Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Én ezt már nem tudom kezelni!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én ezt már nem tudom kezelni! Volt már valaki hasonló helyzetben? (féltékenység. )

Figyelt kérdés

A családban és (szűk) ismerősi körben mi vagyunk együtt legrégebb óta (3év 10 hónap)

Sorra jegyzik el a barátnőimet, testvéreimet, ismerőseimet akik persze jóval később jöttek össze, mint mi.

Akármennyire se akarok ezzel foglalkozni egyszerűen nem megy...

Majdnem minden alkalommal amikor megtudom, hogy már megint valakit eljegyeztek, rossz kedvem lesz, és sírok, mert úgy érzem "engem nem szeret annyira mint őt a párja?"

Ami nem igaz, hisz tudom (a szívemmel), hogy nagyon szeret, tud erről az egészről Ő is, hisz látja rajtam ha szomorú vagyok.

Tudom, hogy el fog/ el akar jegyezni, még egyetemisták vagyunk mindketten (az ismerőseim nagy része is...)

és tudom, hogy nem akar a semmire alapozni (csóróság, se lakás stb..)

Amikor már nem bírok magammal és rákérdezek mikor fog (viccesen) akkor mindig picit mérges lesz ,mert ő mindneképp meglepetést szeretne és nem akarja ezzel elrontani ezért nem tudom hozzávetőlegesen sem, hogy mikor akarja.


Ha ezt én úgy olvasnám, hogy nem velem történik meg egy hisztis pcsának tartanám a kérdezőt...

Azt szeretném kérni, hogy csak olyan válaszoljon aki meg tud érteni minimálisan.

_Igen tudom, hogy "rinyagép vagyok" és örüljek, hogy van egy normális kapcsolatom, de nem foogm elfolytani az érzéseimet.

És ezzel a helyzettel lassan nem tudok mit kezdeni...

Az még ráadás, hogy az ismerőseim is folyton kérdezgetik, hogy "na és ti mikor?" és egyebek.... Na ilyenkor legszívesebben kifutnék a világból...


A kérdés maga:

Szerintetek ezt a "konfliktust" hogyan tudnám megoldani magamba?

Semmi esetre se szeretném ha a párom azért kérne meg, mert sírok...

De ezt se bírom ami most van...

Volt már valaki így?



2013. jún. 9. 19:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%
Linkeld már be a másik ilyen kérdésed,annál szerintem már válaszoltam,hasonló helyzetben vagyok/voltam,csak már azt nem tudom melyik periódusnál válaszoltam épp....és már nem emlékszem melyik volt a kérdésed,de a 21:20-as kommentedből felismertelek.Úgy jobban tudnék segíteni,ha 1 ilyen kérdésed volt még,akkor megtaláljuk,ha több,akkor necces.
2013. jún. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

magyarul azzal az egy mondatával már évek óta húzza az agyadat. szép, mondhatom.

a másik, hogy ne a szülői nyomás miatt görcsölj az eljegyzésen. itt úgy tűnik, h nem is te vagy a hibás ezért igazán, hanem a környezeted, beleértve a párodat, családodat, akik folyton lobogtatják előtted az eljegyzést így vagy úgy, te meg kényszert érzel, h megtörténjen.


tőlünk meg folyton azt kérdezgetik, h mikor lesz esküvő. ilyenkor magamban mondogatom, h szívem szerint sohanapján, de mivel a kedves kérdezőt épp akkor vették feleségül vagy jegyezték el, így képtelen lenne megérteni, h nem azonosak az álmaink...


ne parázz ezen, ez csak egy hamis társadalmi elvárás. inkább arra fókuszálj, h a párod valóban szeret-e? tesz-e a közös jövőtökért? jól tudod érezni vele magadat a mindennapokban? tudtok-e hatalmasakat nevetni, őrültségeket csinálni együtt? hidd el, ez számít igazán, nem az a 3 perc, amíg feltesz egy kérdést és felhúz egy gyűrűt.

2013. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Néha én is így érzek. Viszont tudom, hogy amíg nincs állásom, se összeköltözés nem lesz, se eljegyzés, se házasság, és nem is lenne értelme. Mi 4 éve vagyunk együtt, én 26 vagyok, párom 32. Már azt is kilátásba helyeztük, hogy kimegyünk külföldre szerencsét próbálni, mert 1 éve munkanélküli vagyok, pedig nem vagyok válogatós. Szóval gondolj arra, hogy amíg ténylegesen nem tudtok előre lépni az életetekben, addig az eljegyzés csak egy gesztus lenne és még pár évig nem követné házasság. Ugyanakkor biztos lehetsz abban, hogy ha a párod majd megkér, rövid időn belül el is vesz, míg a többiek lehet, hogy még akkor is csak jegyben fognak járni. 26N
2013. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Pár válaszoló nagyon el van szállva. Nyilván egy egyetemista nem fogja megkérni a kezét, mivel még saját keresete sincs.
2013. jún. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
52%

hát nem tudom miért de most nagy divat lett h 1-2 év után eljegyzés házasság stb...


és pár év múlva válás acsarkodás az esetleges gyerek és az anyagiak miatt

nem is csodálom h ennyire sok a válás


18 éve élek úgy együtt a párommal h fel sem merült bennünk h házasodni kellene vagy eljegyzés olyan fontos lenne

van 2 gyerek és teljesen jól megvagyunk


személy szerint én fontosnak érzem h legalább 2 évig rendesen együtt lakjatok saját külön helyen -- nem anyunál apunál nagyinál !!!!


1-2-3 év járás után badarság eljegyzést tartani


másik a házasság csak akkor ér valamit ha mind a két részről komoly a szándék és nem abból ered h ezt nevelték bele gyerekkorban és nem külső elvárás az alapja


anno egyetemista koromban sok ilyen eljegyzés házasság volt nem egy ilyen kapcsolatban született gyerek/gyerekek is -- most már mind elvált szétmentek marakodnak


mi 10 év együttlét és 5 év együtt lakás után vállaltunk gyereket -- addigra már teljesen összecsiszolódtunk és ez így jó

megvoltak a fiatalkori bulizások örültségék lett normális munkahely lakás autó

mindez saját erőből


19 évesen ismertem meg és 28 évesen szültem az első csemetét

most 39 vagyok, de úgy gondolom ez így volt jó -- nem siettünk el semmit sem és megvártuk amíg a másik is megérik arra a dologra amire vártunk -- ez fontos -- és nem az eljegyzés !!!

2013. jún. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit fel kéne nőnöd.


Ha nem teszed, akkor az egész életed abban fog telni, hogy "őt eljegyezték, engem nem", "ők már házasok, mi még nem", "náluk már jön a baba, nekünk még nem", "ő 5 óra alatt megszült, én már 12 órája vajúdok", "a Pistike már megfordult, a mi Jolikánk miért nem?", "Katikának kint vannak a fogai, Jolikának miért nem?" stb. stb. stb.


Általában azt mondom, a te döntésed, hogy töltöd a fiatal éveid. Csinálhatod így, mindig elégedetlenül, mindig keseregve, mint egy vénasszony. Vagy dönthetsz úgy, hogy boldog vagy apároddal, és minden egyes percet élvezel, amit együtt vagytok. Az élet iszonyú törékeny dolog. Fiatal emberekkel is bármi megtörténhet, akkor is az lenne a fontos, hogy el vagytok-e jegyezve?


Nálad az az érzésem, hogy tényleg túlment ez a "hiszti" valami józan határon. Az önértékelésed nagyon-nagyon gyenge lehet, és valahogy segítened kéne magadon, hogy az életedet ne csak ilyen kézzelfogható "eredményekkel" tudd mérni, élvezni, hanem önmagában. Szerintem amit te csinálsz, az a kapcsolatfüggőség egy formája, amikor saját magadat csak a kapcsolaton belül tudod értékelni, ráadásul még ezt is csak másokkal összehasonlításban.


Ez tipikusan nem az a helyzet és konfliktus, amikor a fiú nem akar komolyabbat a kapcsolatból, a lány meg már családot szeretne. Egyikőtök sem tart a családalapításnál. Főleg nem így. A saját lelked kéne rendberakni, de sürgősen!

2013. jún. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Írod hogy folyton kérdezgetik tőled , hogy mikor lesz eljegyzés. Én erre neked csak azt tudom mondani, hogy velünk is így kezdődött, utána mikor költözünk már össze, mikor az is megvolt mikor lesz már esküvő. Képzeld el hogy esküvő után kb 10-en kérdezték meg hogy na akkor jön a gyerek? Azért van esküvő? Na ezen kiakadtam, hogy nem csak a gyerek miatt lehet házasodni.Meg az esküvő után 2 héttel már kezdték is a mikor lesz már gyerek című műsort. Nagyon nehéz ez az egész, de hidd ez mindig így lesz. Ha eljegyez akkor jön a következő " hülyeség", mert szeretnek okoskodni az emberek, főleg mások életében.

Próbáld meg elfelejteni őket , és rázd le hogy mi akkor akarunk eljegyzést amikor már tudunk is alapozni valamire, nem a semmire. Mert igazuk van azoknak akik azt írták, hogy ez ma már divat és sokszor nem is tartós. Mikor megvettük a közös házunkat akkor már éreztük hogy jó lenne az eljegyzés, ez 5 év után volt. Suli befejezve, rendes munkahely. Fél év együttélés után beszéltük meg hogy ideje az eljegyzésnek. Én nem vagyok a meglepetés híve, örültem, hogy megbeszéltük és közösen választottunk gyűrűt.

Másrészt ha ez neked annyira fontos és magadban valóban úgy érzed, hogy itt az ideje( nem mások miatt) akkor üljetek le komolyan és beszélgessetek el erről. Mert ha az a kapcsolat komoly és meghitt, akkor tudni kell a kényesebb témákról is beszélni. Ezt te érzed hogy miért akarsz eljegyzést, azért mert itt az ideje, vagy azért mert másokat is eljegyeztek.

2013. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Tőlünk, mikor kérdezik, hogy mikor lesz az eljegyzés/házasság/gyerek, mindig azt mondjuk, hogy "már tervezzük". Majd hozzátesszük, hogy időben értesíteni fogunk mindenkit arról, ha esemény lesz. Szóval, aki 1-2 alkalommal megkérdezi, az többször nem szokta, mert ezt kielégítő válasznak találja. És tulajdonképpen tervezzük is, tudjuk, hogy együtt akarunk élni, stb., csak sajnos én még munkanélküli vagyok. Ez a 20-as évekkel együtt jár, hogy nyaggatnak a rokonok, ismerősök, s hogy a környezetünkben sokan megházasodnak, ill. szülnek. Ezt el kell fogadni, majd rád is sor kerül.
2013. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ez a tipikus házasság-mánia.. túl nagy divat házasodni, az idióta rokonok (akik bőven nem most születtek) nyomatják folyton, hogy ki fogsz öregedni, lassan senkinek nem kellesz, ki látott már öreg menyasszonyt.. és már jönnek is a gondolatok, hogy mi a baj veled, miért nem kéri meg a pasid a kezed, nem vagy szép talán? Vagy elég jó? És ebből szokott lenni az a veszekedés, ami könnyen szakításhoz vezet. Nyugtasd le magad először is. Feltételezem van benned egy kialakult SAJÁT vélemény, hogy mikor lenne ideje a házasságnak. Ha EZ mondatja veled, hogy itt az idő, akkor valahogy add ezt a barátod tudtára. De ha csak a környezeti kényszer miatt érzed a pánikot, mert mindenki más már házasodik, csak te nem, akkor meg őket küldd el a francba és várd ki, amíg a pasid is úgy fogja érezni. Én azt tudom, hogy az ilyen lánykérésért pityergő barátnők borzalmasan ki tudják csapni a biztosítékot fiúknál, és aki egy picit is bizonytalan, azt tökéletesen el lehet ijeszteni ezzel a viselkedéssel örökre.
2013. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
93%

Én is voltam ilyen helyzetben, mint te most, de szerencsére sikerült lenyugtatnom magam. Konkrétan engem az nyugtatott meg, hogy eléggé beleláttam azokba a kapcsolatokba, ahol már megvolt az eljegyzés és láttam a cukormáz alatt a valóságot. 1000 gratuláció, jaj de nagyon meglepődtünk, mennyire boldogok vagyunk... persze, miután fél éve szívta a lány a srác vérét, hogy neki igenis gyűrű kell. Nem hiszem, hogy erre irigynek kéne lennem, akárhányszor is kérdezik meg, h na és velünk mi újság.


Mi 6 éve vagyunk együtt és köszönöm szépen nem érzem magam szánalmasnak, amiért még nem jegyzett el. Én egyetemre járok, ő most fejezte be a sulit, így egyelőre nem engedhetünk meg magunknak semmilyen nagyobb hacacárét. Ettől eltekintve pontosan tudom, hogy a mi kapcsolatunk százszor stabilabb egyik másik ismerős jegyespárénál.


Az előbb említett lány pont mondta is az eljegyzésük után, hogy ő otthagyta volna a fiút, ha nem kérte volna meg rövid időn belül (ekkor 3 éve voltak együtt). Érdekes módon én 6 év után sem ejtenék ki ilyet a számon. De attól még biztos én vagyok a szánalmas. ;)


22L

2013. jún. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!