Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Egy barátnômnek hamarosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy barátnômnek hamarosan lesz az eljegyzése. Adnátok valami ötletet, hogy mit vásároljak neki? Nem azokra az elavult készletekre, ágynemure, vasalora gondoltam. Valami hasznos de mégis nem a megszokott

Figyelt kérdés
Nem azokra az elavult készletekre, ágynemure, vasalora gondoltam. Valami hasznos de mégis nem a megszokott. Ti mit vennétek?
2012. okt. 3. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:

hát Te ismered mint embert .

lehet venni az elektomos kenyérsütőn át a párolóig wokserpenyőn át bármit vagy beszállhatsz az esküvői keretbe is ha csak kp-t adsz.


szerintem egyébként amit írsz hogy ágynemü vasaló az inkább nászajándék . ... most még valami csajos dolgot adnék menjetek együtt vásárolni j. hét hétvégén és ott biztos utal majd rá vagy csak hívd meg ebédelni ...

2012. okt. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eljegyzésre én nem vennék ajándékot, majd csak az esküvőre. Egy eljegyzés manapság nem olyan nagy dolog, és különben is az csak rájuk meg legfeljebb a szűk családra tartozik.
2012. okt. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell eljegyzésre ajándékot adni. De ha akarsz valamit mégis, akkor az olyan legyen ami pár év múlva nem a kukában végzi. Pl. valamilyen porcelán dísztárgy (pl. bombonier, [link]
2012. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Eljegyzésre nem szokás barátoknak ajándékozni. Ha akarsz valamit, akkor szerintem személyes legyen, és apróság. Pl. Nagy képkeret közös bulik/utazások képeivel, vagy ilyesmi.
2012. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szép váza, kínálótál, fotóalbum... jó, nem túl fantáziadús, de szerintem nem is kell túlzásba vinni még ilyenkor az ajándékozást. Valami kis hasznos dolog, és kész!


[link]


[link]

2012. okt. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csajok!Amennyiben vki tart hivatalos eljegyzést,mert ez még hagyomány még ha sokan el is hagyják,akkor illik rá vmilyen ajándékot vinni.Én is szeretnék hivatalos eljegyzést,bár nálunk barátok nem,csak szűk családtagok lesznek jelen,és én sem tudtam,nekem is úgy mondták,hogy ilyenkor szoktak ajándékokat vinni.Én mindenképpen azt tudnám tanácsolni,hogy ne csak a bnődnek vigyél ajándékot,hiszen ez a nap nem csak róla,hanem a párjáról is szól,tehát vmi olyat válassz,aminek a férfi is fog tudni örülni.Én nem vagyok vázás,férfiak meg végképp nem azok,bár tény,hogy ilyenkor ilyesmiket szoktak adni.Mi szeretjük a Cserépvárosban kapható figurákat,azzal nálunk nem lőnének mellé.Ugyanakkor én biztos megkérdezném a bnőmet,hogy mit szeretne.Írjon fel 5 dolgot aminek örülnének,így nem lőnék mellé.Én vagyok ilyen viszonyban a bnőmmel.Ha te teljes meglepit szeretnél,hát akkor valahogy puhatold ki,hogy mit szeretnének venni a lakásba.Vagy pl én egyszer anyukámék házassági évfordulójára egy férfi és nő ölelkeznek szobrot vettem.Bármikor ránéznek,én jutok róluk eszükbe,no meg az évfordulójuk.Sztem a lényeg,hogy jelképes legyen.
2012. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Bocs, de semmilyen eljegyzés nem hivatalos. Hogy ki mekkora csinnadrattát tart ebből az alkalomból, az emberenként változó, és ízlés dolga.


A magánvéleményem meg az, hogy a 21. században ez alapvetően két felnőtt ember privát ügye, és az eljegyzés akkor is eljegyzés, ha otthon kettesben történik. A többség pl.évekig együtt él a párjával, mielőtt sor kerül az eljegyzésre, akkor aztán főleg hülyén jön ki, hogy elmennek közösen a szülőkhöz, és megrendezik, hogy a srác akkor most megkéri a szülőktől a lány kezét, akivel 3 éve közös lakásuk van...

2012. okt. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

Van hivatalos eljegyzés,itt egy link ami szintén ezt igazolja: [link]


Én nem azt mondtam,hogy csak ez lehet igazi,ha vki kettesben akarja megoldani,hát szíve joga.Mi is felnőttek vagyunk,3 éve élünk együtt,egyébként 6 éve vagyunk együtt,nekem mégis fontos,hogy szülők előtt is bejelentsük a dolgot.Megvolt a lánykérés kettesben,ugyanakkor a karikagyűrűt család előtt szeretnénk felhúzni egymás ujjára,pláne,hogy még a szülők nem is találkoztak egymással.Ez pont egy tökéletes alkalom lenne rá(külön-külön találkoztak már,de miután szüleim elváltak,teljesen együtt még nem volt rá alkalom ahol mindannyian együtt vagyunk.)Nálunk ez kifejezetten ildomos,másnak meg éppen mi tetszik,azt majd eldönti.

2012. okt. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Azért ne hasonlítsuk már össze Vilmos és Kate eljegyzését, aminek ugye politikai, gazdasági, történelmi jelentősége is van, Kovács Józsi és Kiss Rozi házassági szándékával. Az uralkodóházaknál nyilván van jelentősége az eljegyzésnek, hiszen onnantól számít a család által elfogadottnak egy kapcsolat, amin pl. az uralkodóház jövője múlik.


Egyébként ebben a címben:

"Elkészültek Vilmos herceg és menyasszonya hivatalos eljegyzési fotói" a hivatalos jelző NEM az eljegyzésre, hanem a fotókra vonatkozik, vagyis arra utal, hogy a megjelenő képek nem paparazzok által készített lesifotók, hanem a család által elfogadott és közzétett képek.


Eljegyzés jogi kategória Magyarországon nincs. Valakik vagy élettársak, vagy házastársak, más hivatalos megnevezés nincs.

2012. okt. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na jó,vegyél most már vissza egy picit kérlek!Gyorsan belinkeltem vmit,nem kell szétszedni egyből!Sztem mindenki tudja,hogy mire értem a hivatalos eljegyzést.Papír persze nem társul hozzá,mert olyan értelemben nem hivatalos,de akkor is annak hívják,amikor amolyan "hivatalossá" teszik.Nem fogom túlmagyarázni,nem hiszem el,hogy nem hallottál még ilyenről,ez csak a kötözködés netovábbja amit csinálsz.Ha neked nem volt ilyened,csak kettesben történt a lánykérés,az is eljegyzés,ha ti annak tekintitek.Mai világban ki hogy csinálja.
2012. okt. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!