom, hogy ő a legjobb macska a világon, és nem akarok másikat! :D (Pasiról sajnos nem tudom ezt mondani a magam esetében, voltak sikerületlen kapcsolataim - de a macskás példa szerintem jó. :D )

2011. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!