Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Megkérték a kezem, de a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkérték a kezem, de a környezetem elbizonytalanított. Igazuk van, vagy én ilyen embertípus lennék?

Figyelt kérdés
Ő az első szerelmem, soha nem jártam előtte senkivel, és neki is én vagyok az első. Én 17 éves voltam, ő 22 volt, mikor összejöttünk. A kapcsolatunk mindig is maximálisan kiegyensúlyozott volt, talán túlságosan is. 5 és fél év alatt soha nem voltak veszekedések, max. kisebb viták, nem volt féltékenykedés, nem volt kaland, mert a kezdettől tudtuk, hogy komoly a dolog, és hosszú távra tervezünk. Tisztelem, teljesen megbízom benne, ismerem, nem ismerek nála jóindulatúbb embert, de tény, hogy kapcsolatunkból hiányzott a szenvedély, ha megláttam, soha nem jelentkeztek a tipikus "tünetek" gyors szívverés, meg a libabőr, nem akartam nagyon hűdejól kinézni előtte, újra meghódítani, hanem inkább mindig nyugalom töltött el. És akkor jöttek a barátnők, és bogarat ültettek a fülembe, hogy "nem éltem ki magam" és hogy egy idő után kíváncsi leszek, hogy milyen mással, vágyni fogok a lángoló szerelemre, és rosszul fogok járni, ha majd 3 gyerek után jövök rá, hogy "még nem is éltem". Azt mondták, hogy legbelül minden ember ilyen, és elkezdtem félni, mert tényleg nem éltem át azt a lángoló szerelem dolgot, és nagyon félek, hogy másra fogok vágyni... Mi a véleményetek?
2011. jún. 16. 09:36
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet,hogy hülye példa :D, de nem volt másik macskám, csak aki van 12 éve - mégis tudom, hogy ő a legjobb macska a világon, és nem akarok másikat! :D"


Na látod, ebből is látszik, hogy nem lehet igazad, mert a világ mindkét legtökéletesebb macskája nálam lakik! :)


(persze vicceltem :))

2011. jún. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Ebben nem igazán lehet tanácsot adni. Még Te magad sem érezheted igazán, hogy valóban egy egész életre fontos lesz-e számodra a párod. A lángoló szerelemmel induló és még utána is sokáig nagy lánggal égő szerelmekre éppúgy nincs életre szóló garancia, mint az esetedben meglévő nyugalmas, kiegyensúlyozott kapcsolatokra.,

Én középkorú vagyok, volt egy-két izgalmasan induló - bár beteljesületlen - kapcsolatom a házasságom előtt, nem is volt meg soha igazán az a nagy lángolás, de a kapcsolatok is nagyon rövid ideig tartottak, mert vagy én nem ragaszkodtam igazán a partnerhez, vagy pedig a partner hozzám. Húsz évesen férjhez mentem, szintén egy izgalmasan induló kapcsolatból, mikor már a szexig is eljutottunk. Viszont itt sem éreztem azt a bizonyos nagy lángolást, legalábbis csak nagyon rövid ideig. Már az esküvő napján kezdtem érezni egy kis bizonytalanságot a döntésemmel kapcsolatban. Hozzáteszem, hogy csak öt hónapja ismertük egymást, nem öt éve, ahogy Ti. Azért most már 30 éve vagyunk házasok, persze nem konfliktus mentesen, amelyek viszont többnyire szülői behatások miatt keletkeztek.

A lángoló, romantikus és hosszan tartó szerelem úgy érzem nekem is kimaradt az életemből, hiányoltam, sőt még most is hiányolom, de nem tudom, hogy mi lett volna, ha másképp alakul az életem. Nem biztos, hogy jobb lett volna, egyáltalán nem biztos! Így összecsiszolódva, összeszokva nevelgettük két gyerekünket, amolyan átlagos családként.

Hogy vágyakozni fogsz-e egy kapcsolat mellett más, vérpezsdítőbb érzésekre, az sem befolyásol, ha előtte már "kiélted" magad. Sőt, azt hiszem a hűség vérmérséklet függő is. Van akit a szex és az ismétlődő vérforraló kapcsolatok jobban inspirálnak, mint a hosszan tartó, nyugalmas, kiegyensúlyozott kapcsolat, ami inkább a szeretetre alapoz.

2011. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

Ha elhagyod, csak mert mások szerinte nem élted ki magad, akkor lehet, hogy rájössz, hogy van jobb, de általában pont fordítva szokott lenni: rájössz, hogy mekkora bolond voltál, hogy másokra hallgattál.

Amúgy úgy érzem a kommentjeidből, hogy nincs itt baj, kivéve a környezeted.

2011. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim válasza:
nos, kicsit hasonlo hejzetben vagyok most a parommal, es menyasszony vagyok. nagyon rendes a volegenyem nagyon szeret mindent megtenne ertem es ezt rengetegszer bebizonyitotta. felollem viszont bizonytalan a hejzet azt hiszem a kotodes van. ugy vagyok vele mint te... nalunk a sex is jo volt elore de mar nem... az erzelmeim miatt. vágyok a nagy szerelemre.es gozom sincs most mit csinaljak nem akarom elloni az eletem. na de!!! irtad hogy a baratnoid kerdeztek honnan tudod hogy jo a sex? nos, a volegenyem elott volt egy masik pasi azzal voltam elore. elore bizonytalan voltam, feltem nem vagyok eleg jo neki, mert neki elottem mas is volt, de nagyon megvolt elegedve vvelem en is vele... es en ereztem ezt tudtam. kesobb aztan konfliktusaink voltak szetmentunk, most biztos nem kene az agyba. de mondom... jo volt, ki tudtuk elegiteni egymast... es ezt tudtam, ereztem
2011. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
szerintem részben igazuk van.én nem azért kételkednék a helyedben mert nem élted ki magad.lehet hogy te olyan tipus vagy akinek nem kell minimun 11 pasi h kiélje magát,lehet neked elég egy is.na de nem mindegy h az az egy tényleg az igazi e?vele nem élted át azt az igazi lángoló szerelmet,és idővel ez szerintem hiányozni fog,és vágyni fogsz az érzés után mivel sosem volt benen részed.
2011. jún. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Mi rosszat írtam?? (KOmolyan!)

30N tegnap 10.10

2011. jún. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem én voltam, szerintem hülyeség egy véleményt értékelni.
2011. jún. 17. 11:59
 38/42 anonim ***** válasza:
Meg kéne kúrni az összes barátnődet, hogy ne pattogjanak annyit. Miért nem döntöd el te hogy mit akarsz, nehogymár ők döntsék el.
2011. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

szerintem te megtalaltad a lelkitarsad...szerintem az nem jo ha nem vagy biztos magadban,inkabb nem ertem mert vagy az,mert a leirtak alapjan ti nagyon illetek..ez szerelem..foleg lelki alapu,nem csak testi..a szerelem legrosszabb esetben csak szeretette valtozik,de a testi vonzalom elmulta utan megjelenik az undor..

viszont ha nem veszekedtek,nincs koztetek feltekenyseg,az jo mert az bizalomra es tiszteletre enged kovetkeztetni..

ezt te tudod a legjobban..ha szerelmes vagy bele,azt erzed,az tobbfele..:)raadasul ha kisbabatok lesz,az csak meg kozelebb hoz,semmikepp nem taszit el(amennyiben csaladcentrikusak vagytok)..

es ha majd a babat fel kell nevelni,tobbre mesz egy szereto ferjel,akibe bizol,megert es nem veszekszik veled,mint valakivel akivel jo az agyban,de nem megbizhato,kotekedo tipus es ha nem is adsz okot,o feltekeny...en hiszem hogy tiosszeilletek..:)

2011. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy nem tudom, hogy egyáltalán ez szerelem-e (mert azt nem ilyennek képzeltem, és azt mondták a barátnők, hogyha nem vagyok biztos benne, akkor ez nem az) de tény, hogy mindenkinél jobban szeretem, és örökre vele akarok maradni. És ez már így is lesz, tervezgetjük az esküvőt:)
2011. júl. 13. 09:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!