Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ki a fontosabb? A család vagy én?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki a fontosabb? A család vagy én?

Figyelt kérdés

Párommal két éve vagyunk együtt. Szóba került az eljegyzés és az esküvő köztünk.

Megbeszéltük, hogy karácsonyra megcsináljuk az eljegyzést. Elment a karácsony nem lett semmi.

Ezután mondta, hogy akkor megcsináljuk születésnapomra. Márciusban volt a születésnapom akkor sem lett semmi.

Nem hoztam fel a témát, mert úgyis akkor jegyez el amikor akar, erőltetni meg nem akarom, de magától felhozta a témát, hogy majd évfordulós ajándéknak megkapom.

Most közölte, hogy nem kapom meg, mert az anyja mit szólna hozzá, meg hogy honnan van neki pénze meg ilyenek. Jönnek megint a kifogások ahogy érkezik az évfordulónk. Szerintetek érdemes vele tovább lenni, mert ezek szerint nem meri felvállalni a családja előtt, hogy velem tervezi az életet. Mert egy 10-20ezer forintos gyűrűt nem mer megvenni akkor mi lesz később az esküvővel?

(ja a családja amúgy is kijelentette, hogy nem jön el sem az eljegyzésünkre sem az esküvőnkre úgy tervezzünk bármit).



2012. ápr. 17. 11:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nekem van jövedelmem.

Én megkeresem a havi 80-85öt. Meg amit kapok azt félreteszem magamnak és van miből elindulnom.

Ezt az éles ellentétet én sem értem. Mikor összejöttünk akkor nagyon örült neki a család mert először a szülők akarták ezt a kapcsolatot.

Mikor összejöttünk akkor nagyon örültek neki, hogy de jó sikerült összehozni a fiatalokat. Most meg ahogy telik az idő kezdenek kötözködni.

Páromnak eddig csak alkalmi kapcsolati voltak(1-2hónaposak) én vagyok neki az első komoly barátnője.

A szülők meg a külsőmbe kötnek bele. Vékony vagyon(szerintük anorexiás) mert a 178 centimhez csak 52 kg vagyok. Meg szemüvegem van és vak gyerekeim lesznek. Ilyenekben. Utána abba kötöttek bele, hogy munkanélküli vagyok, most meg abba, hogy hiába van 3szakma a kezembe mégiscsak operátor vagyok egy gyárba és a papírjaimmal kitörülhetem vele a hátsómat.

2012. ápr. 17. 11:39
 12/22 A kérdező kommentje:

És tudom, hogy ha venne is egy gyűrűt az még nem számítana hivatalosan eljegyzésnek, a karikagyűrűt karácsonyra szeretnék megvenni közösen. De ő még a kísérő/eljegyzési nem tudom milyen gyűrűt sem meri megvenni. Pedig tényleg csak 10ezer forint lenne amit kinéztem.

Mondta, hogy úgy veszi meg,hogyha nem tudják meg a szülők. akkor meg mi értelme?

A másik dolog meg az, hogy ténylen nem én erőltettem a témát, mert mindhárom alkalommal ő hozta fel, csak az zavar, hogy mikor rákerülne a dologra a sor visszavonulót fúj.

2012. ápr. 17. 11:43
 13/22 anonim ***** válasza:

Megkérdezném újra: mi a fenének vagy együtt vele? De esetleg vele:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

kezet foghatsz, szintén egy idióta mellett szenved inkább.

2012. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket.

Elolvastam. A mi kapcsolatunk nem itt tart még mint a másik leányzóé.

De én nem adok neki 5 évet az életemből. Megmondtam neki, hogy kap 1,5hónapot még az életemből. Addig döntse el, hogy mit akar. Ha engem akkor az ígéretét tartsa be, és mondja meg a szülőknek, hogy engem akar elvenni és punktum, ha meg a családját akkor felejtsen el.

2012. ápr. 17. 12:03
 15/22 anonim ***** válasza:
Sajnos a párod szüleinek súlyos gond van a fejében. Tudod milyen ez külső szemmel? Mintha te lennél a férfi vagyis azt várnák el a párod szülei hogy te gondoskodj róla? Nem csoda hogy ilyen közegből nehezen tud kitörni, érzelmileg lelkileg így nevelték gyerekkora óta.
2012. ápr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha egy ilyen családból még most menekülsz. Még ha el is jegyez, ha feleségül is vesz, az ilyen család lépten nyomon belemászna az életetekbe. Az ilyen emberek megpróbálják majd uralni az életedet, beleszólnak mindenbe, olyanokba amiket most a fiatalságod miatt még elképzelni sem tudsz...aztán gyerekkel nehezebb továbblépni mikor szakad a cérna. Szerintem nyúlcipő de nagyon gyorsan.
2012. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Tehát ezzel azt akartam mondani hogy nem feléd hanem a fiúkkal szemben kéne elvárásokat támasztaniuk. Fel kéne fogni hogy itt két felnőtt emberről van elvileg szó. Úgy látom a fiú nagyon függ még a családtól. Jót tenne nektek a környezetváltás a Pestre költözés jó ötletnek látszik.

Így ő is a talpára tudna végre állni, elkezdene önállóan gondolkozni. Mert ha abban a közegben marad boldogtalan marad a jövőben. Ezt kéne megértenie. Sok lány ennyit sem tolerált volna.

2012. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem is laktok még együtt, minek akarsz eljegyzést? Az eljegyzés elvileg a házasság előfutára, ahhoz meg minimum együtt kéne élnetek, hogy el tudjátok dönteni: valóban összetartoztok.

Egyébként meg ez a hozzáállás, hogy kierőszakolod tőle az eljegyzést, nekem nem tetszik. Legalábbis nekem tök úgy tűnik, hogy minden "fontos" dátumnál elvárnád, hogy na most, na most... És nyilván meg is mondod ezt neki, hisz írod: kifogásokkal jön.

Most mit akarsz, hogy kényszerből eljegyezzen? Lehet, hogy tart az anyjától, ami felnőttként gáz, de te sem vagy jobb ezzel a kierőszakolással.

Mi is két éve vagyunk együtt, ÉS majdnem egy éve együtt élünk, mégis úgy gondolom, ráér az eljegyzés. Házasságot még nem akarok, évekig eljegyezve lenni? Minek? Úgyis tudjuk, hogy együtt éljük le az életünket, mert nálunk már bebizonyosodott: tudunk együtt élni.

2012. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%

Akkor most elmondom az én történetem az én párommal aki teljesen ugyanolyan mint a tiéd. Nekem 5 alkalomra lett "megbeszélve" a lány kérés. Mind szép jó de a nagy napokon pofára esés és nem mert hű de sietek elvetetni magam hanem mert ő hangoztatta aztán elrontotta velem a szülinapot,karácsonyt,évfordulót,húsvétot stb. Mondtam nem érdekel, nem kell de akkor ne hazudozzon! De, de ő majd megmutatja hihetek neki, adjak esélyt. Minden alkalommal hittem többet, minek verne át, tudhatná fontos, nem bántana meg. Pedig de.


Aztán az összeköltözés...persze szép és jó, mindenben igazam van, igen ő is akarja stb. Mondtam akkor beszélje meg a szüleivel én is enyémekkel. Nagy nap beégtem anyáék elött, míg nálunk 1 hónapig ez volt a téma addig nála...kamu dumák ki mit mondott, hogy volt stb. Közben nem tudtak róla. Karácsony elött költöztünk volna, kértem kocsit érte menni. Otthon hívom még felveszi, persze menjek, vár. Aztán hívom 10szer az utcájukból, hahó mehetek akkor nincs gond? nem veszi fel. Majd mikor odamentem ház elé nagy kényesen kinyitotta az ajtót, húzogatja a száját s kinyögi most nem jön. Mondom édes nem moziba hívlak, úgy volt költözöl hol a holmid? Ja az...hát mot semmiképp nem jön velem mivel anyuja azt mondta az elöbb, hogy karácsonykor nem illik ithonról elmenni, igazán megérthetném!(ekkor 22 éves volt) Dehát azt mondtad beletörődött a költözésbe. Ja....mégse, nem tudja. Ott kevertem le neki egy pofont cserébe bedühödött mit képzelek, ne akarjam irányítgatni s úgy megszorította a kézfejem, hogy leestek a műkörmeim.

Ezután még 2! alkalommal jártam így az utolsónál tényleg költözött de anyja akkor és ott tudta csak meg a költözés tényét mikor a fia befutott az addig (DUGDOSOTT!) csomagjaiért. Ez annyira sokkolt, hogy még aznap orvoshoz kelett vinni engem rohamot kaptam. Te ne akard ezt.

2012. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló:

És mi lett azóta??? Légyszi fejezd be a sztorit!

2012. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!