Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most akkor elvegyem feleségül,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor elvegyem feleségül, ásó-kapa, biztos jó lesz ez?

Figyelt kérdés

Annyira abszurd,hogy a gyk-n kérdezem meg 33/F-ként, feleségül vegyem-e barátnőmet,ő-e az igazi... a pro és kontra a következő:


Ellene:

-Egyszerűbb lány, nincs motivációja az önfejlődésre (pl. új dolgokat tanulni,kipróbálni), nem tájékozott eléggé,nem olvas,nincs hobbija,felszínes témákat hoz fel mindig beszélgetni,nem kreatív (pl. főzésben nem próbál ki új dolgokat magától), nincs igazán stílusa (öltözködés,zene:kommersz),kevés az önbizalma



Mellette:

- aranyos,kedves

- családcentrikus,gyerekekkel is jól bánik.

- hűséges, megbízható, lelkiismeretes

- életstílusban passzol hozzám (nem bulizós,cserébe sportkedvelő)

- nem sértődékeny,nem hisztis,hanem éppen jólelkű,jóindulatú

- csinos lány, más férfiak szerencsésnek mondanak,h vele vagyok

- hajlandó változásra,fejlődésre,tanulásra (unszolásomra),de nagyon lassú tempóban

- munkájában szorgalmas

- szex nem kirobbanó,de megfelelő (minőség,mennyiség is).


Ő volt az első barátnőm, aki igazán szeretett, és minden bajban kitartottunk egymás mellett az elmúlt 4 évben, mióta együtt élünk. Szép embernek tartom (belsőre és külsőre is) talán a temperamentuma,egyéniségének hiánya miatt maradt el nálam a lángoló szerelem (már az elején is). Azt gondolom, stabil szeretet, egymásra figyelés van közöttünk. Nekem a stabil párkapcsolat biztos hátteret adott h a munkámra koncentrálhassak, igazából azóta jutottam előrébb,addig csak a nőkön görcsöltem. Elegem volt/van a hülye,hisztis,hűtlen nőkből! Többnyire korábban megcsaltak, ennél a lánynál viszont olyan erős belső kontrollja/igénye van a hűségre,hogy ez felülbírál sok negatív tulajdonságát.

Nekem nincs senkim (rokonom,barát,haver,család) rajta kívül,akire számíthatnék az életben (pedig teljesen normális,helyes,értelmes férfi vagyok,csak a körülmények,munka,költözés,stb. így hozták.) Tehát ha magányos lennék ismét,és nem őrülnék bele...lehet pár év múlva vagy sosem találnék ilyen kedves,hűséges lányt..és annak is ki tudja,milyen hibája lesz,ráadásul a nehézségek,amiken keresztül mentünk,nem mindennaposak voltak.Úgy szép (elvileg),hogy az anyagi jót,amit általa értem el,vele osszam meg.


Viszont sokszor,szinte mindennap megnézek dögös,laza és fiatal csajokat,elképzelem,milyen lenne velük,biztosan többet és tartalmasabbat beszélgetnénk, és egy új test kívánatosabb is. (Ezzel kb. a hűséges férfiak 100%-a küzd szerintem).


Másrészt már én is öregszem,pl. nem érdekel a f@szbuk,a trendi irányzatok,haverok nélkül bulizni se járnék,visszakerülnék a nőkereső üzemmódba,munka is másodlagos lenne,és kezdhetnék mindent elölről, hogy aztán ki tudja hány év után, fásultabban ugyanide jussak? Ha gyerekem lenne,jobb lenne azt is mostanában vállalni,mint 40 évesen..


Szóval annyira nem rosszak az érzéseim,csak gyerekként kicsit romantikusabbnak és ideálisabbnak képzeltem.


Hideg-meleg jöhet vegyesen,kíváncsi lennék érettebb férfiak véleményére is.


2011. szept. 19. 00:11
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, éjszaka mennyi válasz érkezett ( hideg-meleg is),köszönöm nektek:)

Amikor azt írjátok,"egyszerű,mint a facsavar", "ló nincs,szamár is jó", akkor ez rossz érzés,védeném,tehát szeretem.Védem azért,mert sokszor pont az tetszik benne,h nem bonyolítja túl a dolgokat,nem kavar érzelmileg,nem csinál problémát,ha nincs (mint én,ugye),és valójában én is egyszerűbb ember lettem az évek alatt,hiszen már nekem sincs időm hobbikra,sokszor alapvető tájékozódásra sem. Természetesen nekem is vannak hibáim amiket ő ritkán hangoztat.. Igényeim magasak voltak régebben is,tehát azért nem a szamár kategóriának indult. Talán az összes rossz tulajdonsága megoldódna azzal,ha a lustaságát meggyógyítanám,kreativitását felébreszteném,önbizalmat adnék neki. Ezt majd lehet megkérdezem egy külön kérdésben:) És lassacskán halad ezen az úton,csak ez sok energiát kíván tőlem is.


Erős szövetségnek tartom a miénk. Én az igenre hajlok: úgy látom,a legnagyobb kincs a hosszú kapcsolatban a kölcsönös hűség, alkalmazkodás. De sajnos tényleg megnézem a dekoratív nőket és emiatt lelkiismeret furdalásom van.


Abban hiszek,hogy teljesebb életet élhetek egy ilyen kiegyensúlyozott,"szövetségi" kapcsolatban,mert emberileg több lehetek, fejlődhetek,együtt fejlődhetünk. Ha gyerekünk lesz,úgyis ő lesz a fontos. Lehet épp az az önzőség,ha az ember csak a saját "szerelmét", lángolását hajszolja? Tényleg nem vagyok már tini, fel kell nőnöm, mindig lesz olyan,aki látszólag jobb,szebb. Amiket írtam, 4 év együttélés után írtam,sőt,mostanában kimondottan jól megvagyunk,csak foglalkoztat ez az elköteleződés téma,hiszen egyszer csinál ilyet az ember az életben,és én nem olyan vagyok,h ha nem jön össze, majd elválok (főleg a gyerekem miatt). Az is biztos,hogy házasságot mindenképp 4 év után akartam, amikor már elmúlt a hormondopping... felelőtlennek tartom az 1-2 évre köttetett házasságokat. Hú, ez egy olyan téma,amiben tényleg mindenkinek egyéni nézőpontja van,és pár évezred óta foglalkoztatja fiatalt-öreget, lehet épp ezért kell olyan felé fordulni (pl. hobbik,gyerek), ami teljesebbé teszi az életet, és nem a kapcsolatban, a másikban keresni a saját boldogságot?

2011. szept. 19. 08:10
 32/56 anonim ***** válasza:
85%
Most megvilágosodott bennem, szerintem te egyszerűen csak pánikba estél, hogy ha elveszed, ez egy életre szóló döntés lesz. Szerintem ezen más férfi is átesik, addig amíg csak "járnak", nem éreznek szigorú kötelezettséget, aztán ahogy felmerül a házasság kérdés, hirtelen, mintha hurok szorulna a nyakon. Ha eddig jól meg voltatok, mi baj lehet? Ha már nem akarsz olyan lenni mint a jó kertész, hogy egyik melegágyból ki a másikba be, akkor min gondolkodsz? A másik meg, hogy szedd listába a saját jó és rossz tulajdonságaidat is.
2011. szept. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
64%
Én csak a nőt sajnálom, hogy szeret téged és te meg csak áltatod. Kérlek növeszd vissza a gerinced és hagyd ott, házasságra meg véletlenül se gondolj.
2011. szept. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
93%

Hát nehéz az biztos.... :)

Első körben azt mondtam, hogy maradj a biztosnál, hiszen a vadmacska nő is lehiggad egyszer, nem marad mindig olyan... De ahogy olvastam a kommenteket, azzal tudtam a legjobban azonosulni, aki azt írta, hogy ha már most nem vagy biztos abban, hogy ő az igazi és őt kell elvenned, akkor később nagyobb eséllyel fogsz kikacsingatni a kapcsolatból és ezt egy olyan nővel megcsinálni, aki hűséges, maximálisan megad neked mindent, hát nem éppen korrekt. Én nem mondom, hogy egy laza, dögös, fiatal csajtól meg fogod kapni azt a lángolást, amire vágysz, (eleinte biztos, de később ez is meg fog változni) de a barátnőd érdekében nem ajánlom a házasságot! A leírásod alapján igazán sosem szeretted ezt a lányt.

2011. szept. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem a problémádat. Ez a nő, bár szerinted tájékozatlan, mégis egy nagyon erős jellem, úgy tűnik. Szerintem egy házasságban ez számít igazán, hogy ő az a fajta, aki tényleg jóban és rosszban is melletted lenne. Húzna, mint egy igavonó barom. Az, hogy nem ilyen cicamica fajta, az is csak előny. Nem olvas? Nem baj. Ha az értékítélete helyes, az éle dolgait jól látja, ítéli meg, nincs azzal semmi baj. Én (már idősebb vagyok) rájöttem, hogy az a fene nagy műveltség nem biztos, hogy olyan nagy előny. Nem lényegi dolog. Egyébként melletted sok minden ragadhat rá is, legalábbis nálunk így volt.

Azt, hogy megnézel más nőket, azzal sincs semmi baj. De olyankor csináld, amikor nincs melletted, mert az gusztustalan, ha egy férfi a partnere mellett fixíroz más nőket. Legalábbis, ha nagyon feltűnően csinálja, még utána is fordul. Azt azért ne, ha becsülöd őt.

De azért milyen már, hogy ránk bízod életed nagy döntését?

2011. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
08.55-ös vagyok. Olvastam a kommentedet közben. Nézz magadba. Tudom, nagyon nehéz megjósolni, mi lesz 10-20 év múlva, de a lány érdekében próbáld mégis ezt tenni. Én még mindig "tartok attól", hogy egy idő után eleged lesz a "langyos életből" és kifelé fogsz kacsingatni.
2011. szept. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyi lemaradt, hogy nem probléma megnézni a csinos nőket, nem vakságot fogadsz. Ha ez megmarad ennél, nem mész tovább.
2011. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
84%

Te nagyon el vagy telve magadtól, ettől a nőtől meg leginkább csak kapsz. Más cicababák sem olyan dekoratívak otthon, mint ahogy az utcán mászkálnak. Nagyon nehéz lehet veled élni, nem választanálak téged, az tuti. És ahogy egyre idősebb leszel, még ennél több bogarad lesz.

Sajnos lehet, hogy ha ez a nő veled marad, az nemcsak hogy nem növeli majd az önbizalmát, hanem lehet, hogy még rontani is fog rajta.

2011. szept. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a temperamentumos gyakran == nem kiegyensúlyozottal, tartósan együttélni ilyen emberrel nagyon nehéz.Szerencsés esetben tovább fejlődik, és egy idő után megérik, "egyszerű" lesz. Ha elveszed, az egész életre szól, hiszen gyereket akarsz, nincs jogod tönkretenni 2 vagy több ember életét azzal, hogy meggondolod magad. Ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább keresgélj még, és mielőbb tisztázd ezt vele, amíg nem köt össze túl sok dolog.
2011. szept. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
Akkor miért maradtál vele?
2011. szept. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!