Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szeretném megkérni a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném megkérni a barátnőm kezét (meglepi lenne), mi a menete ennek?

Figyelt kérdés
Közel két év után szeretném megkérni a párom kezét, de nem tudom hogy kezdjek neki. Először én veszek neki gyűrűt, aztán közösen, hogy nekem is legyen?Akkor neki kettő lesz? Az eskövőn ez kerül át a másik kézre? Előre is köszi a válaszokat!
2009. szept. 29. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Vegyél neki egy kisérőgyűrűt,és ha igent mond majd eggyütt mentek karikagyűrűt vásárolni.Jó buli lesz!Csak győzd türelemmel a válogatását! A csajok ebben nagyon profik!
2009. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Veszel gyűrűt, nyugodtan kettőt. Előtte valahogy azért tudd meg az ízlését(nézegetés, barátnő)Ellopod a gyűrűjét méretnek.

Végiggondolod, miért és mennyire és hogyan szereted, és jó ha le is írsz magadnak pár szép mondatot, amit neki mondanál. A "leszel a feleségem" kevés, inkább néhán yösszetett mondattal vezesd be! Nem kell megtanulni, csak úgy kb, nehogy zavarbajöjj.

Ha fiatal, valami családi ebéden az apukájától kéred meg a kezét. Hogy adja neked.

Ha olyan önálló, hogy saját maga rendelkezik a kezéről, akkor kitalálsz egy romantic alkalmat, behűtöd a pezsgőt, és lehet!

Azért előtte tapintatosan tudd meg, hogy biztosan igent mond-e, mert fordítva rossz lenne. (van olyan is, aki szeret, de nem akar még házas lenni)

Az esküvőn ez kerül át. Tudtommal most a balra húzod.

2009. szept. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

naaa..ne kettő gyűrűt vegyél egyből (mármint neki és magadnak). : D az nem romantikus.

a nőnek két gyűrű 'jár': egy eljegyzési és egy jegygyűrű.

mivel jó esetben egyszer van ilyen az ember életében, próbáld meg minél jobbra megszervezni, minél szebb gyűrűt választani, még ha drága is.(úgy tudom, hogy az eljegyzési gyűrűnek kb annyiba kell kerülnie, amennyi a férfi 3 havi fizetése. : DDD csak vicc, de ha belegondolsz, azért jó ötlet.)

kiválasztod a gyűrűt (valami szép köveset..ha magadtól nem megy, akkor szólj egy megbízható barátnőjének, hogy segítsen), valahogy megtudakolod az ujjméretét, megveszed, és az alkalmas pillanatban letérdelsz elé, elmondod, mire készülsz és ha igent mond, akkor felhúzod az ujjára a gyűrűt. (ne foglalkozz azzal, hogy melyikre kell..arra tedd, amelyiket nyújtja. : D kicsit hülyén nézne ki, ha nyújtaná mondjuk a bal kezét, te meg mondanád, hogy 'jaj, ne, inkább a másikat!')

ezután válasszatok együtt jegygyűrűt (ez az az egyszerű karikagyűrű, ami mindkét félnek van), és házasodjatok meg.

2009. szept. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat, még annyi kérdésem lenne, hogy melyik gyűrűnek milyennek illik lenni? (Arany,ezüst)

A karikagyűrűt -ha közösen megveszzük) mikor szokás felhúzni egymásnak?

2009. szept. 30. 08:48
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

19:32-es vagyok:

Olyat válassz, ami a barátnődnek tetszik, de szerintem ne ezüstöt, mert az szerintem kicsit méltatlan az alkalomhoz..ha nem szereti a sárga aranyat, akkor válassz fehérarany gyűrűt, ma már az sokkal divatosabb és a legtöbb nőnek jobban tetszik.mutatok pár fehérarany eljegyzési gyűrűt, ami nekem tetszik: [link]

[link]

[link]

Ezek a gyűrűk olyanok, hogy még az unokáitok korában is szépek maradnak, mert időtállóak.

Itt egy cikk, nézegesd meg ezeket is: [link]

Ha igent mondott és elfogadta az eljegyzési gyűrűt, akkor megveszitek együtt a karikagyűrűket, és majd az esküvőn kell felhúznotok egymás ujjára.

2009. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy kis köves gyűrűrvel kérte meg a férjem a kezem. Ennek jobban örültem, mintha nélkülem megveszi a karikagyűrűt. Az esküvő előtt pár héttel vettük meg a karikát, és az esküvőn húztuk csak fel. Nem akartam, hogy használódott legyen az esküvőre, aztán meg rohangálni fényesíttetni. Így egyszerűbb volt. Meg igazából mi úgy gondoltuk, hogy a karikagyűrűt csak akkor szabad hordanunk, ha már házasok vagyunk.

Vegyél valami vékony, köves gyűrűt. Nem kell drága. Ha az ezüstöt szeretitek, akkor lehet ezüst is. Nincs megkötés.

2009. okt. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, tényleg hasznosak voltak!
2009. okt. 1. 18:11
 8/13 anonim ***** válasza:

utolsónak:"Meg igazából mi úgy gondoltuk, hogy a karikagyűrűt csak akkor szabad hordanunk, ha már házasok vagyunk. " ezzel én is igy vagyok, de a párodnak nem vettél vmit? mondjuk pecsétgyűrűt vagy amiről látszott h már elkelt? :D


Kérdezőnek: nálunk ugy volt a lányérés, hogy a párom megvette a kísérőgyűrűt egy kis köves fehérarany, azt mostanság szerintem is jobban szeretik a lányok :) mi még nem vettünk karikát,mert én is ugy vok h azt csak az esküvőn :)

2009. okt. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem a gyűrűn múlik a dolog. Olvass el 1-2 szerelmes regényt, háthas lesz valami ötlet benne. Meg aztán azért is kell a fiúknak szerelmes regényeket olvasni, mert abból megtudják, milyen a szerelem a nők oldaláról nézve. Olyan könyvet válassz, amit nő írt. Pl. Danielle Steal. Most olvasom a Szerelem c. könyvét, van benne több különböző fazonú lánykérés.
2009. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is nagyon szerettem volna kis köves eljegyzési gyűrűt, de amikor összejöttem a Kedvesemmel, egyszerűen tudtuk egymásról, hogy Ő az igazi! És úgy alakult, hogy csak éjjel tudtunk randizni, mert egész nap dolgoztunk mind a ketten. 2 átbeszélgetett éjszaka után, amikor másnap egymás karjában ébredtünk egy padon, a 3. éjjel közepén eljutottunk odáig, hogy örökre egymással akarunk lenni. Én is így gondoltam, de nem mondtam volna neki, nehogy elijesszem ilyen rövid idő után, erre egyszer csak kimondta: Légy a feleségem! Először azt hittem, ugrat, aztán igent mondtam. Úgyhogy nem volt eljegyzési gyűrű, mégis ennél szebb lánykérést sose tudtam volna elképzelni, mert ez teljesen szívből jött, őszintén, spontán, meg el se tudom magyarázni, milyen volt. Úgyhogy mi csak később vettünk magunknak egy pár karikagyűrűt, és azóta is hordjuk a bal kezünkön. Mert ha nincs kísérőgyűrű (eljegytési, köves a lánynak), akkor így szokás. Nekünk ezüst van, mert mi az ezüstöt szeretjük, de az a helyzet, hogy a fiúk nem vágják, hogy ez eljegyzési gyűrű, mert "csak" ezüst, és ugyanúgy udvarolnak. Azt is mondta az egyik, hogy ez nem is számít annak. Mindegy. Mi tudjuk, hogy mit jelent.
2009. okt. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!