Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most akkor elvegyem feleségül,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor elvegyem feleségül, ásó-kapa, biztos jó lesz ez?

Figyelt kérdés

Annyira abszurd,hogy a gyk-n kérdezem meg 33/F-ként, feleségül vegyem-e barátnőmet,ő-e az igazi... a pro és kontra a következő:


Ellene:

-Egyszerűbb lány, nincs motivációja az önfejlődésre (pl. új dolgokat tanulni,kipróbálni), nem tájékozott eléggé,nem olvas,nincs hobbija,felszínes témákat hoz fel mindig beszélgetni,nem kreatív (pl. főzésben nem próbál ki új dolgokat magától), nincs igazán stílusa (öltözködés,zene:kommersz),kevés az önbizalma



Mellette:

- aranyos,kedves

- családcentrikus,gyerekekkel is jól bánik.

- hűséges, megbízható, lelkiismeretes

- életstílusban passzol hozzám (nem bulizós,cserébe sportkedvelő)

- nem sértődékeny,nem hisztis,hanem éppen jólelkű,jóindulatú

- csinos lány, más férfiak szerencsésnek mondanak,h vele vagyok

- hajlandó változásra,fejlődésre,tanulásra (unszolásomra),de nagyon lassú tempóban

- munkájában szorgalmas

- szex nem kirobbanó,de megfelelő (minőség,mennyiség is).


Ő volt az első barátnőm, aki igazán szeretett, és minden bajban kitartottunk egymás mellett az elmúlt 4 évben, mióta együtt élünk. Szép embernek tartom (belsőre és külsőre is) talán a temperamentuma,egyéniségének hiánya miatt maradt el nálam a lángoló szerelem (már az elején is). Azt gondolom, stabil szeretet, egymásra figyelés van közöttünk. Nekem a stabil párkapcsolat biztos hátteret adott h a munkámra koncentrálhassak, igazából azóta jutottam előrébb,addig csak a nőkön görcsöltem. Elegem volt/van a hülye,hisztis,hűtlen nőkből! Többnyire korábban megcsaltak, ennél a lánynál viszont olyan erős belső kontrollja/igénye van a hűségre,hogy ez felülbírál sok negatív tulajdonságát.

Nekem nincs senkim (rokonom,barát,haver,család) rajta kívül,akire számíthatnék az életben (pedig teljesen normális,helyes,értelmes férfi vagyok,csak a körülmények,munka,költözés,stb. így hozták.) Tehát ha magányos lennék ismét,és nem őrülnék bele...lehet pár év múlva vagy sosem találnék ilyen kedves,hűséges lányt..és annak is ki tudja,milyen hibája lesz,ráadásul a nehézségek,amiken keresztül mentünk,nem mindennaposak voltak.Úgy szép (elvileg),hogy az anyagi jót,amit általa értem el,vele osszam meg.


Viszont sokszor,szinte mindennap megnézek dögös,laza és fiatal csajokat,elképzelem,milyen lenne velük,biztosan többet és tartalmasabbat beszélgetnénk, és egy új test kívánatosabb is. (Ezzel kb. a hűséges férfiak 100%-a küzd szerintem).


Másrészt már én is öregszem,pl. nem érdekel a f@szbuk,a trendi irányzatok,haverok nélkül bulizni se járnék,visszakerülnék a nőkereső üzemmódba,munka is másodlagos lenne,és kezdhetnék mindent elölről, hogy aztán ki tudja hány év után, fásultabban ugyanide jussak? Ha gyerekem lenne,jobb lenne azt is mostanában vállalni,mint 40 évesen..


Szóval annyira nem rosszak az érzéseim,csak gyerekként kicsit romantikusabbnak és ideálisabbnak képzeltem.


Hideg-meleg jöhet vegyesen,kíváncsi lennék érettebb férfiak véleményére is.


2011. szept. 19. 00:11
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
62%
ha már itt kérdezősködsz bizony van ott több gond. Érdemes megfontolni a dolgot. Inkább csak éljetek tovább együtt amíg magadban sikerül tisztázni hogy mit akarsz. Több szól mellette, de ha már egy is ellene az nem jó. Megoldás, ha nem veszed el csak együtt éltek. Persze nem lejet sokáig húzni a dolgot, h csakis ő, vagy inkább más. Új lenne, de nem garantált hogy jobb is. F/30
2011. szept. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
33 evesen tisztaban lehetnel vele, hogy semmi sem biztos. Azt kerdezed, jo-e ez igy. Honnan tudhatna barki is, hogy hogy fogsz erezni 5-10-20 ev mulva? Bar en azt gondolom, hogyha neked mar most a hazassagkotes elott is ilyen gondolataid vannak, akkor valami gond van, nem erzed, hogy o az igazi. Szerintem is eleg undorito valakirol, aki raadasul mar evek ota a parod ugy irni, hogy "ellene". Egy ember nem olyan egyszeru, hogy ilyen sematikusan le lehessen irni. A lany helyeben is gondolkodnek, hogy kell-e ilyen ferfi. :S Nezzed csak a dogos, laza, fiatal csajokat, akik 5-10 ev mulva ugyanolyanok lesznek, mint most a baratnod...senki sem tokeletes. Amig ezt nem erted meg, addig felesleges hazassagrol beszelni. Tokeletes ember nincs, benned is biztos van hiba.
2011. szept. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
67%

"- hajlandó változásra,fejlődésre,tanulásra (unszolásomra),de nagyon lassú tempóban" - Ezzel lassan eltüntetheti a szerinted rossz tulajdonságát. Megértelek, mert én sem tudom megérteni az ilyen embereket, viszont Te együtt vagy Vele és sok jó tulajdonsága van a leírod alapján, ami érték. Pláne, ha tényleg hajlandó a változásra, az újra - még ha lassú tempóban is. Türelmetlen ne légy vele, attól nem lesz gyorsabb, csak sebet ejtesz rajta. Mindenkinek van rossz tulajdonsága. :)

A leírás alapján konzervatív lánynak tűnik, én is az vagyok, csak az új dolgok tanulása az egyik "mániám". Viszont sok az ismerősöm között a "dögös, laza fiatal csaj", akiket ismerek mélyebben, tehát:


"Viszont sokszor,szinte mindennap megnézek dögös,laza és fiatal csajokat,elképzelem,milyen lenne velük,biztosan többet és tartalmasabbat beszélgetnénk, és egy új test kívánatosabb is. (Ezzel kb. a hűséges férfiak 100%-a küzd szerintem). Másrészt már én is öregszem,pl. nem érdekel a f@szbuk,a trendi irányzatok,haverok nélkül bulizni se járnék"


Egy ilyen lány nem biztos, hogy hűséges, lelkiismeretes lenne veled szemben. Az ilyen lányoknak nagyon-nagyon sok esetben - mégfiatalvagyokúgyis alapon - rettenetesen gyakran leváltásra kerülnek a pasijaik (tisztelet a ritka kivételnek persze), simán dobják őket egy gazdagabbért, izmosabbért, vagányabbért, jobb autóval rendelkezőért.


Ha úgy gondolod, hogy leváltanád a barátnődet, ha már a feleséged lenne egy ilyen lányért, akkor azonnal felejtsd el, hogy elveszed, engedd útjára. Ez akkor nem csak a Te, hanem az Ő érdeke is. Hadd találjon valakit, aki megbecsüli úgy ahogy van...


Egyébként pedig remélem, tisztában vagy azzal, hogy Ő is simán írhatna egy ilyen listát a tulajdonságaidról, amiben lehet, hogy jóval több negatív lenne, mint a fentiben, lehet, olyanok is, amiken nem akarsz - mert nem is tudsz róluk - változtatni vagy amin egyáltalán nem is tudnál, ha akarnál sem... Csak lehet, eszmébe sem jutna, mert úgy szeret, ahogy vagy.


Van egy dolog, amit még 17 éves koromban tanultam meg, de a későbbi életemben mindig igazolva láttam: nem azért nem szeretem a páromat, mert olyan, amilyen, hanem azért szeretem, mert olyan, amilyen.


-

2011. szept. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
Mindenki csinál egyszer a kapcsolatban ellene, mellette oldalt. Szerintem beszéld meg vele ezeket a dolgokat. Lehet látsz izgalmas nőket, de négy év múlva, már ők se biztos, hogy olyan érdekesek.Én nem hagynám ott, ha szeretném, mert aztán lehet, hogy még 50 évesen is a tökéleteset kergeted.
2011. szept. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:

akibe igazán szerelmes vagy és tiszteled ott nincs: "ellene" sor, mert a hibáit is/hibáival együtt is szereted.

tehát szerintem, ha már most kételkedsz, mi lesz később?

persze a házasság nemcsak a szerelemről szól (bár jó szerelemből házasodni,sőt..!) hanem egy szövetségről.tudod..jobban-rosszban,egészségben-betegségben,szegénységben-gazdagságban,egymást segítve,felemelve. de ha nincs meg a tisztelet,a másik felé,ott boldogság sem lesz

2011. szept. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
46%

Az a te bajod kedves kérdező, hogy itt állsz 33 évesen és még nem élted ki magad! Eddig mi a francot csináltál? Jó, karriert építettél, pénzt kerestél, stb. De közben azért élni is kellett volna, nem? Összeszedni a nőket, 30-40-et egy év alatt (most csak írtam valamit) és szórakozni. Nem komoly kapcsolatra törekedni. Minek? Hogy aztán azt se tudd eldönteni, hogy mi a jó? És ha véletlenül találsz egy jót akkor meg nem tudod majd értékelni mert előtte szinte alig tapasztaltál...?

Kezdjük ott, hogy miért van az, hogy az előző bnőjeid megcsaltak meg elhagytak? Ennek valami oka tuti van. Ha olyan helyes, rendes, stb srác lennél mint írod akkor nem hagytak volna ott. Nálam tutira nincs semmi tekintélyed ilyen szempontból, pedig egy férfinak kellene, hogy legyen...

A probléma szerintem onnan gyökerezik, hogy a mostani bnőd előtt amikor még a vadászás kellett volna, hogy legyen a "dolgod" te akkor is már komoly kapcsolatot kerestél. Magyarul kihagytad azt az életszakaszt ami egy férfi életében a legfontosabb. Erre szükség van, ez kell. Ha ez nincs meg akkor leragadsz és képtelen vagy továbblépni. Ennek hatására lesz a pasiból férfi.

Vagy elveszed feleségül ezt a lányt és megfeszülve élsz vele amíg bírsz, közbe meg-meg döntesz még másokat is mert hiányzik valami a kapcsolatodból és hosszú távon ezzel együtt élni nem lehet. Egy idő után rájössz te is arra, hogy a vadászat kimaradt és gyorsan neki állsz bepótolni. Elválsz és élsz.

Második lehetőség: Még házasság előtt hagyod el a lány és nagyon gyorsan összekapod magad és végre férfiként viselkedsz! 33 éves létedre olyan vagy mint 20 éves kis tavi gyík.

Ez a lány feleségnek való. De te még nem vagy férjnek való. Éld ki magad, vadászgass, ezt a leányzót meg hagyd át olyannak aki már megnyugodott és tényleg 100%-ig házasodni akar. Te még nem tartasz itt.

2011. szept. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező,

úgy érzem, belül már döntöttél.

Mindkettőtöknek jár a boldogság! És amikor megtalálod A TÁRSAD, a lelked másik felét, érezni fogod, már ezer éve ismeritek egymást és nem fogsz listát készíteni, nem lesznek kérdéseid.

Ne vedd el, ne raboljátok egymás értékes idejét!

2011. szept. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
64%
Az ideális nő, akit elképzelsz magadnak a (TÖKÉLETES) nem biztos téged választana. Minden embernek van jó és rossz tulajdonsága. Ő a kitaposott utat szereti.Én ha a te helyedben lennék, elvenném. Nézz magadba. Mennyi hiányosság van benned? Ha egy nő tökéletes, tökéletes férjet szeretne magának. Ahogy elolvasom írásodat, te se vagy tökéletes. Döntésben hezitáló, felelősséget nehezen vállaló ember vagy.
2011. szept. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
67%
Tudod, ha most pontokba szedném a férjem jó és rossz tulajdonságait, akkor lehet ,hogy meglepődve tapasztalnám, hogy nagyjából egyforma terjedelmű lenne a lista. De ilyeneken nem is gondolkodom, mert szeretem, mindenkinek vannak relatív "jó é rossz" tulajdonságai. Egy párkapcsolatot nem így kell értékelni, hanem összességében. Az ember nem autó, hogy megvegyem? ne vegyem? Bár tetszetősé s kényelmes, de kicsit gyenge a motorja.
2011. szept. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
96%
Komolyan,bennem az a kérdés merült fel,hogy megérdemled -e egyáltalán ezt a lányt.Egész életedben mentes voltál a mély kapcsolatoktól,valószínű,hogy te sem lehetsz egy megkapó személyiség. Lehet hogy neked ennyi boldogság jár.Kicsit sajnálom azért a barátnődet,hogy mérlegre dobtad csórit,aztán ő mit sem sejt.Az is biztos,hogy ha gyereketek lesz még jobban befordul és szűkül a látóköre. Te segítettél neki úgy kibontakozni,mint ő neked a karrieredben? Ha úgy gondolod,hogy csalnád később,ha még ennyire sem fog tetszeni akkor ne sértsd meg,inkább most váljatok külön.Azért,mert te elégedetlen vagy őt ne sértsd meg,inkább kergess egy délibábot...
2011. szept. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!