Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Önző kijelentés? Akkor szülök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önző kijelentés? Akkor szülök neked gyereket, ha majd elveszel feleségül.

Figyelt kérdés
Beszélgettünk páran csajok és az egyik ismerős ilyen kijelentést tett a párjának.Még nem esedékes náluk, csak a jövőről beszélgettek. A lány házasságpárti, a fiú meg már bevállalna akár egy babát is. Én nem tudom hova rakni, igaza is van meg nem is. Ti mit gondoltok?
2013. aug. 14. 22:26
 81/111 anonim ***** válasza:
23%
"Az egész élet kompromisszumokról szól mindenkinek." - na ya... és hol van itt a kompromisszum???
2013. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 A kérdező kommentje:

szerintem sincs szó terelgetésről...

itt két emberről volt szó, akinek vannak vágyaik. miért baj az, hogy a nő házasságba szeretne szülni?! a férfi nem házasság ellenes tudtommal egy szóval sem mondta, hogy nem akar esküvőt. csak ha jön a baba esküvő előtt, akkor nem gond. ezzel nincs is baj, csak a nő nem akar addig gyereket vállalni amíg a férfi nem veszi el, de gondolom én, ha besikerülne nem vetetné el vagy "nem szülné" meg addig amíg nem feleség... ez csak egy kompromisszum szerintem..

2013. aug. 15. 21:53
 83/111 anonim ***** válasza:
77%

Én sem szülnék házasság nélkül. Más kérdés, hogy ez ebben a formában elég durva kijelentve.


De a lényeg tulajdonképpen nálam is ez.

2013. aug. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/111 anonim ***** válasza:
70%

Ismerősi körben volt, ahol besikerült a gyerek, amúgy is házasodni akartak, csak jövőre, és a nő mondta is, hogy ne házasodjanak most, mert kövér és nem tud felhőtlenül bulizni, mert vigyázni kell a babára, dagad a lába..stb. De ott a pasi ragaszkodott hozzá, hogy márpedig neki a FELESÉGE fog gyereket szülni nem a barátnője.


Másik pár, aki idén házasodott. Esküvő után mentünk hozzájuk, pasi szájából hangzott el ez a kijelentés Jobban szeretem, mióta elvettem, sokkal jobban hozzám tartozik, sokkal inkább az én felelősségem.


és szerintem ez itt a kulcs, amelyik férfi házasságpárti, az azt a nőt veszi el, akivel fel akarja vállalni ezt a felelősséget. Ha egy pasi azt mondja, hogy neki én, a 23. barátnője is ugyanakkora felelősség vagyok, mint az előző 22, de azért én szüljek már neki gyereket, mert épp itt az ideje, akkor az mehet a sunyiba, és kereshet olyan nőt, aki szintén ennyire felelősség kerülő, vagy kétségbeesetten gyerekre vágyik.


És még egy megjegyzés: nem tudom honnan jön ez a sok elköteleződéstől rettegő óriáscsecsemő, akiket én ismerek, azok egy kivételével házasság pártiak, még ha nem is szeretnének most, vagy azzal házasodni, akivel együtt vannak épp. És itt a másik bökkenő. honnan tudhatja egy nő, hogy a pasi egyáltalán nem venne el egy nőt sem, vagy csak őt nem? sosem tudhatjuk, így az a tiszta, amelyik pasi házasságellenes, attól szépen elköszönök. Mindenki boldog. Ő nem érzi magát csapdába, én meg nem pazarlom az időmet. De mint mondtam, eddig nem találkoztam sok ilyen pasival.

2013. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/111 anonim ***** válasza:
16%
#84, most már csak annak kellene kiderülnie, hogy mi a frászkarika köze van az anyakönyvvezető előtti aktusnak az elkötelezettséghez, vagy épp annak hiányához?
2013. aug. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 anonim ***** válasza:
87%

Majd figyelje meg azért egy házasság ellenes, hogy ha a férfi mégis szeretőt tart, mennyivel kisebb százalékban akarja felbontani a házasságát, mint a sima kapcsolatát.

A másik: élettársi közösségben a szerzés arányában osztódik a vagyon.. Aham: a csaj essen ki a melóból, minimum a terhesség vége felé, majd leghamarabb mondjuk a gyerek 8-10 hónapos korában tud visszamenni dolgozni (sajnos ettől jóval hosszabb időről van szó a valóságban, amilyen "jó" a bölcsi helyzet..). Tehát minimum azért egy év kiesik. Legyen az élettársi kapcsolat csak 5 év, máris ott van, hogy a nő szív az anyagiak terén, mert még ha a legmagasabb GYEDet kapja is kisebb, mint a fizetése, és a kapcsolat ötödében nem keres rendesen. Mindezt azért, mert a kedves párja akár egy babát is bevállalna, de házasodni nem képes... Mert felteszem GYEDen maradni sem akar, mint nagy átlagban a férfiak.

2013. aug. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/111 anonim ***** válasza:
28%

#86, nekem az az adat, hogy az olyan házasságok, illetve az olyan élettársi kapcsolatok, ahol van közös gyerek kb ugyanaddig tartanak, másként megfogalmazva azt mondja, hogy a felek kb ugyanakkora eséllyel hagyják ott egymást. (egyébként az élettársi viszony jött ki valójában stabilabbnak, nem sokkal, pár hónapnyival...)


A másik érv a vagyon osztódásáról meg már bocsi, de blődli a javából, ugyan már, a párok hány százaléka szerez akármilyen osztható közös vagyont a gyermekvállalás első éveiben??? Mert szerintem kb. 1% alatt... a maradék 99% örül, ha a befolyó jövedelem van annyi, mint a mindennapi költség, és ebben az időben a jellemző megtakarítás (később osztható vagyon felhalmozás) a NULLA. Azt meg tök mindegy, ki milyen arányban osztja...

Vagy, hát, ahogy már fiatal pároknál szokás, az a lehetőség is van, hogy a vagyon egy jó nagy hitel formájában, negatív előjellel van jelen ... gyakoribb, mint a kisgyerek mellett gazdagodó... és akkor a nő szimplán nagyon jól járhat a szerzés arányában osztással...


Ellenberger az TÉNY - és szerintem egyáltalán nem baj, sőt - hogy hosszú távon akár már hatásos is lehet a dolog ahogy mondod, tehát nem tudja megcsinálni a nő, hogy kijelenti, "a férfi dolga a család eltartása" és hosszútávon otthon felejti magát eltartatni...

2013. aug. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 anonim ***** válasza:
83%
66%-os: Miért akar egy férfi olyan nőtől gyereket,akiről azt feltételezi,hogy le fogja húzni anyagilag és otthon fogja lógatni a lábát,semmit sem csinálva,hogy eltartsák.Akkor itt nem a házasság intézményével van baj,hanem a kapcsolattal,azt pedig fel kell bontani,nem gyereket vállalni rá.
2013. aug. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/111 anonim ***** válasza:
57%

#88, senki sem mondta, hogy ez lenne a baj a házasság intézményével, én csak arra próbáltam rámutatni, hogy ezek nem érvek az élettársi kapcsolatokkal szemben, a házasság mellett.


A házasság intézményével a legnagyobb baj szerintem pont a lényege, az a tény, hogy egy mások által definiált intézmény, kapcsolati keret. Amikor az ember azt mondja, hogy márpedig ő nem akar házasságot kötni, nem azt mondja, hogy a másikat nem vállalja, hanem azt, hogy a magyar családjogot nem vállalja, azt nem vállalja, hogy bármiféle külső, mások által alkotott rend, törvény, szabály, parancsolat, kutyafüle felette állhat a kapcsolatának, nem óhajta alárendelni a kapcsolatát ezeknek.

Ennek felismeréséhez csak kicsit kellene ugye gondolkodni, ahogy az mindenkinek nyilvánvaló, hogy templomba esküdni azért nem mennek emberek, mert nem ismerik el a vallási szabályokat a kapcsolatuk felett, csak kicsikét kellene tovább gondolni, hogy akkor nyilván anyakönyvvezetőhöz meg azért nem, mert nem ismerik el az állami szabályokat a kapcsolatuk felett. És nem azért, mert egymást ne vállalnák, az egymáshoz való viszonyuk különbözne...


Gyereket akarni meg az esetek jó részében vagy a nő akar, vagy közösen akarnak, és az a sokkal ritkább, hogy a férfi akarna jobban. Ugye itt sem akarásról van szó, ezt már tisztáztuk a Kérdezővel...

2013. aug. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/111 anonim ***** válasza:
70%

"Az egész élet kompromisszumokról szól mindenkinek." - na ya... és hol van itt a kompromisszum???"


Miért nincs benne? Előre megmondta, ha nem tetszik akkor kereshet mást akinek ugyan úgy nem fontos a házasság.

2013. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!