Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit kéne tennem egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne tennem egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A párommal már egy jó ideje együtt élünk és teljesen kiegyensúlyozott a kapcsolatunk. Sokszor mondja is, hogy majd én leszek a felesége még viccelődni is szokott vele, hogy legjobb lesz, ha szokom a gondolatot. A baj csak az, hogy most leszek 30 éves és mondjuk 2 évvel ezelőtt még elolvadtam attól, hogy ilyeneket mond, de mostmár kicsit zavar, hogy körülöttem mindenki férjhez ment azóta, sokan gyereket is szültek, nálunk meg ez poén számba megy.


Az a baj, hogy azt hiszem, hogy képtelen arra, hogy elhatározza magát, csak halaszgatja, hogy majd egyszer. Beszélgettünk is erről, és amikor felhozta, hogy én leszek a felesége, és én rákérdeztem, hogy mégis mikor, akkor az volt a válasz, hogy hát majd egyszer. Egy ilyen helyzetből hogy lehetne kimozdulni? Még mondjuk a házasság annyira nem is fontos számomra, de ugyanez a helyzet a gyerekvállalással is, hogy majd egyszer és főleg neki fontos, hogy előtte összeházasodjunk. Viszont én nem 40 évesen szeretnék családot, hanem maximum 1-2 éven belül és ez nem türelmetlenség! Még puhatolóztam azzal is, hogy mi történne, ha véletlenül teherbe esnék, és azt mondta, hogy szerinte fantasztikus lenne, ha lenne gyerekünk. Akkor meg miért nem hajlandó tenni érte? Miért kell rögtön meghátrálni, hogy inkább majd x idő múlva? Nem tudom mi bírhatna egy halogatós embert rá arra, hogy a sarkára álljon? Jobban élünk, mint a nagy átlag, jó családi háttérrel, szóval ilyen gondjaink sincsenek...


2014. febr. 4. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebbi ilyen viccelődésnél szólnék, hogy édesem, már jó ideje megszoktam a gondolatot, szóval én ebben az évben esküvőt, 2-3 év múlva gyereket szeretnék, ha te nem így gondolod, akkor hagyjuk egymást...
2014. febr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még arra sem muszáj várnod, hogy megint ő hozza fel a témát, nyugodtan mondd meg neki, hogy most már itt az ideje a gyakorlatban is megvalósítani az álmokat, menjetek el egyik nap az anyakönyvvezetőhöz, és kérjetek időpontot.
2014. febr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Osztom első véleményét. Nagyon úgy tűnik, hogy szórakozik veled.
2014. febr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Leülni, megbeszélni, elmondani a véleményed, ő is, aztán ha passzol, akkor lehet tovább menni, de nem ilyen "majd egyszer" hanem X időn belül
2014. febr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj,tök jó,hogy az ember néha kúltúrált formában próbálja megbeszélni a dolgokat,és néha csak finoman érinti a dolgot...meggyőződésem,hogy egyes embereknél úgy lehet nyomatékosítani a dolgokat,ha nagyon határozott vagy,és pontosan elmondod azt,amit leírtál fent...de pont úgy,ahogy nekünk itt leírtad,hogy mi zavar és mit szeretnél és mikor szeretnéd.

Ezen nincs mit szépíteni,akár durcázz be egy picit...lássa hogy ez neked fontos,és igenis gondolkozzon el rajta...ha szeret,ez a határozottság nem fogja elrémiszteni ;) nyilván nem vitára sarkallak...félre ne értsd,de látnia kell,hogy ahogy most van,az úgy nincs jóól....

2014. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló, mondjuk én kicsit céloztam rá, de amikor már 4 éve együtt voltunk, és nálunk is poén számba ment, akkor mondtam, hogy inkább majd csak akkor beszéljünk róla, ha már aktuális lesz, mert rossz vele poénkodni, elveszti a varázsát, a komolyságát. 2 héttel később megkérte a kezem, és kiderült, azért hozta fel olyan sokszor, mert izgult, és nem tudta teljesen magába folytani :D
2014. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szóval 2 éve poénkodik ezzel te meg hagyod? Akkor miért pont most kezdett el zavarni? Érdekes.


Talán mondjuk beszéld meg vele hogy neked ez nem vicc, hanem komoly dolog, és ha továbbra is döntésképtelen (mert nekem ilyennek tűnik) akkor viszlát, és keressen más balekot akivel szórakozhat. Azért az idődet pocsékolni, meg a fiatalságodat, teljesen felesleges ilyenekre...akik nem vesznek komolyan.


Az én férjemnek pl eszébe nem jutott volna ilyeneket mondani komoly szándék nélkül, és nem is mondott ilyet viccből sem. 1 hónap után kérte meg a kezem, és halál komolyan gondolta. Másfél év múlva házasodtunk. És akkor ő még csak 22 éves volt. (én 25) Érettebb volt mint egy olyan mint a te párod, mert normális ember nem poénkodik ezzel 2 évig, hanem cselekszik...Vagy csak akkor nagy a szája ha viccelni kell?...(n 28)

2014. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Azóta beszélgettünk erről, és azt mondta, hogy velem képzeli el a jövőt, viszont gyereket még ő nem szeretne egyelőre, majd csak később. Még biztosan előttünk áll néhány komolyabb beszélgetés, de szerintem meg fogjuk tudni oldani. Ahhoz képest, amire számítottam és amilyen válaszok itt másoknak szoktak érkezni (dobd ki, öld meg...stb) köszönöm, hogy senki nem offolta szét a kérdésemet :)
2014. febr. 11. 11:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az a baj, hogy kvázi megint nem válaszolt, és te megint hagytad. Nem változott semmi. A majd akarok gyereket és a később az nem jelentős különbség.


Szóval leültetni és MIKOR lesz esküvő? MIKOR lesz gyerek? 30 vagy, nem 27, nincs 3-4 éved arra, hogy várj, aztán szakítsatok, mert belátod, hogy az a később sosem lesz most. Gondolj bele, 33 évesen kezdesz új pár után nézni, akkor aztán mikor lesz gyerek? Nem szeretnék bunkó lenni, de szerintem ha idén nem lesz lánykérés tényleg dobd ki, mert pár év múlva itt fogsz kikötni sírva, hogy elpazaroltad a fiatalságod egy baromra.

2014. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem haladtatok sehova. Össze-vissza hablatyol. A kérdésben azt állítod, hogy mondta, azt se bánná, ha teherbe esnél, hiszen örülne a gyereknek. Most meg, hogy nem akar még.

Ha nem is akar még, attól még elvehet feleségül. Csak úgy néz ki, erre nemigen hajlandó.

2014. febr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!