Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A lányom még nincs 17, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lányom még nincs 17, és eljegyezte az alig 18 éves barátja. Mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

A lányom júniusban lesz 17 éves, tizedikes gimnazista. A fiú nemrég lett 18, most fog érettségizni ugyanabban a gimnáziumban.


A kapcsolatuk szakaszokra bontható... 2010 nyarán ismerkedtek meg, szilveszterkor össze is jöttek. 4 hónapig jártak, látszólag nagy volt a szerelem, aztán a srác visszament az előző barátnőjéhez. A lányom akkor teljesen maga alatt volt, barátnőivel együtt én is vigasztaltam. A fiú együtt volt a másik lánnyal egy-két hónapot, közben a lányomnak is lett egy új barátja, bár az sosem volt komoly szerintem. Aztán novemberben megint összejött a lányom ezzel a nagy szerelemmel, ismét idilli volt minden (pedig a szakítás után a lányom nagyon szidta a fiút, elmondta mindennek).

Erre múlt hétvégén jön haza boldogan a lányom, hogy nézd, anya, a xy eljegyzett. Azt hittem csak hülyéskedik, de mutatja a köves gyűrűjét... Azt mondta, a srác letérdelt, meg kérdezte, lesz-e a felesége, ő meg igent mondott és megkapta a gyűrűt. A lányommal azóta nem lehet bírni, már szinte az esküvőt szervezné... Meg ilyeneket mond, hogy ha a fiú most érettségi után elmegy Budapestre tanulni, akkor ő minden második hétvégéjét, meg az összes őszi-tavaszi szünetet nála tölti majd, nyáron pedig hetekre felmegy hozzá Pestre, mert a fiúnak vesznek lakást a szülei.


Engem megriaszt ez a nagy lelkesedés. Az eljegyzést még nem is venném komolyan, de ezek a nagy tervek, mikor októberben még haragban voltak... Félek hogy a lányom meggondolatlanul megy bele valamibe.


2012. ápr. 5. 13:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, ne menjunk mar at rosszindulatba.Szerintem a srac biztos szereti, de ilyen az elet, hogy ezek a kamaszkori szerelmek altalaban nem tartosak.Egy csomo mas embert fognak majd megismerni mindketten, elsodorja oket az elet.
2012. ápr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
43%

Ez még csak nem is igazi eljegyzés, hiszen nem kérte el a lányt az apjától. Innentől kezdve az csak egy gyűrű, pláne, hogy mlég csak együtt sem élnek. Nagyon gyerekesek még, úgysem lesz ebből semmi.

Azért a lányoddal elbeszélgethetnél, hogy szálljon le a fellegekből a való világba.

Amúgy csak kérdés, miből van az a gyűrű? Bizsu, vagy valódi nemesfém, igazi kővel?

Meg mondd meg neki, hogy majd azt TE eldöntöd, hogy mehet-e hozzá Pestre, vagy sem, nem ő dönti el.

2012. ápr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Örülj a lányoddal, de azért mondd el neki, hogy az egyetemen léggé megváltozik az ember, ne érje teljesen váratlanul. Az egész héten át tartó bulik, zh-k, vizsgaidőszakok, új barátok-barátnők...

Plusz ha olyan az anyagi helyzetetek, akkor azt is említsd meg neki, hogy nem biztos, hogy fizetni tudod a kéthetente esedékes útiköltségét.

2012. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jópofa, nem kell félned emiatt. Az eljegyzés csak ilyen egymás közötti dolog, nincs papír, vissza lehet lépni, ha esetleg megunnák egymást. Én is 16 voltam, amikor megismertem a barátnőmet, ő akkor 14 volt, 16-18 felállásnál volt náluk is ez az eljegyzési dolog, de csak kettőnk között, nem szülők előtt. Most én 21 leszek, a párom 19 lesz, együtt lakunk saját lakásban, ő most fog érettségizni, én érettségi után elkezdtem dolgozni, levelezőn tanultam tovább, hogy össze tudjunk költözni.
2012. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"Azért a lányoddal elbeszélgethetnél, hogy szálljon le a fellegekből a való világba."


Es megis mit mondjon neki?Hogy ebbol ugysem lesz semmi?Es szerintetek ezt a kislany majd el is hiszi?Tamadasnak fogja venni, es inkabb eltavolodik.Szerintem nem kell mondani ra semmit, vard ki a veget, mert megoldodik majd magatol.

2012. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ismerős, van hasonló sztorim, nagyon pofára fog esni az biztos. Addig tegyél valamit sürgősen amíg lehet mert itt már életekről van szó lassan. Lesz még ideje szerencsétlenkedni később is de most nem ez lenne a dolga.
2012. ápr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Add meg az esélyt a lányodnak, hogy saját erejéből bukjon el, jó tapasztalatszerzés lesz neki.
2012. ápr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 voltam, amikor az akkori barátom megkérte a kezemet.

Mondanom sem kell, nem maradtunk együtt sokáig.

:D

Mostanában felmerült bennem, hogy megkérdezem a srácot, hogy ugyan mire számított.. :)



28/n

2012. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
hát én egy kicsit furcsállnám a dolgot. én nem is attól félek, hogy házasság lesz ebből, hanem hogy a lánykám olyan emberre pazarolja az idejét, aki meg sem érdemli. Egyébként kisebbik sógornőmnek megkérte a kezét a párja, még alig múlt 17. Még csak nem is eljegyzési gyűrű :D igaz, ez nem is feltétele. viszont csak anyuka tudja, én meg a nővér. Apuka nem tudja, nekem ez nem igazi eljegyzés. bár ők szeretik egymást, több, mint másfél éve vannak együtt :) ne izgulj, nem lesz itt semmi gond :D
2012. ápr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

a kapcsolatba ne szólj bele, mert csak visszaüt rád.

támogasd a lányod, és pontosan beszéljétek meg, h mi fér bele anyagilag, mi nem

legyél partner, jó barátnő, mesélj a saját jegyességedről, eszedbe fog jutni, h egy ilyen helyzetben a józan észérvek pont az ellenkezőjét váltják ki...

azt azért érdemes tisztázni védekeznek-e rendesen, és h a tanulás, érettségi és diploma nagyon fontos...

aztán raktározz be néhány százas zsepit, mert nagyobb a valszínűsége, h ez a tűz gyorsan elhamvad, de engedd meg a lányodnak azt az érzést, hogz boldog, és saját életét élheti, így megmaradhat a jó viszonyotok

2012. ápr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!