Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most akkor elvegyem feleségül,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor elvegyem feleségül, ásó-kapa, biztos jó lesz ez?

Figyelt kérdés

Annyira abszurd,hogy a gyk-n kérdezem meg 33/F-ként, feleségül vegyem-e barátnőmet,ő-e az igazi... a pro és kontra a következő:


Ellene:

-Egyszerűbb lány, nincs motivációja az önfejlődésre (pl. új dolgokat tanulni,kipróbálni), nem tájékozott eléggé,nem olvas,nincs hobbija,felszínes témákat hoz fel mindig beszélgetni,nem kreatív (pl. főzésben nem próbál ki új dolgokat magától), nincs igazán stílusa (öltözködés,zene:kommersz),kevés az önbizalma



Mellette:

- aranyos,kedves

- családcentrikus,gyerekekkel is jól bánik.

- hűséges, megbízható, lelkiismeretes

- életstílusban passzol hozzám (nem bulizós,cserébe sportkedvelő)

- nem sértődékeny,nem hisztis,hanem éppen jólelkű,jóindulatú

- csinos lány, más férfiak szerencsésnek mondanak,h vele vagyok

- hajlandó változásra,fejlődésre,tanulásra (unszolásomra),de nagyon lassú tempóban

- munkájában szorgalmas

- szex nem kirobbanó,de megfelelő (minőség,mennyiség is).


Ő volt az első barátnőm, aki igazán szeretett, és minden bajban kitartottunk egymás mellett az elmúlt 4 évben, mióta együtt élünk. Szép embernek tartom (belsőre és külsőre is) talán a temperamentuma,egyéniségének hiánya miatt maradt el nálam a lángoló szerelem (már az elején is). Azt gondolom, stabil szeretet, egymásra figyelés van közöttünk. Nekem a stabil párkapcsolat biztos hátteret adott h a munkámra koncentrálhassak, igazából azóta jutottam előrébb,addig csak a nőkön görcsöltem. Elegem volt/van a hülye,hisztis,hűtlen nőkből! Többnyire korábban megcsaltak, ennél a lánynál viszont olyan erős belső kontrollja/igénye van a hűségre,hogy ez felülbírál sok negatív tulajdonságát.

Nekem nincs senkim (rokonom,barát,haver,család) rajta kívül,akire számíthatnék az életben (pedig teljesen normális,helyes,értelmes férfi vagyok,csak a körülmények,munka,költözés,stb. így hozták.) Tehát ha magányos lennék ismét,és nem őrülnék bele...lehet pár év múlva vagy sosem találnék ilyen kedves,hűséges lányt..és annak is ki tudja,milyen hibája lesz,ráadásul a nehézségek,amiken keresztül mentünk,nem mindennaposak voltak.Úgy szép (elvileg),hogy az anyagi jót,amit általa értem el,vele osszam meg.


Viszont sokszor,szinte mindennap megnézek dögös,laza és fiatal csajokat,elképzelem,milyen lenne velük,biztosan többet és tartalmasabbat beszélgetnénk, és egy új test kívánatosabb is. (Ezzel kb. a hűséges férfiak 100%-a küzd szerintem).


Másrészt már én is öregszem,pl. nem érdekel a f@szbuk,a trendi irányzatok,haverok nélkül bulizni se járnék,visszakerülnék a nőkereső üzemmódba,munka is másodlagos lenne,és kezdhetnék mindent elölről, hogy aztán ki tudja hány év után, fásultabban ugyanide jussak? Ha gyerekem lenne,jobb lenne azt is mostanában vállalni,mint 40 évesen..


Szóval annyira nem rosszak az érzéseim,csak gyerekként kicsit romantikusabbnak és ideálisabbnak képzeltem.


Hideg-meleg jöhet vegyesen,kíváncsi lennék érettebb férfiak véleményére is.


2011. szept. 19. 00:11
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én sem venném el, bár egyikőtöket sem ismerem, de a leírásod alapján tényleg "ló nincs, jó a szamár is" alapján szeretnél cselekedni. 33 évesen szerintem még van lehetőséged új barátnőt találni (mondjuk ez is sok mindentől függ, de te tudod), viszont egy életet vagy akármennyit leélni olyan mellett, akivel nem igazán vagy boldog - hát az nem túl jó.

Egyébként pár ellentmondást véltem felfedezni a barátnődben..: "nincs hobbija - szereti a sportokat" "magától nem akar fejlődni - unszolásra tanulékony" ez is elég érdekes.

Na mindegy, te döntésed, én a helyedben nem venném el több dolog miatt is, igaz én kicsit fiatalabb vagyok, 18. :D

2011. szept. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
63%

Az "ellene" pontban felsorolt tulajdonságok nélküli embereknek még a társaságát sem kedvelem, nemhogy az életemet tervezzem velük.

24/L

2011. szept. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
91%
A csajnak teszel szívességet ha nem veszed el.
2011. szept. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
76%

*mi az h felszínes témákat hoz fel?


különben sztem megérzi h ezeket gondolod róla és még szép h kevés az önbizalma ha azt érezteted vele hogy ha ló nincs jó a szamár is, ezt meg lehet érezni. Ha mást mutatnál feléje biztos több lenne az önbizalma is

2011. szept. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
52%

"sosem találnék ilyen kedves,hűséges lányt.."


-ez így van, nemcsak azért, mert ritka az ilyen, hanem azért is, mert 4 év után cserbenhagynád, holott családra vágyódtok, gyerekre (a kedvesed mit szeretne?)

- és ezt izgatja, nyugtalanítja egy testivágy, aminek pedig legyőzése, uralása lenne a cél (főleg már ebben a korban, mikor a munka, a világ megismerése már fontosabb lehetne)

Milyen szomorú és tragikus kimenetelű mindig, amikor meglett emberek loholnak, hogy anyagi-érzéki vágyaikat betöltsék!Minden cselekedetünknek következménye van.

2011. szept. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
50%

Szóval, leírod, hogy szegény lány gyakorlatilag tök "uncsi" csak hát "Ő volt az első barátnőm, aki" és "Nekem nincs senkim rajta kívül" így aztán mi mást csinálj, szépen belesodródsz, mert hát elvagytok, más nincs, illene már...


Ha valaki annyira ideális, akkor nem kétkedsz annyira, hogy képes legyél idegenektől kérdezni.


Nincsen vele semmi baj, csak EGYSZERŰ mint egy facsavar. Van ilyen. Kell neki egy egyszerű jóindulatú "parasztgyerek" és jól meg lesz vele. De ahogy te leírod, te nem ilyen vagy, hanem egy érdekes személyiség, igényeid vannak mindenféle dolgokra, ambiciózus vagy és te örökké úgy fogod érezni, hogy van egy rendes, de butácska,unalmas nejed, ami baromira nem neked való, hogy nem igaz, hogy 10 éve ezt a négyfélét eszed. Hogy 10 éve ugyanarról a semmiről beszélsz vele. Hogy csak van. Magától csak van és semerre nem mozdul, ha valahova mégis, akkor csak azért, mert te mozdítod és cipeled a hátadon és két ember helyett próbálsz élni. és szerintem ezt te is tudod.

2011. szept. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
91%

Neharagudj,de amiket leírtál erről a hölgyről,hát komolyan sz*r.Az ellene címszó alatti tulajdonságok miatt én el sem tudok hinni azokat,amiket a mellette címszó alá írtál.Teljesen kizárják egymást,amiket írtál!


"Ellene:

-Egyszerűbb lány, nincs motivációja az önfejlődésre (pl. új dolgokat tanulni,kipróbálni), nem tájékozott eléggé,nem olvas,nincs hobbija,felszínes témákat hoz fel mindig beszélgetni,nem kreatív (pl. főzésben nem próbál ki új dolgokat magától), nincs igazán stílusa (öltözködés,zene:kommersz),kevés az önbizalma"


BRRRR....Úgy írtál róla,mintha épp egy tv sorozat szereplőjét bírálnád,és nem a párod,akivel már 4 éve tengődsz.Igen tengődsz,és pazarlod szegény idejét,de a sajátodat is.

Szerintem nézz mélyen magadba,és ne unszold bele magad egy idióta házasságba.

Lerí minden szavadból,hogy a boldogság NEM EZ,és nem is leszel vele boldogabb.Szerencse,hogy nincs gyerek..

Még rádférnek a tapasztalatok az biztos!

2011. szept. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
90%

"Hát, tudod én 5 évvel ezelőtt igazi vadmacska voltam. temperamentumos, szép, csinos, minden pasi álma. Aztán férjhez mentem, jöttek a gyerekek és lehiggadtam"


Bocsi, a kérdésben szereplő lány eleve a nulláról indul, ha úgy nézzük...

2011. szept. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
79%

00:28-at sokan leszavaztátok, pedig igen jó megközelítés, akár egyetértetek, akár nem.

Ez két emberről szól...

2011. szept. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
100%

Ne!

ha már felmerült benned a kérdés, akkor minek, ha majd biztosan tudni fogod, hogy őt akarod, majd akkor...

2011. szept. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!