Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ti mit gondoltok? Férjhez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok? Férjhez menni nem akarok, de egy szép arany karikagyűrűt szeretnék jelképnek. Párom nem akar esküvőt, azt mondja nem a papír a fontos. Gyűrűt sem akart, de az én unszolásomra vettünk egy pár ezüst karikagyűrűt.

Figyelt kérdés
Én 36N vagyok Ő 40F,3 éve élünk együtt, van egy gyönyörű pici babánk. Szerintetek ez a helyzet rendben van?
2011. nov. 23. 23:35
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

"...Nekem azért nem fontos a házasság mert már egyszer voltam házas,..."


Értem én, csak jeleztem, hogy férjed esetén viszont nem a házasság intézményével van a baja, hanem magával az elkötelezettséggel. Sokan azt hiszik ez egy, pedig nem.

2011. nov. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
De a párja hordja a gyűrűjét, tehát csak nincs olyan nagy baja az elköteleződéssel.
2011. nov. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
90%

Az nem ugyan az.

A kölcsönös arany karika gyűrűről van szó, ami bizony erős jelkép. Az eddigi felállást még önmagának kitudta magyarázni, ezt már nehezebb.

Mocskos pszichológia. :)

2011. nov. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

számotokra tökéletes meglodás volna az aranygyűrű esküvő nélkül. az ezüst csak félmegoldás: több, mint amit ő önszántából akart, de kevesebb mint amire te valójában vágytál...


miért nem hordaná a munkahelyén?


a magánvéleményem nem számít ebből a szempontból, de amikor egy férfi azt mondja, nem számít neki a papír, valójában nem arról van szó, hogy nem kaar házasodni, hanem hogy azt a nőt nem akarja elvenni, akivel kapcsolatosan ez a kérdés felmerült. ennek a "nem kell a papír" dolognak mindig áll valami a hátterében, nem mondom, hoyg mindig ez, de úgy 70-80%-ban. a férfiak jóészének még a közös gyerek se akkora elköteleződés, mint a házasság (női fejjel érthetetlen, de így van - nekem is volt olyan párom, aki azt mondta, a házasság még túl korai lenne, de babát vállalna velem. nemet mondtam, és elgondolkoztam a kapcsolatunkon.már nem vagyunk együtt.)

2011. nov. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
0%

Hogy rendben van-e, ahhoz keveset tudok Rólatok.



"Párom nem akar esküvőt, azt mondja nem a papír a fontos. "


Oké, de akkor mar tisztaztatok, hogy a hazassag mit jelentene neki es Neked (mert ugye nem egy papírt jelent)?

Tehat hogy mit gondoltok hazassagnak, es hoigy miert nem akarja ő azt.

Es mellé azt, hogy a kapcsolatotokrol mit gondoltok, illetve milyen kapcsolatot almodott meg maganak ő illetve Te, es hogy ez olyan-e. Meg kell beszelni, hogy mit vartok a masiktol.

Ha ez mind tisztazva van, es vilagosan egymast akarjatok (és ez még nem jelent feltetlenul monogamiat, hiszen nyilvan Neked is volt korabban amsik szerelmed, akit most is szeretsz), akkor bizony AKARJA majd, hoyg demonstralja a vilag elott, hoyg osszetartoztok.


És én az idezett mondtabol arra kovetleztetek, hogy ezek nem vilagosak a szamara, nem lettek tisztazva, és ezert odzkodik attol, hogy összetartozasotokat hirdesse.


Az ezustgyurut hordja?...


Kinek a lakasaban laktok?....

2011. nov. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
0%

"már egyszer voltam házas, borzalmas volt, a válás is. "


Miert hazasodtal, ha borzalmas volt vele?


"Csak a jelképes arany karikagyűrűre vágyom, hogy lássa ország világ nem vagyok szingli,(merthogy 8 évig az voltam) van párom."


Ha csak egy bizonyos körrel akarod ezt tudatni, azt maskepp is megteheted.

Feltehetsz kozos fotokat az adatlapodra, ha netezik az a tarsasag, vagy kitehetsz kepet az asztalodra, ha a munkahelyi kollegaidrol van szo... elviheted bemutatnia fiut es a babat, stb.

2011. nov. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

"Szerintetek ez a helyzet rendben van?"


Nekem nem lenne rendben, én ragaszkodnék hozzá, hogy vállalja fel velem a formális köteléket. A gyűrű értéke nem mérvadó, de az, hogy merjen velem házasodni, igen.

De ez én vagyok, azt Te tudod, hogy Neked mi van rendben? (De úgy érzem, mintha elégedetlen lennél)

Mi az, hogy a munkahelyén nem hordja a gyűrűt? Ha csak nem fizikai munkás, ahol zavarja, akkor ez nem igazán érthető.

2011. nov. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 healer válasza:
93%

Kedves Kérdezö,


Szerintem nincsen rendben. Jómagam sohasem voltam házas (37 éves nö vagyok). Néhányszor eljátszottam a gondolattal hogy férjhez megyek - merthogy alapjában véve romantikus léleknek alkotott meg a természet. Aztán öszinteségi rohamaim közepette rájöttem hogy ilyen mértékü kompromisszumtól kiráz a hideg. Tudom hogy nem hangzik jól, viszont legalább nem fogtam rá semmire se senkire. Esetedben tartok töle hogy hosszú távon igen frusztrált leszel ebben a kapcsolatban. Bocsáss meg ha nem hiszem el Neked hogy nem akarsz esküvöt. Szereted és tiszteled az emberedet ezért nem akarsz ráakaszkodni, ennyi. Szerintem a lelked mélyén arra vársz hogy ha idöt adsz neki akkor a paranoiája alábbhagy, beletörödik és álláspontot változtat a házassággal kapcsolatban. EZ NEM FOG MEGTÖRTÉNNI. Úgy fogod érezni hogy kihasznál(ameddig nem érzi magát fojtogatva) és nem is fogsz túl messze állni a valóságtól. Valószínüleg azért szeretnéd annyira a hovatartozásnak ezt a félreérthetetlen jelképét mint az aranygyürü mert vágod hogy az embered képtelen elkötelezni magát. (Elöször sem kellett volna megházasodnia, gondolom azt sem Ö szorgalmazta de ebbe bele se menjünk.)Tedd fel neki a kérdést ha mered hogy amennyiben számodra valóban fontos lenne a házasság, engedne-e a kedvedért és a válasz szerint gondold át öszintén a jövödet. Sok szerencsét!

2011. nov. 24. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Én azon gondolkozom, hogy miért gondolod azt, hogy az ARANY gyűrű jelenti az összetartozást...


Én 1 hónappal az első házassági évfordulónk előtt vesztettem el a gyönyörű arany karikagyűrűmet. 2 napig bőgtem utána. Férjem 1 hónappal az esküvő után már elvesztette, valószínűleg a munkahelyén. Ő nagyon szeretne gyűrűt viselni, csak zavarja munka közben. HÁt levette és valószínűleg a takarítónő este elemelte. Én meg a Balatonban a nyaralás közben hagytam el. (Buta voltam.)

Imádtam azt a gyűrűt. Férjem másnap elvitt egy ékszerészhez, de mivel újabb 50-150 ezer forintunk nem volt 1-2 arany karikagyűrűre, vettünk két ezüst karikagyűrűt. Senki sem néz azóta sem bennünket szinglinek, és semmilyen érzelmi vagy egyéb problémánk nem származik abból, hogy ezüstöt viselünk. Nem csökkent az összetartozás érzése sem. Bánom az aranygyűrűmet, de leginkább azért, mert az esküvőm napjára emlékeztetett, valahányszor ránéztem, kicsit újra átéltem.


Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen a gyűrű, attól kéne, hogy érzelmi értéke legyen (és összetartozás érzés), hogy miként kaptad.

Ha ennyire zavar, hogy ezüst, akkor neked valójában az hiányzik, hogy azt a klasszikus rituálét végigcsináljátok, ami az összetartozás megpecsételése a gyűrűvel. Ezt hívják esküvőnek.


Ez a véleményem.

2011. nov. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Te ezt igy elfogadtad, elettarsi kapcsolatban elsz, a gyurunek itt jelentosege nincsen, ez egy fajta emberi szokas, tehat vegyel magadnak egy gyurut pl.
2011. nov. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!