Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Önző kijelentés? Akkor szülök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önző kijelentés? Akkor szülök neked gyereket, ha majd elveszel feleségül.

Figyelt kérdés
Beszélgettünk páran csajok és az egyik ismerős ilyen kijelentést tett a párjának.Még nem esedékes náluk, csak a jövőről beszélgettek. A lány házasságpárti, a fiú meg már bevállalna akár egy babát is. Én nem tudom hova rakni, igaza is van meg nem is. Ti mit gondoltok?
2013. aug. 14. 22:26
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/111 anonim ***** válasza:
53%

#100, mivel a friss statisztika szerint a nők többsége (63% körül) életében sosem köt házasságot, azért azt gondolom, nem olyan bonyolult olyan társat találni, aki azért vállal gyereket, mert a párjával közösen gyereket szeretne, és nem tesz mellé feltételeket meg elvárásokat...

Persze bárki megteheti, hogy feltételeket kezd szabni, csak akkor annyira nem kell elcsodálkozni, ha a másik fél a feltételek teljesítése helyett inkább keres egy olyant, aki nem szab feltételeket.

2013. szept. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/111 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és minden tévhittel szemben a közös gyerekkel bíró kapcsolatok élettartama a valós tények szerint nem különbözik érdemben attól, hogy a kapcsolat élettársi vagy házastársi, mindkét esetben 13-14 év ma Magyarországon. Az egyetlen valós adat, ami a házasság mellett szólHATNA, hogy házasságban könnyebben vállalják a következő gyerekeket. De ez meg nem a házasságból jön, hanem fordítva, abból, hogy nagyjából azonos a magas házasodási hajlandóságú, illetve a nagyobb családot vállaló réteg, legnagyobb részt a vallásukat aktívan gyakorlók.
2013. szept. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/111 anonim ***** válasza:
75%

#100 vagyok.

Komolyan nem értem, hogy mért mondod, hogy a házasság igénye feltétel szabás. Az is feltétel szabás, hogy ha még egyszer megütsz, elhagylak? Persze a kettő nem egy kategória, de egy párkapcsolat arról szól, hogy mindkét fél igényeit egyformán kielégítse. Tényleg nem értem, miért gondoljátok, hogy a házasság egy olyan dolog, ami azért van, hogy a nők zsarolhassák vele a pasikat. Ha nem a papír számít, akkor egyrészt mért nem lehet ezt a gesztust megtenni a másik kedvéért, másrészt akkor ha amúgy sem számít, akkor mért feltétel szabás, meg zsarolás az, ha egy nő házasodni akar.

A statisztikákról meg annyit, hogy van sokféle, és egyre, ami azt állítja, hogy nincs különbség a házastársi és az élettársi kapcsolat között, jut tíz, ami az ellenkezőjét mondja.

És a praktikus dolgok: Egy élettárs nem örökölhet, bejegyzett élettárs sem feltétel nélkül. Ha pedig úgy gondolod, hogy a párod ne kapjon semmit az esetleges halálod esetén, akkor nem is kell vele gyereket vállalni.

2013. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/111 anonim ***** válasza:
23%

#103 "És a praktikus dolgok: Egy élettárs nem örökölhet, bejegyzett élettárs sem feltétel nélkül." - még nem jöttem rá, hogy ez a zöldség honnan jön, az élettárs ugyanúgy örökölhet, mint bárki más, egy szimpla végrendelet kell hozzá, ugye... mert hát az úgy szól, hogy az élettárs VÉGRENDELET HIÁNYÁBAN nem örököl...


"Komolyan nem értem, hogy mért mondod, hogy a házasság igénye feltétel szabás." - hát, talán azért, mert az ilyen "HA MAJD"-dal kezdődő dolgot hogy "Akkor szülök neked gyereket, ha majd elveszel feleségül." úgy hívják magyarul, hogy feltétel, előfeltétel, olyan dolog, amitől függővé tesz valaki egy másik dolgot.


"miért gondoljátok, hogy a házasság egy olyan dolog, ami azért van, hogy a nők zsarolhassák vele a pasikat." - szerintem senki sem gondol ilyesmit, azt gondoljuk, ami a tény, hogy az emberek egy része (férfiak és nők) akar házasodni, a másik része meg nem akar házasodni. Ha a két fél hasonlóan gondolja, akkor nincs gond, ha meg ellentétesen, akkor felmerül ugye, hogy melyikük alkalmazkodjon a másikhoz. Te erre azt mondod, hogy "Ha nem a papír számít, akkor egyrészt mért nem lehet ezt a gesztust megtenni a másik kedvéért" - én meg azt mondom, hogy valami dologról lemondani, mindig egyszerűbb, mint valamit megtenni, ami az elveinkkel ellenkezik, mert hogy az egyik egy passzív cselekvés, a második meg egy aktív...

2013. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/111 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván végrendelet hiányában. Neked van? Mert szerintem 50 alatt nem sok embernek van, meghalni meg ugye nem csak öregen lehet.


Ja, nyelvtanilag teljesen igazad van, legyen feltétel. De elég ésszerű feltétel.


Ok, igazad van, mondjon le a lány a házasságról. A fiú meg mondjon le a gyerekről. Amúgy is mennyi macera kihordani és felnevelni egy gyereket, egy esküvő ahhoz képest sétagalopp.

2013. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/111 anonim ***** válasza:
62%

#105, nincs, igaz van még az 50-ig vagy fél évem:)

Viszont elintéztem már a dolgot ajándékozással, szóval függetlenül az elhalálozásomtól:)


Arról meg szó sincs, hogy a fiú itt most mindenáron gyereket akar, a Kérdező azt írja, hogy ", a fiú meg már bevállalna akár egy babát is."...

2013. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/111 anonim ***** válasza:
A lány sem akar most rögtön házasodni. :)
2013. szept. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/111 anonim ***** válasza:
100%

Van meg 50¿ eved remelem Tudod par hete mnkabalesetben elhunyt egyik ismerosunk elettarsa.

A holgy most utcan van mivel a lakasberles nem az o neven van igy mennie kell.

Ennyit az elettarsakrol.

Es meg sok ilyet ismerek de remelem 100 evig el mindenki.

2013. szept. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/111 anonim ***** válasza:
52%
#108, mondjuk ennek a helyzetnek van három féle megoldása, az egyik ugye, ha az illetők összeházasodnak, és akkor a bérleti jog mint vagyonértékű jog elvben része lesz az örökségnek... a másik, hogy átírják közös névre a bérleményt az élettársi kapcsolat alatt. A harmadik, hogy végrendelkezik az illető a bérleti jogról. Na, ha ezek közül egyik sem áll fenn, akkor lehet a leírt módon járni...
2013. szept. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/111 anonim ***** válasza:
24%
Igaza van. Aki nem tisztel annyira, hogy a kapcsolat legmagasabb formáját meglépje velem, hogy hivatalosan is felvállaljon, hogy egy család legyünk, akkor lehet máshova menni. Egy önbecsüléssel rendelkező nő nem egyenlő egy borjadzó tehénnel. Fordítva közelíteném meg a kérdést: mit sugall annak a pasinak a magatartása, aki mindenféle jogi kötelék nélkül is gyereket csinálna valakinek? Mert nekem azt, hogy jobban félti a szabadságát, a pénzét annál, hogy minden téren felelősséget vállaljon a családjáért, nyitva akarja hagyni a kiskaput, hogy bármikor fél nap alatt összecuccolva leléphessen. A "papír" sok jogi következménnyel bír az érzelmi dolgokon kívül is, és pontosan ezzel több is, mint egy sima együttélés, meggondolandó, hogy ki iránt vállaljon ekkora felelősséget az ember érzelmileg, anyagilag, minden tekintetben. Aki velem ilyenre nem hajlandó, az ne is hozza fel nekem a gyerektémát.
2014. máj. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!