Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most akkor elvegyem feleségül,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor elvegyem feleségül, ásó-kapa, biztos jó lesz ez?

Figyelt kérdés

Annyira abszurd,hogy a gyk-n kérdezem meg 33/F-ként, feleségül vegyem-e barátnőmet,ő-e az igazi... a pro és kontra a következő:


Ellene:

-Egyszerűbb lány, nincs motivációja az önfejlődésre (pl. új dolgokat tanulni,kipróbálni), nem tájékozott eléggé,nem olvas,nincs hobbija,felszínes témákat hoz fel mindig beszélgetni,nem kreatív (pl. főzésben nem próbál ki új dolgokat magától), nincs igazán stílusa (öltözködés,zene:kommersz),kevés az önbizalma



Mellette:

- aranyos,kedves

- családcentrikus,gyerekekkel is jól bánik.

- hűséges, megbízható, lelkiismeretes

- életstílusban passzol hozzám (nem bulizós,cserébe sportkedvelő)

- nem sértődékeny,nem hisztis,hanem éppen jólelkű,jóindulatú

- csinos lány, más férfiak szerencsésnek mondanak,h vele vagyok

- hajlandó változásra,fejlődésre,tanulásra (unszolásomra),de nagyon lassú tempóban

- munkájában szorgalmas

- szex nem kirobbanó,de megfelelő (minőség,mennyiség is).


Ő volt az első barátnőm, aki igazán szeretett, és minden bajban kitartottunk egymás mellett az elmúlt 4 évben, mióta együtt élünk. Szép embernek tartom (belsőre és külsőre is) talán a temperamentuma,egyéniségének hiánya miatt maradt el nálam a lángoló szerelem (már az elején is). Azt gondolom, stabil szeretet, egymásra figyelés van közöttünk. Nekem a stabil párkapcsolat biztos hátteret adott h a munkámra koncentrálhassak, igazából azóta jutottam előrébb,addig csak a nőkön görcsöltem. Elegem volt/van a hülye,hisztis,hűtlen nőkből! Többnyire korábban megcsaltak, ennél a lánynál viszont olyan erős belső kontrollja/igénye van a hűségre,hogy ez felülbírál sok negatív tulajdonságát.

Nekem nincs senkim (rokonom,barát,haver,család) rajta kívül,akire számíthatnék az életben (pedig teljesen normális,helyes,értelmes férfi vagyok,csak a körülmények,munka,költözés,stb. így hozták.) Tehát ha magányos lennék ismét,és nem őrülnék bele...lehet pár év múlva vagy sosem találnék ilyen kedves,hűséges lányt..és annak is ki tudja,milyen hibája lesz,ráadásul a nehézségek,amiken keresztül mentünk,nem mindennaposak voltak.Úgy szép (elvileg),hogy az anyagi jót,amit általa értem el,vele osszam meg.


Viszont sokszor,szinte mindennap megnézek dögös,laza és fiatal csajokat,elképzelem,milyen lenne velük,biztosan többet és tartalmasabbat beszélgetnénk, és egy új test kívánatosabb is. (Ezzel kb. a hűséges férfiak 100%-a küzd szerintem).


Másrészt már én is öregszem,pl. nem érdekel a f@szbuk,a trendi irányzatok,haverok nélkül bulizni se járnék,visszakerülnék a nőkereső üzemmódba,munka is másodlagos lenne,és kezdhetnék mindent elölről, hogy aztán ki tudja hány év után, fásultabban ugyanide jussak? Ha gyerekem lenne,jobb lenne azt is mostanában vállalni,mint 40 évesen..


Szóval annyira nem rosszak az érzéseim,csak gyerekként kicsit romantikusabbnak és ideálisabbnak képzeltem.


Hideg-meleg jöhet vegyesen,kíváncsi lennék érettebb férfiak véleményére is.


2011. szept. 19. 00:11
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
67%
Széles látókörű lehetsz az bizonyos, sőt művelt, minden téren tájékozott, fejlődőképes, mindent tudhatsz az élet dolgairól, csupán egy apróság kerülte el a figyelmedet: Párt mindig a nő választ. Tehát a végső szót nem mi fogjuk kimondani, és nem is te.
2011. szept. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
96%

Ne vedd el, hadd legyen boldog. Már most sem elég neked, később sem lesz az, és ezzel így önmagában nincs is gond, viszont attól, hogy ő az első nő az életedben, aki nem zsigerelt ki, még el kell tudnod engedni, ha úgy alakul.


"Viszont sokszor,szinte mindennap megnézek dögös,laza és fiatal csajokat,elképzelem,milyen lenne velük,biztosan többet és tartalmasabbat beszélgetnénk, és egy új test kívánatosabb is. (Ezzel kb. a hűséges férfiak 100%-a küzd szerintem)."


Azért mert te ezzel küzdesz, még nem küzd ezzel mindenki.

2011. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
92%
Tisztára olyan vagy, mint aki bepánikolt a házassággal járó felelősségtől, elkötelezettségtől. Szerintem ne úgy közelítsd meg a dolgokat, hogy ellene és mellette, hisz mindenki változik és alakul egy kapcsolatban észrevétlenül is. Azt viszont csak te tudhatod, te érezheted, hogy megért-e a kapcsolatotok a házasságra. Azt nektek kell eldöntenetek, sőt neked, hogy megkéred-e a kezét. Ki tudja, az sem biztos, hogy igent mond.... Az életben mindig csak az a biztos, ami már elmúlt. 29N
2011. szept. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ne vedd el! Szegény párod érdekében ne tedd! Ha így felsorolodd a pro és kontra érveket, nem is szereted igazán. Ha valakit szeretünk, a rossz tulajdonságiaval együtt fogadjuk el és szeretjük, vagy ha nem akkor nem szabad együttmaradni vele. Remélem, a Párod nem tudja, hogy ilyeneket írsz róla. Inkább most engedd el, mert szerintem előbb-utóbb ha továbbra is ilyen igényeid lesznek, úgyis megcsalod majd és akkor jobban megbántod őt, mintha most szakítassz vele. Neki is joga van egy olyan férfit találni, aki úgy szereti, ahogy van és nem gondolkodik azon, hogy elvegye-e, vagy sem, hanem szívből jön nála az érzés. 32/N
2011. szept. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
Ne vedd el!
2011. szept. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
94%
Kedves kérdező:Komolyan mondom nem értelek.Rengeteg olyan férfi van a munkahelyemen,aki azért sipákol,mert nem talál "rendes nőt",olyat aki anyának és feleségnek is jó.A leányzó pedig pont ilyen.Szinte az öledbe pottyant,mégsem tudod értékelni.Az,hogy nem fejelődik...Na és,viszont minden benne van ahhoz,hogy jó ember legyen.Ez az "ellene" és "mellette" oszlop pedig gerinctelen dolog.Tud egyáltalán szegény róla,hogy így gondolsz rá?33 évesen,ha mondjuk ott hagynál egy biztos hátteret mi lenne,ha senki olyat nem találnál,aki megfelel az elvárásaidnak?Visszakullognál hozzá?Talán jobb is lenne,ha nem rabolnád szegény idejét.Nem ő nem való hozzád,hanem te nem vagy való hozzá.Sürgősen tisztázd ezeket a dolgokat,mert ez sehogy sem jó.
2011. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
érdekes,csak 4 év után jöttél rá h unalmas a barátnőd?eddig is gondolom az volt már az elejétől.akkor kellett volna vele szakítani,mikor rájöttél h tök nem passzoltok össze.megadtad volna szegény nőnek az esélyt h találjon egy magához való társat.
2011. szept. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
69%
jobbat nem fogsz találni, ő viszont találhat még jobbat, mint te.....te nem szereted ezt a nőt, de biztos van, aki szeretné.
2011. szept. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
33%

majd elsírtam magam, mennyien akarnak a szegény lány "érdekében" elirigykedni mellőle... maradjon magára, hűséges szeretetével a szívében, más eldobott, megunt játékszereként.

Hiszen szeret... nem fog más után koslatni.


mennyi kiélt, műkarmos "egyéniség" nő irigykedik rá, aki már bánja a "kiélést" mint a kutya, aki hetet kölykedzett... igen, aki most csattintasz a piros mancsra, rólad van szó.


Kérdező:

Vajon egy lány, aki Téged szeret, hűségesen, kedvesen, vajon nem szeretné, hogy jegyesed, mennyasszonyod lehessen? hogy gyermeke legyen?- valószínű itt az ideje, 4 évig próbálgatod? Kérdezted már Tőle:

- Te mit szeretnél, Kedvesem?

nem? szerinted,nincs ez az önbizalomhiánnyal összefüggésben?

az első gyermeknek optimálisan 25 éves korig jó megszületni, mondják az orvosok.

*

Az úgy jó, hogy a férfi szellemi szemponból magasabban van a nőnél(vagy egy szinten, az még elfogadható, egyéb nem). Akkor fel tudja emelni magához, és ez nemes feladat. Tanítgasd, nyitogasd az értelmét a világra, keltsd fel az érdeklődését az értékes dolgokra, műalkotásokra, zenére, amit szeret- fejlődni fog.


"Ő volt az első barátnőm, aki igazán szeretett, és minden bajban kitartottunk egymás mellett"

-írod Kérdező.

3

3 éves vagy. A legszebb kor a megkomolyodásra.

Mondják a keletiek: a földi létállapot elfoglalása 30-33 évig tart. Addigra le kell érkezni. Hogy emberi kapcsolatokban, hivatásban, a világ megisemérésben teljes emberként vehessünk részt.

2011. szept. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

Itt mindenki lepontozta a kérdezőt, engem is le lehet pontozni nyugodtan, de nálam is megkérdőjeleződne egy olyan házasság kérdése ahol a páromban olyan ellenérveket találnék amelyeket hosszútávon úgy gondolnám nem tudnék elviselni. Tisztelem a kérdező őszinteségét. És mi van ha többre, jobbra, a tökéletesre vágyik, hiányzik a párjában azok a tulajdonságok amelyek számára fontosak...most csak azért legyen vele mert nincs jobb? De igenis van jobb és ha nem felel meg valaki az elvárásainknak akkor engedni kell, keresni kell az ideált...nem kell megelégedni azzal ami jelenleg van, csak azért mert valószinű a külvilágnak tetszik...NEM...miért baj ha nagyok az elvárásaink?Lépjünk bele egy olyan házasságba amelyben nem érezzük maximalisan jól magunkat? A házasság egy életre szóló elkötelezettség ( bár sokan nem igy gondolják),ha már egy ilyen döntést hozunk akkor gondoljuk is komolyan és teljes szivünkből akarjuk, nem csak azért mert benne vagyunk a korban és félünk hogy lemaradunk valamiről...nem maradunk le semmiről és az sem baj ha 40-50 évesen találjuk meg az igazi boldogságot, inkább éljünk teljesen boldogan 2 évet mintsem 20-at boldogtalanul.

Engem is zavarna ha a páromnak nem lenne motivációja az önfejlődésre, nem lenne kreativ és még sorolhatnám...volt egy 2 és fél éves kapcsolatom, majdnem házasság lett a vége, fokozatosan rájöttem olyan "hibákra" a páromban amelyekben ha mélyebben belegondoltam, nem tudtam volna elfogadni egy életen keresztül (hiányzott a figyelmessége, a romantikázása, egy idő után elhanyagolta magát...), ezekre fogozatosan ráébresztett az együtt töltött napok...igy megembereltem magam és szakitottam, fájt, sajnáltam, de rájöttem hogy jól cselekedtem, bár még mai napig sem találom az ideálom, de lehetőséget adok az újra és bizom benne hogy majd lesz olyan személy aki minden vágyamnak megfelel. Hangulatromboló tud lenne az amikor a párunkban nincs meg a kellő motiváltság,egy párkapcsolatban a folyamatos egymás iránti jobbra törekvés képes saját magunkban is önbizalmat létrehozni, ha látod a párodon a törekvést neked is pozitiv energiát ad magasabbra törni, ha meg nem rendelkezik eme tulajdonsággal akkor csak a mélyre húz. Pozitiv gondolkodás kell az élethez csak úgy válnak valóra az álmaink. Egy lehetőséged van az igazi boldogság megtalálására( mert ugye jelen pillanatban ezt nem lehet 100%-os boldogságnak nevezni ), a szakitás, ha nem adsz magadnak lehetőséget megtalálni akkor egész házasságod alatt őrlődni fogsz, hogy milyen érzés lenne igazán boldognak lenni, ebből következik a fokozatos elhidegülés, a kiábrándultság, igy te sem leszel boldog és ő sem, ha meg lehetőséget adsz magadnak valószinű megtalálod amire igazán vágysz, de benne van az is hogy talán nem...ha meg nem sikerül akkor megnyugtat a gondolat hogy igenis megpróbáltad megkeresni. Nagyon határozatlannak tűnsz, nem kell folyamatosan azon agyalni, hogy MI LETT VOLNA HA...elindulsz egy úton azért hogy neked legyen jó, ne másnak...a Te életutad, jól kell érezni magad benne...és hidd el van tökéletes (most lehet merész mondatnak sikerült), de igenis van, csak az emberek többsége fél változtatni, ezáltal elfogadja a párját amilyen és egy olyan életképet ad az emberekről hogy nincs tökéletes, mindenkinek megvan a tökéletes választott személy valahol, csak keresni kell...aki keres talál, aki mer az nyer, kockáztatás nélkül nincs nyereség 23/L

2011. szept. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!