Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most akkor elvegyem feleségül,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor elvegyem feleségül, ásó-kapa, biztos jó lesz ez?

Figyelt kérdés

Annyira abszurd,hogy a gyk-n kérdezem meg 33/F-ként, feleségül vegyem-e barátnőmet,ő-e az igazi... a pro és kontra a következő:


Ellene:

-Egyszerűbb lány, nincs motivációja az önfejlődésre (pl. új dolgokat tanulni,kipróbálni), nem tájékozott eléggé,nem olvas,nincs hobbija,felszínes témákat hoz fel mindig beszélgetni,nem kreatív (pl. főzésben nem próbál ki új dolgokat magától), nincs igazán stílusa (öltözködés,zene:kommersz),kevés az önbizalma



Mellette:

- aranyos,kedves

- családcentrikus,gyerekekkel is jól bánik.

- hűséges, megbízható, lelkiismeretes

- életstílusban passzol hozzám (nem bulizós,cserébe sportkedvelő)

- nem sértődékeny,nem hisztis,hanem éppen jólelkű,jóindulatú

- csinos lány, más férfiak szerencsésnek mondanak,h vele vagyok

- hajlandó változásra,fejlődésre,tanulásra (unszolásomra),de nagyon lassú tempóban

- munkájában szorgalmas

- szex nem kirobbanó,de megfelelő (minőség,mennyiség is).


Ő volt az első barátnőm, aki igazán szeretett, és minden bajban kitartottunk egymás mellett az elmúlt 4 évben, mióta együtt élünk. Szép embernek tartom (belsőre és külsőre is) talán a temperamentuma,egyéniségének hiánya miatt maradt el nálam a lángoló szerelem (már az elején is). Azt gondolom, stabil szeretet, egymásra figyelés van közöttünk. Nekem a stabil párkapcsolat biztos hátteret adott h a munkámra koncentrálhassak, igazából azóta jutottam előrébb,addig csak a nőkön görcsöltem. Elegem volt/van a hülye,hisztis,hűtlen nőkből! Többnyire korábban megcsaltak, ennél a lánynál viszont olyan erős belső kontrollja/igénye van a hűségre,hogy ez felülbírál sok negatív tulajdonságát.

Nekem nincs senkim (rokonom,barát,haver,család) rajta kívül,akire számíthatnék az életben (pedig teljesen normális,helyes,értelmes férfi vagyok,csak a körülmények,munka,költözés,stb. így hozták.) Tehát ha magányos lennék ismét,és nem őrülnék bele...lehet pár év múlva vagy sosem találnék ilyen kedves,hűséges lányt..és annak is ki tudja,milyen hibája lesz,ráadásul a nehézségek,amiken keresztül mentünk,nem mindennaposak voltak.Úgy szép (elvileg),hogy az anyagi jót,amit általa értem el,vele osszam meg.


Viszont sokszor,szinte mindennap megnézek dögös,laza és fiatal csajokat,elképzelem,milyen lenne velük,biztosan többet és tartalmasabbat beszélgetnénk, és egy új test kívánatosabb is. (Ezzel kb. a hűséges férfiak 100%-a küzd szerintem).


Másrészt már én is öregszem,pl. nem érdekel a f@szbuk,a trendi irányzatok,haverok nélkül bulizni se járnék,visszakerülnék a nőkereső üzemmódba,munka is másodlagos lenne,és kezdhetnék mindent elölről, hogy aztán ki tudja hány év után, fásultabban ugyanide jussak? Ha gyerekem lenne,jobb lenne azt is mostanában vállalni,mint 40 évesen..


Szóval annyira nem rosszak az érzéseim,csak gyerekként kicsit romantikusabbnak és ideálisabbnak képzeltem.


Hideg-meleg jöhet vegyesen,kíváncsi lennék érettebb férfiak véleményére is.


2011. szept. 19. 00:11
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

Már írtam az előbb, hogy ne vedd el, de inkább visszavonom. Mert ezt csak te döntheted el. Csak gondold át, hogy tényleg ezt akarod-e?

Az biztos, hogy ha a férjem feleségül vette volna az előző barátnőjét a nőt, aki iránt kb. olyasmit érzett csak, amiket te felsoroltál, életünk egyik legnagyobb csodájáról maradtunk volna le. A mai napig hálát adok érte a sorsnak, hogy nem így történt és mi egymásra találhattunk (mi sem voltunk már tinik, mindketten kicsivel 30 előtt voltunk).

De nem merlek biztatni, mert ez is kétesélyes: vagy találkoztok valakivel, akivel tényleg jobb és minden passzol, vagy nem és akkor meg lehet, hogy bánni fogod, hogy nem maradtál vele.

Azért még várjatok vele és nagyon gondoljátok át!

2011. szept. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen túldrámázzátok! Hány meg hány ember él szarabb kapcsolatban! Embereld meg magad és tedd boldoggá ezt a nőt. Nem 20 éves vagy...
2011. szept. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 Heiszenberger Márta válasza:

Én a kérdésed végéröl kezdeném,és szintén kérdéssel,hogy voltál e már egyáltalán szerelmes.

Azt írod,hogy nincs családod és barátaid,amit nem akarok túlbonyolítani,de azért ez nemigen normális dolog és már eleve azt mutatja,hogy érzelmileg nem vagy 100%os.

Nem bunkózni szeretnék,kérlek ne értsd félre,hisz az ember családja meghallhat és csalódhat is bennük és a barátaiban is akkorát,hogy nem képes velük többé foglalkozni,de azért engem érdekelne,hogy ez miért is van így.

Azt is írtad,hogy csalódtál a nőkben,mert megcsaltak és akárhogy is nézem,ebben a kapcsolatban,ahogy hangoztatod folyton,hogy hűséges és bízhatsz benne és ez mennyire sokat számít neked…Számít is,de ez egy ALAP dolog.Elötte kaptál akkor túl sok pofont a nöktől,most pedig túl nagy jelentőséget tulajdonítassz neki.Leírom mégegyszer,hogy nem kicsinylem a hűségességet,hisz tényleg számomra is alapkategória,de lehet én vagyok naív,de azért hiszek benne,hogy a nők többségének is az,tehát hűséges barátnőt találhatsz még egy kazallal is.

Szóval voltál már szerelmes? „gyerekként kicsit romantikusabbnak és ideálisabbnak képzeltem.”Ahogy ezt leírod én úgy veszem ki belőle,hogy nem.Minden ember különböző és másképp szeret,valaki szenvedélyesebben él meg mindent,így egész biztosan szevedélyesebben lesz szerelmes is,tehát jobban dübörögnek az érzések.Van aki,racionálisabb az életben és a szerelmet is racionálisan éli meg,mint ahogy Te is leírtad a pro és kontra érveket.Ennek ellenére én úgy érzem,hogy Te ennél szenvedélyesebb típus vagy,csak félsz.

Elég intelligensnek tűnsz ahhoz,hogy boldog legyél ebben a kapcsolatban,ha végül mellette döntessz és őt is minden bizonnyal boldoggá fogod tudni majd tenni,de ez sosem lesz elég,ahogy már most sem az neked.Ahogy többen is írták fogsz Te majd máshol is próbálkozni,izgalmat,boldogságot keresni,de én úgy érzem,hogy ez megmarad titokban,diszkréten és a családodat valóban nem adnád majd fel.

Semmi sem garantálja azt,hogy találsz nála jobbat,és azt sem,hogy ő találhatna magának mást,aki jobban szereti,akinek elég úgy ahogy van,de én inkább tovább próbálkoznék mindkettőtök érdekében.

Egy komoly kapcsolathoz szerintem elengedhetetlen,hogy a két fél alaptermészete hasonló legyen és ti már ebben ég és föld,tűz és víz vagytok.Azt írtad,hogy sokat változál már ebben a 4 évben és lehiggadtál és hogy ő is változott érted,ami persze egyértelmű és így is kell lennie,de valamelyikőtöknek írdatlan nagyot kellene változnia ahhoz,hogy ez működhessen,vagy megtanulnia színészkednie.És minden bizonnyal Te leszel az a valaki,vagy (tudom csúnyán hangzik),de süllyedsz az ő szintjére,vagy megjátszod magad,hogy boldog vagy és már ez sokkal boldogtalanabbá fog tenni,hogy hazudsz neki és magadnak is.

4 éve nem lett volna szabad megelégedned ezzel a kapcsolattal,hisz már akkor nem érezted,amit érezni „kell”.Ahogy írtad csalódtál,aztán pedig megalkudtál.Most pedig már úgy tűnik félnél váltani.

Kényelmes és az átlagosnál egész biztosan boldogabb életetek lenne,hisz jól látod a hibákat és tennél is azért,hogy ezek csökkenjenek.

Magasak az elvárásaid és nagyon racionálisan gondolkodsz,érezni pedig pont az ellentettjeként szeretnél,ami nem egy egyszerű dolog.

Szerintem menj tovább!!!

Klassz pasi(nak) vagy (tűnsz),találsz magadnak egy klassz csajt.

2011. szept. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
100%
Saját hibáidat is felsorolnád? mert akkor lenne kerek az egész. Vagy nincs is hibád?
2011. szept. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
73%

A barátnőd tipikusan jó feleség és anya típus és nem dögös cicababa karrierista nő. Ha jó férj és apa szeretnél lenni, ő egy jó lehetőség erre, ha dögös karrierista cicababákkal akarsz élni, zsizsegni, akkor ne rabold a lány idejét. Azt írtad, fejlődőképes, ha nincs valami megváltoztathatatlan és számodra elfogadhatatlan testi hibája, kis megpendítéssel alakítható testileg, beszélgetéssel, kísérletezéssel felpezsdíthető a szexuális életetek, új programokkal ő is új arcát tudná mutatni és FŐLEG! változtatna ha tudná h mik a problémáid vele.

apró sztori: párom kollegája neten hajtotta a csajokat, emellett k*rvázott, randizott évekig, mindenkiben talált hibát ha mást nem, nem tetszett a csaj lábfeje, aztán meghalt az anyuja és rájött, h 36éves, hetente más nővel gyűri a lepedőt és nincs mellette senki. A köv lányt, akivel találkozott, már más szemmel nézte, meg akarta ismerni, úgy igazán, nem lábfejileg.Azóta összeköltöztek, eljegyezte. nem mondom h happyend lesz, ezt nem tudhatom, de értékelte a másik embert!


Én családcentrikus vagyok, a férjem szintén, nekünk bejött a házasság és boldoggá tesz bennünket a gyerekünk és a közös programok, itt az a kérdés, te is ilyen vagy-e, vagy 7 év múlva bepánikolsz és elpályázol, ha most elveszed. Mindenkinek vannak hibái, vajon ha magadba nézel, el tudnád-e fogadni a negatív részt a barátnőddel kapcsolatban vagy örökké bántana? mindenesetre én mellette ellene listát 20évesen írtam a pasikról, ez elég elgondolkodtató. Ha elveszed, vállald mindenével együtt. Sok sikert a döntéshez!

2011. okt. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok, hogy most hogy állnak a dolgok. Mi történt végül?
2014. jún. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!