Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 8 év után nem akar még elvenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

8 év után nem akar még elvenni?

Figyelt kérdés

Nyolcadik éve vagyunk együtt a párommal. 3 éve együtt élünk, nem dúskálunk a pénzben, de nem is vagyunk szegények. Amire akartunk mindig futotta, csak ilyenkor télen húztuk mindig össze a nadrágszíjat a gázszámlák miatt. Most van egy 5 hónapos kisbabánk, mondhatni a babát sem igazán akarta eleinte. Mindig húzta-halasztotta volna a dolgot, mindig kitalált valamit, hogy miért nem. (Előbb éljünk együtt, legyen házunk, dolgozzunk mind a ketten) Ezek teljesen reális dolgok, egyet is értettem vele ezekben, viszont miután ezek a feltételek teljesültek mindig kitalált valami újabb okot. Végül egy veszekedés után beleegyezett a babaprojektbe. Lelkiismeret furdalásom is volt emiatt, mert így meg olyan volt, mintha rákényszerítettem volna a babát. Amióta viszont megvan a pici imádja őt, és elmondása szerint nem is emlékszik arra, hogy így egyezett volna bele a dologba.


Én úgy érzem, hogy ennyi idő után, főleg egy gyerekkel már "illő" volna megkérnie a kezemet. Én legalább is nagyon szeretném. Nem is kell egyből elvennie, de legalább a gyűrű legyen az ujjamon és akkor nekiállhatnánk az esküvőre gyűjtögetni. Azt mondja, hogy szeretne elvenni de... és megint jönnek a kifogások. A vége az lett, hogy mások is élnek boldogan úgy, hogy nincsenek összeházasodva. Ez nekem nagyon rosszul esett. Nagyon szeretem őt és tudom, hogy ő is engem. Soha nem néztünk más felé és mondhatni boldogok vagyunk. Viszont ez nekem nagyon fáj, hogy soha nem lehetek menyasszony. Nem tudom mitévő legyek. Nem akarom rákényszeríteni magamat, de ezt nem igazán tudom feldolgozni. Sztem minden lány, nő álma, hogy egyszer menyasszony lehessen. Mondtam is neki, hogy akkor ezt talán az elején kellett volna tisztáznunk, mert akkor talán én is máshogy álltam volna a dolgokhoz és nem hitegetni engem.

Csak én fújom fel ennyire a dolgot? Mást is bántana? Ti mit tennétek a helyemben?


2011. dec. 29. 21:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%

Huh, hát, én nem akarok semmilyen elméletet szülni, hogy miért nem akar téged elvenni a párod feleségül. Sok oka lehet annak, hogy nem szeretne elköteleződni veled.

Lehet, hogy tényleg szimplán csak nem tartja fontosnak az esküvőt (ebben az esetben tényleg nem kellett volna téged hitegetnie, h akar esküvőt) viszont az is lehet, hogy azért nem akar elvenni, mert nem 100% a döntésében. Abban, hogy Te vagy neki úgymond az igazi. A házasságot már túl komolynak gondolja veled, amiből nem annyira egyszerű kilépni, ha esetleg jön egy "jobb" jelölt.


Szerintem nem fújod fel a dolgot, mégpedig azért nem, mert anno azt mondta neked, hogy szeretne veled házasságot...majd. Most viszont már azt mondja, hogy "mások is élnek boldogan házasság nélkül".. Magyarul: nem akarok házasságot.

Ez nem fair tőle!

Sajnos fogalmam sincs, hogy mit tennék a helyedben :(

Én alapjáraton nem akarnék olyan férfihoz hozzámenni, akit noszogatni kell, hogy ugyan vegyen már el.

Egyébként, miért volt ennyire fontos, hogy ilyen korán jöjjön a baba? :) Azt hittem, hogy már vagy 30-35 éves vagy, és lassan úgy érzed, hogy szorít az idő, így már ideje lenne szülni. Erre írod, h 22 vagy :)


Nekem mondjuk nem probléma, ha valaki nem házasságban él. Tiszteletben tartom! Sok olyan párt ismerek, akik boldogok a házasság nélkül is, és vannak gyermekeik. Ennek ellenére, én magam házasságpárti vagyok. Számomra fontos! Olyannyira, hogy én babát is csak házasság utánra terveztem. Mondjuk, szerencsére a férjem is így gondolja, így nálunk ebből sosem volt vita. :)

Én 22 éves voltam, mikor összeházasodtunk (1 éve) és most várjuk az első babánkat. :)

2011. dec. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%

Együtt éltek, van gyerek is, szerintem, ha eddig ne akart elvenni ezek után sem fog. Így is megvan minden, ami általában a házassággal jár. Nem tudom, mi lehet az oka, hogy nem akarja, hiszen a gyerek azért sokkal erősebb kapocs, mint maga a házasság, míg a házastárstól el lehet válni pl. annak akarata nélkül is, a gyerektől jogi szempontból sose fog tudni "megszabadulni". Biztos szeret ő a maga módján, de ha tudja, hogy neked ez mennyire fontos, akkor szerintem már megkérte volna a kezed.

Vagy nem lehet, hogy mivel tudja hogy milyen esküvő-párti vagy, attól fél, hogy bazi nagy habos-babos népünnepélyt akarnál, amihez neki se gusztusa (azért gyerekkel már tényleg elég hülyén festene egy klasszikus lagzi annak minden elemével), se pénze?

2011. dec. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%

"azért mert ezzel az mutatja, érzékelteti hogy szereti vagy ilyesmi :)

Nem fukszot hanem ezüst karikagyűrűt."


Ezt tartsátok meg azoknak, akik tényleg házasodni akarnak. Annyi más módja van a szeretet kimutatásának. Így tényleg fölösleges, és érték nélkülivé is válik. (hiszen még szándék sincs mögötte)

2011. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Ezt a kapcsolatot nem erőltettem volna kb. 2 év után már.Úgy számolom 5 év kellett neki ahhoz,hogy összeköltözzön veled.Gyerek és esküvő ellen pedig további kifogásokkal élt.Ha valaki ennyire nem akarja a kapcsolat fejlődését,nem tervez előre csak anyagi dolgokban tud gondolkodni,azzal miért akar egy nő mindenáron családot?Mert itt az ideje? Tisztán látszik,hogy ez a "férfi" még nem volt kész arra,amire a nő vágyott.A gyerek ki lett erőszakolva,a házasság pedig nem megy,mivel ez az a dolog,amit a férfi akarata nélkül nem lehet kivitelezni,a babát meg lehet oldani egy "elfelejtett" fogamzásgátlóval,a gyűrű vásárlása és a lánykérés viszont szóló műfaj.Pech,itt látszik,hogy más felé haladtok az életben,mást akartok.Te klasszikus család modellt,apa,anya,esküvő,gyerekek,kertes ház,kutya, ő pedig megszerezni minden földi jót,nulla elköteleződés mellett.A pénz nem lehet kifogás a házasságra,hisz egy két tanus esküvő ingyen van.Vagy beletörődsz,hogy nem lesz esküvő vagy keresel olyat,akinek ugyanaz az értékrendje,mint neked.
2011. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Egyikőnk sem akarna nagy esküvőt (anno beszélgettünk ugye már ilyenekről), csak az a baj, hogy népes a család. Az én felemről még nem is annyira, de ők hatan vannak testvérek, ő a legfiatalabb és az idősebb testvéreinek már unokájuk is van.

Azt, hogy elmegyünk a községházára két tanúval azt meg én ellenzem. Az ugyanolyan, mint ahogyan most vagyunk. Én egy "igazi" esküvőt szeretnék, fehér ruhával meg miegymással. Mindig is mondogattam neki, hogy mit szeretnék egyszer, és neki erre mindig az volt a válasza, hogy nyugi, lesz is esküvőnk. Meg ilyenek. Tehát hitegetett. Tegnap amikor szóba került ez az egész házasság-eljegyzés téma a pénzt hozta fel kifogásul. Hiába magyaráztam neki, hogy 3 évig lehet jegyben járni, addig tudunk gyűjtögetni, de azzal jött, hogy én nem értem meg őt. Folyamatosan a pénz miatt aggódik (szegény családban nőtt fel, egyedül az anyjával és gondolom emiatt lett ilyen), pedig szerencsénkre nem állunk rosszul. Pont annyira, hogy meg is tudunk élni, és egy nagyon keveset félre is tudnánk rakni, csak eddig az a pénz a ház javítására/újítására ment el.

2011. dec. 30. 22:06
 16/24 anonim ***** válasza:
68%

Nyilvánvaló, hogy ő nem akar házasodni, vygy nem Veled.

Ha nekem fontos lenne a házasság, akkor amint evvel szembesülnék, leépíteném a kapcsolatot.

Az a képesség nem születik az emberrel, hogy rögtön tudja, hogyan válassza ki azt a partnert, akinek ugyanaz a beteljesedes, mint neki. De ha ez a 2 ember szamara nem azonos, akkor ott ki van zarva a beteljesedes...

(Nekem a testi kapcsolat a beteljesedes, és tobbszor fogtam ki olyan fiut, akinek nem ez jelenti a beteljesedest, hanem pl. az, hogy a nap 24 orajaban fogjuk egymas kezét...)

Szóval nem is csoda, hogy nem sikerült elsőre tökéletesen a párválasztásod, ugyanis ez így megy.

2012. jan. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem hagyd,ne piszkáld nekem is fontos lett volna a gyerek előtti házasság-bazi nagy lagzi ami lett is volna mert egy szem lány vagyok de nem kért meg,én nem problémáztam ezen.

baby jött házat -kocsit vettünk éltünk újítottunk stb.... erre most Karácsonykor 6év után meg a második baba után megkért meglepi volt minden örültem is de most csak azon jár az agyam hogy a két gyűrű árából a fele fürdő fel lenne újítva a legszűkebb család plusz esküvő is 30fő --két tanút nem akarnék-- na annak az árából meglenne a komplett konyhabútorom amire 6éve várok.

szóval most itt van az ujjamon a 70ezres gyűrűm aminek örülök de tudtam volna máshova is tenni azt a pénzt mikor most végtörlesztünk.

szóval szerintem ne "maceráld" nagy esküvő lehet bármikor és egy gyerek tényleg örökre összeköt.

az meg csak egy mondat hogy --hozzám jössz?--,utána minden ugyanolyan dolgozni kell a kapcsolatért.

2012. jan. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Nem macerálom. Nagyon ritka amikor én hozom fel a témát, de pl most a barátnőmékhez átmentünk karácsonykor és ők kérdeztek rá. Ezen felbuzdulva másnap kezdtem el vele beszélgetni erről és akkor mondta ezeket.

Hiába fontos nekem a házasság, leépíteni csak emiatt nem fogom a kapcsolatunkat, főleg nem úgy, hogy itt van a pici. Ezért is vagyok tanácstalan. Erőltetni nem akarom, mert akkor az olyan, mintha én erőszakoltam volna ki. Az úgy nem az igazi. Elhagyni ezért nem fogom, de nekem ez akkor is nagyon fontos lenne. Ha így áll a dolgokhoz, akkor tényleg tisztességesebb lett volna, ha már a legelején elmondja, nem pedig hiteget. Mert így csak várok és várok és a végén kiderült, hogy a semmiért vártam. Úgy érzem, hogy sarokba lettem szorítva.

2012. jan. 1. 08:29
 19/24 anonim ***** válasza:

A válaszokat elnézve azért elég szomorú, hogy mindenki azt a következtetést vonja le, hogy "nem akar elköteleződni". Ezzel gyakorlatilag semmibe vesztek rengeteg normális férfit, aki szereti a párját, évek óta vele van, hűséges, gyermeket nevel vele, jó apa, stb., de nektek mindez nem számít, mert nem volt esküvő? 8 év nem elköteleződés, egy közös gyermek nem elköteleződés?


Kérdező, ha ez csak az elmúlt időszakban került elő témaként, akkor lehet, hogy még új a dolog a párodnak, mert eddig azt hitte, hogy nem vagy házasodós típus. Még változhat a véleménye, ha átgondolja a dolgot. De ha nem, akkor is, egy közös baba sokkal nagyobb kapocs, mint egy házasság, ez már örökre összeköt titeket, erősebben, mint bármilyen ceremónia.

2012. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

Egyetértek az előző hozzászólóval!

Ha 7-8 évig nem volt probléma,hogy nem vagytok házasok akkor most mi a baj?!

Mondod de hogy már baba is van meg minden,és ilyenkor már illene,hogy legalább megkérje a kezedet!

Ha már a gyereket ki tudtad harcolni,akkor a gyerek előtt előbb a házasságot kellett volna kiharcolnod.Egyszerűen nem értelek!Eddig nem volt gond,most meg itt hisztizel,hogy te milyen szeretncsétlen vagy,hogy nem vesz feleségül.

Gondolkodjál már el egy kicsit!

Szeret,hűséges,boldoggá tesz,jó apa,és 8 éve veled van!

Nem értelek!

Mi kilenc éve vagyunk együtt a párommal,3 gyermekünk van,boldogok vagyunk,sosem zárkóztunk el az esküvő gondolata elöl,kétszer már megis kérte a kezemet,mert először nem volt pénzünk nagyobb gyűrüre,de őszintén nem nagyon vágyunk az esküvőre,tényleg ennyi idő után,már nem sokat változtatna a kapcsolatunkon.

Szoktuk mondani,hogy majd lehet hogy egszer összeházasodunk,ha tényleg már nem tudjuk mire költeni a pénzünket,de hát ez nem mostanában lesz,mert a pénznek mindig megvan a helye,és mint mondtam nálunk már nincs nagy jelentősége a házasságnak,hogy erre költsünk.


A másik ha ennyire zavar hogy nem vesz el,akkor ülj le vele,mond meg neki,hogy neked nem a lagzi a fontos,hanem a papir,hogy férj és feleség vagytok.bementek az önkormányzathoz,megbeszéltek egy időpontot,és 5000 forintért összeadnak titeket.És akkor nem kell nagy hacacáré,nem kerül vagyonba,mégis házasok vagytok!

Próbálkozz ezzel,mond meg neki hogy te ezt akarod,ha erre ő azt mondja hogy nem ,akkor biztosan nem akar feleségül venni,és kénytelen leszel belenyugodni.


Csak tudod nem értem a hisztidet,sok nő összetenné a két kezét,ha ilyen férfi lenne mellette,te meg mindent elcseszel egy szaros papir miatt.

2012. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!