Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Házasodnál ebben a helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodnál ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
21 éves fiú és lány, érettségivel, minimálbéres keresettel, 1 éve együtt. Szülők anyagilag nem tudnak segíteni. Lakás nincs, csak albérlet, szülőknél lehetne lakni külön-külön, de ottalvás is lehetséges hetetnte többször.
2009. okt. 19. 13:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"...és ha nem csak érettségivel rendelkeztek."

22 évesen én "csak" érettségivel rendelkezem, de nem érzem magam kevesebbnek "másoknál", a diplomásoknál.

Szerintem nem az észbeli képességei jogosítanak fel valakit arra, hogy házasodjon :S ergo nem diplomához kötik az esküvőt!!!

Másrészt esküvőhöz nem feltétlen kell sok pénz, az a lagzi, amire némelyikőtök gondol...


Egy érettségis, szakmával, jogsival, állással rendelkező fiatal!

2009. okt. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
OFF Igen, csak azért írtam, mert érettségivel, mindenféle szakma vagy nyelvtudás nélkül elég nehéz olyan állást találni, ahol minimálbérnél többet fizetnek, és nem kell 2-3 műszakban dolgozni. ON
2009. okt. 19. 13:59
 13/17 anonim ***** válasza:

Ezt nekik kell tudniuk és te nem szólhatsz bele. Ha tényleg nem tartoznak össze, ne te legyél a bűnbak. Szerintem egyébként mindent meg lehet teremteni közös erővel. A szüleim 1 szobában kezdték munkásszállón, most egy 1+2 félszobás lakásuk van és stabil élet, nem vagyunk gazdagok, de minden megvan, amire szükség van. Ha mindig a megfelelő alkalomra várnak az emberek, hogy na most meglegyen lakás, kocsi, munkahely (ez kiemelten a mai világban, amikor az emberek évtizedes tapasztalattal is elvesztik az állásukat, mert válság van), egyszer elszalad az idő, és lehet, hogy a megfelelő alkalom, stabilitás sose jön el, mert lehet, hogy sokáig fog tartani a válság, vagy jön egy természeti csapás, háború...

Akkor kell meglépni valamit, amikor úgy érzed, hogy eljött az ideje, és nem akkor, amikor mások szerint kell. A te életedet te éled, az ő életüket ők, senki ne akarjon más helyett élni.

Ha szeretik egymást, miért ne? Mindenük meglesz.

2009. okt. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%
A HAZassagban benne van, hogy HAZ! Tehat egyutt el a par, a HAZ-ban. Nem pedig kulon-kulon. Ez meg viccnek is rossz, ne haragudj! Hazasodni es utana kulon elni???:)))
2009. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nem, nem házasság után mondtam a külön élést, hanem anélkül. Úgy értettem, h a szülőknél lakhatnának, amíg gyűjtenek pénzt lakásra és lagzira.

Más: én értem, h nem kell luxus villa, de szeretetből manapság nem lehet megélni, pénz is kell valamennyi.

2009. okt. 19. 16:40
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 év után még nem kell házasodni. Nem azon múlik a boldogság :) Fiatalok, ráérnek még :) Persze ha NAGYON akarják mindketten, és gyereket is, s valahogy megoldható, hogy együtt éljenek, miért is ne? A lagzira nem kell gyűjteni, ingyen is összeadnak :)))) Ne a pénzen múljon már :P De ha lagzit akarnak, akkor gyűjtsenek, várjanak, addig is edződik a kapcsolatuk, a közös cél jó :))
2009. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az egy év még kevés, akár eggyütt,akár külön laktok. de a házasság elött mindenképp ki kell probálnotok az együtt élést is, hidd el akkor megismered egy uj oldalárol a másikat. (akár jó,akár rossz oldalát is). sok sikert!
2010. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!