Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Önző kijelentés? Akkor szülök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önző kijelentés? Akkor szülök neked gyereket, ha majd elveszel feleségül.

Figyelt kérdés
Beszélgettünk páran csajok és az egyik ismerős ilyen kijelentést tett a párjának.Még nem esedékes náluk, csak a jövőről beszélgettek. A lány házasságpárti, a fiú meg már bevállalna akár egy babát is. Én nem tudom hova rakni, igaza is van meg nem is. Ti mit gondoltok?
2013. aug. 14. 22:26
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/111 anonim ***** válasza:
71%

51-es!


Mert a házasság tényleg különbözik a sima kapcsolattól! Aki mást mond, az hazudik!

2013. aug. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/111 anonim ***** válasza:
80%

Mindenki másképp gondolkodik, de számomra nem önző kijelentés. Nekem a házasság ad egyfajta pluszt, hogy ő nem a "pasim" akit tegnap egy buliból húztam elő és becsúszott tőle egy gyerkőc, hanem A férjem.


21/L

2013. aug. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/111 anonim ***** válasza:
73%
Igaza van a lánynak. Ha kiderül hogy nem akarja elvenni, akkor biztos mással képzeli el az életét, így gyerekestül ott hagyná. Tudom, házasságból is ki lehet lépni, de az egy gesztus, biztonságot nyújt, és tényleg ez a minimum a gyerekhez.
2013. aug. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/111 anonim ***** válasza:
69%

Nem, csak egy kicsit: a gyereket nem neked vagy a padinak szülöd, hanem a JÖVŐNEK. Egyébként pusztán racionális.


Ha valakinek fontos a CSALÁD, akkor természetes, hogy szíre-szóra nem szül az ember lánya, lányként pedig pláne nem.

2013. aug. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/111 anonim ***** válasza:
19%

#52, konkrétan miben is különbözik szerinted?


#54 "...Ha kiderül hogy nem akarja elvenni, akkor biztos mással képzeli el az életét,így gyerekestül ott hagyná. ..."

Na, ehhez képest a TÉNYEK azt mutatják, hogy nem különbözik érdemben azon házasságok és élettársi kapcsolatok hossza, ahol van közös gyerek, tehát a papír nem jelez sem komolyabb szándékot, sem nagyobb biztonságot. Ezek szimpla tévhitek.


Kérdező, anno az ilyen kijelentéseket tevő lányokat nagyon egyszerű, ámde roppant hatásos módon kezeltem, mindig annyit mondtam rá, hogy "Jó, OK, és hány rekesz sört ér meg számodra, hogy én hajlandó legyek talpig nyakkendőben ott bohóckodni a szalagos néni előtt?" - na ettől általában kontextusba került és hanyagolódott az esküvő-téma...

2013. aug. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/111 anonim ***** válasza:
66%

Utolso veled soha szoba nem allnek nem hogy neni ele.

Hazassag fontos tiszteletet fejez ki nem vagyok senki macaja szeretoje elettarsa kedvese.En hivatalos es torveny elott elismert feleseg vagyok jogokkal.

Szamomra normalis hogy aki szeret komolyan az hazassagban gondolkodik.

Inmar 25 eve bohockodtunk a neni elott azota ferjem van.

2013. aug. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/111 anonim ***** válasza:
23%

#57 "Utolso veled soha szoba nem allnek" - biztos lehetsz benne, hogy életem legnagyobb drámája lenne:)))

Egyébként mi meg a 16 éve vagyunk együtt a párommal, szalagos néni előtti bohóckodás nélkül... és nem hiszem, hogy a páromnak egy hajszállal is kevesebb joga lenne...

2013. aug. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/111 anonim ***** válasza:
23%

Ez hülyeség..a házasság csak 1 papír.Amelyik férfi le akar lépni idővel, az le lép papírral a kezében, vagy nélküle!!!

Én 2 gyereket szültem csupán csak apasági nyilatkozattal..aztán idén el lettem véve..egy másodpercig sem gondolkodtam, hogy szüljek a páromnak papír nélkül.Aki bízik a másikban, és ismeri az nem szab ilyen szabályokat..Egy papír miért állítana meg bárkit abban hogy kilépjen az ajtón?Hogy megcsaljon??De sokan házasság nélkül is gyönyörű családot alkotnak évekig...

De ugyan úgy a nő is lehet rafinált..nem akar gyereket, ezért benyögi a "vegyél el" szöveget..mikor megtörténik, és el kéne hagyni a gyógyszer szedését, akkor meg nem győzi húzni-halasztani a dolgot!!Ilyet is ismerek..Ehhez is csak gratulálni lehet..

2013. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/111 anonim ***** válasza:
27%

#59, tudod, az egészben az a legviccesebb, hogy ilyenkor megy a "pasi így fog lelépni meg a pasi úgy fog lelépni" aztán a VALÓSÁGBAN meg az elmúlt évtizedekben Magyarországon a válások cc. 80(!)%-át a nők kezdeményezték... tehát ha valójában valakitől érthető lenne a biztonság iránti igény, az pont a férfi - csak hát a házasság intézménye valójában 0 (NULLA) biztonságot ad, semmilyen szinten nem védi meg a férfit a nő "fogom a gyereket és költözöm" akcióitól, házasságon belül és házasságon kívül pont ugyanúgy néz ki a gyermekelhelyezés is, a tartásdíj is, a vagyonjogi pör is.... a világon semmi különbség, azon túl, hogy nem hangzik el az ítéletben az az egyetlen félmondat, hogy "az ekkor-akkor itt meg ott kötött házasságot felbontom."

Továbbiakban nyugodtan kijelenthető, hogy a házasság intézménye semennyire sem véd meg a párkapcsolatra leselkedő legnagyobb valós veszélytől, a nő elősanyucisodásáról... sőt, inkább azt látod, hogy azoknak a nőknek fontos a házasság, akik hajlamosabbak később ősanyucivá válni...


Ha egy nő nagyon ragaszkodik a házassághoz, akkor eleve felmerül a kérdés, hogy most belém szerelmes, vagy egy jogintézménybe, engem akar, vagy a feleség c. társadalmi státuszt.

2013. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/111 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem korrekt kijelentés volt a lány részéről.


Aki szerint a házasság csak egy papír, az hallott már a családjogról és a vagyonközösségről? Mert ez a "papír" bizonyos dolgokat is magával von. Pl. nem kell apasági nyilatkozat, vagy az apa lelépése esetén dns tesztért perelni és ilyen apróságok. Ha valamelyikőtök kórházba kerül ilyen címszóval, hogy "de a barátnőm 16 éve" oda sem engednek, ha komoly baja van - bizonyítsd. Férj és feleség esetén nincs ilyen probléma. A pénzügyi részéről nem is beszélve.


Aki valóban szereti a másikat és kész arra, hogy megossza vele az életét, az nem fél az ezzel járó jogi vonzatoktól. Aki meg igen, annak csak a szája jár.

2013. aug. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!