Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A lányom még nincs 17, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lányom még nincs 17, és eljegyezte az alig 18 éves barátja. Mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

A lányom júniusban lesz 17 éves, tizedikes gimnazista. A fiú nemrég lett 18, most fog érettségizni ugyanabban a gimnáziumban.


A kapcsolatuk szakaszokra bontható... 2010 nyarán ismerkedtek meg, szilveszterkor össze is jöttek. 4 hónapig jártak, látszólag nagy volt a szerelem, aztán a srác visszament az előző barátnőjéhez. A lányom akkor teljesen maga alatt volt, barátnőivel együtt én is vigasztaltam. A fiú együtt volt a másik lánnyal egy-két hónapot, közben a lányomnak is lett egy új barátja, bár az sosem volt komoly szerintem. Aztán novemberben megint összejött a lányom ezzel a nagy szerelemmel, ismét idilli volt minden (pedig a szakítás után a lányom nagyon szidta a fiút, elmondta mindennek).

Erre múlt hétvégén jön haza boldogan a lányom, hogy nézd, anya, a xy eljegyzett. Azt hittem csak hülyéskedik, de mutatja a köves gyűrűjét... Azt mondta, a srác letérdelt, meg kérdezte, lesz-e a felesége, ő meg igent mondott és megkapta a gyűrűt. A lányommal azóta nem lehet bírni, már szinte az esküvőt szervezné... Meg ilyeneket mond, hogy ha a fiú most érettségi után elmegy Budapestre tanulni, akkor ő minden második hétvégéjét, meg az összes őszi-tavaszi szünetet nála tölti majd, nyáron pedig hetekre felmegy hozzá Pestre, mert a fiúnak vesznek lakást a szülei.


Engem megriaszt ez a nagy lelkesedés. Az eljegyzést még nem is venném komolyan, de ezek a nagy tervek, mikor októberben még haragban voltak... Félek hogy a lányom meggondolatlanul megy bele valamibe.


2012. ápr. 5. 13:48
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Korai még ez egy kicsit, reménykedj benne, hogy hamarosan szétmennek, de statisztikailag elég kicsi az esélye, hogy hosszú távon együtt maradnak. Ennek az életeseménynek pár évvel később kellene bekövetkezni, főleg nem iskolás évek alatt. Esetleg javasold a lányodnak, hogy várjon ezzel még pár évet.
2012. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Korai ez még, meg azért illik a lányt először a szülőktől kérni. Azért beszélgessetek el a sráccal, hogy a házassággal még várjanak, mert egy gyűrűt bármikor vissza lehet adni, de válni már nehezebb. Adjanak maguknak még egy kis időt, még egy két évet, főleg, hogy most távkapcsolatban lesznek az év nagy részében.
2012. ápr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

:) Huh. Kemény dió, az biztos. De csak azért mert ő még ezt nem fogja fel igazán, szép, szép a gyűrű, meg a lelkesedés, de ő most egyelőre tényleg csak ennyit lát a dologból. Még fogalmuk sincs mi az a házasság, úgyhogy nyugi, ebből az még nem lesz.


Pofáraesés pedig lehet, nem is kicsi...mert azért a nők sokkal inkább belelovallják magukat egy eljegyzésbe, esküvőbe, mint a férfiak. A férfinek is nagy döntés, de másként mint egy nőnek. A férfi megkéri a nő kezét, a nő másnap konkrét tervekkel rukkol elő, ami az esküvőt illeti:D persze a férfi akkor még erre nem számít, amikor letérdel :)



A saját történetemet tudom elmesélni. Én 17 évesen jöttem össze a párommal (aki akkor 18 volt). Nagy szerelem volt, illetve, olyan racionális, de szerettük és tiszteltük egymást nagyon-nagyon. Az érzelmeink elmélyültek, és 12. végén előállt a nagy ötletével, hogy legyen eljegyzés.(Szerencsére) Én azt mondtam ez még korai (nem mert nem szerettem, de 18 évesen (párom 19) nem láttam értelmét a dolognak). Akkor nagyon megbántódott. Most 22 évesek vagyunk, még mindig együtt. Idő közben megértünk arra, hogy mi az eljegyzés, a házasság...és ma már a párom is belátja, hogy 18 évesen semmi értelme nem lett volna...



A lányod ellen hiába fordulsz, mert akkor ő ellened és amint tud elmenekül otthonról. Próbálj meg elbeszélgetni a lányoddal az érzéseiről, akár a házasságról, hogy mit gondol ezekről a dolgokról, illetve kérdezz rá, hova a siettség. Persze finoman, tapintatosan. Jó lenne tudni a fiú szándékait is, ami a gyűrűt illeti. sajnos ebben a kapcsolatban eleve nem hiszek, a viharossága miatt, ilyen fiatalon, ilyen kapcsolatban ennyire éretten kötött házasságból csak válást tudok kinézni és későbbi sz.rdobálást.


Remélem sikerül tisztáznotok és a lányod is belátja, hogy túl fiatal még ahhoz, hogy menyasszonyt játszon.

Kitartást kívánok

2012. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

én nem csodálkozom, hogy az anyuka aggódik.

szerintem nem az esetleges csalódás a legnagyobb probléma, azon túl lehet lépni,

egy elcseszett érettségin, felvételin, abortuszon viszont már nem...

2012. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!