Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi tehetnék? Segítsen valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi tehetnék? Segítsen valaki mégis mit lehet ilyen helyzetben csinálni?

Figyelt kérdés

Szóval 4 éve vagyunk együtt a vőlegényemmel,1,5 éve jegyzett el,még nem szeretnénk esküvőt mivel 24 évesek vagyunk és élvezni szeretnénk az életet...és itt jön a nagy DE...párom nem dolgozik,és nem is nagyon tűnik úgy mintha nagyon akarna..tavaly nyáron fejezte be az iskolát,azóta elvileg munkát keres,de nem sok eredménnyel.én tudom hogy manapság nehéz munkát találni ( nekem is 9 hónapba telt) ,de annyi ismerőse van,a szülei egy hatalmas multi cégnél dolgoznak és állításuk szerint ott nem tudnak neki munkát találni..én dolgozom,viszont mindennap 5-kor kelek,fél hatkor érek haza,és imádom a munkámat,azt még jobban imádnám ha végre függetlenek,önállóak lehetnénk,de ehhez ő is kell.azt még hozzá kell tennem elég erősen függ az anyukájától..pl az évfordulónkra találgattunk programokat erre ő azzal jön hogy anyukájának ez meg ez volt az ötlete, meg jelentkezni akar főiskolára levelezőn (szintén anyuka hatására),de szerintem végre önállósodni kéne,mivel még a szülei fizetik a rezsinket.amiért én végtelenül hálás vagyok,de úgy érzem ezért ők mindig elvárnak valamilyen ellen szolgáltatást (pl.állandóan ugráltatják,ha kettesben lehetnénk akkor ide-oda kell őket kocsikáztatni,vagy ha apukája iszik napközben akkor neki kell ide-oda furikázni,vagy ha hazaérek hullafáradtan,akkor szinte mindennap előfordul hogy ott van a két fogadott testvérek,akiktől nem igazán lehet pihenni de ezt már végképp nem részletezném mert rengeteg lenne). Ja és még annyit szeretnék hozzá tenni,hogy ha bármilyen nagyobb költséggel járó kiadást kitalál/kitalálunk akkor mindig az van hogy a szülők fizessék ki felesbe (a szüleim elváltak,apa felesége egy pénzéhes ..., szóval őt ezzel végképp nem nyaggatnám),de ha lenne munkája a páromnak simán ki tudnánk fizetni az ilyen dolgokat.

Nagyon szeretem őt,nem akarom elhagyni,de már nem tudom meddig bírom.És nem vagyok pénzéhes,egyszerűen csak azt szeretném ha önállóak lennénk végre,és nem függnénk senkitől.


2014. febr. 5. 15:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Erre csak azt tudom mondani, hogy vagy megszoksz, vagy megszöksz. A párod végtelenül lusta, és nincsenek önállósodási céljai. Ezért nem tesz semmit, erre nem törekszik. Mivel te meg éppen az ellentéte vagy, így vagy elfogadod és megszokod hogy ilyen, vagy más után nézel. Éretlen még agyilag, jól elvan anyuci szoknyája mellett. Úgyhogy mérlegelj, aztán dönts okosan.
2014. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ülj le vele komolyan beszélgetni, hogy ez a helyzet így tarthatatlan! Keressen munkát, másszon ki anyuka szoknyája alól, ha veled tervez közös jövőt. Nem gyerek már, ideje lenne önállósodni.

Nem tudom, neki férfi létére nem kellemetlen, hogy a párja és a szülei tartják el?

2014. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
"még nem szeretnénk esküvőt mivel 24 évesek vagyunk és élvezni szeretnénk az életet..." - vagyis? ez mit jelent? a házasság milyen élvezetet gátol? :D ezt leszámítva megértem az aggodalmaimat, de ez az első mondat félelmetesen ostoba
2014. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
én nem nagyon terveznék közös jövöt ezzel a fiuval...ha ilyen nagy a különbség már most (hozzállásban), akkor késöbb sokall rosszabb lesz..
2014. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
A párod sajnos még nem mászott ki anyuci szoknyája alól és valószínűleg egyhamar nem is fog, talán sosem. Sajnos a fiúknál manapság ez nagyon gyakori. :/ Képtelenek önállósodni, legszívesebben visszabújnának az anyaméhbe. De azért vannak kivételek, szerintem inkább keresgélj köztük, a párodat meg hagyd meg anyucinak, vele úgysem szállhatsz versenybe. :/
2014. febr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
szerintem ülj le vele komolyan beszélni, mond meg neki hogy ideje talpra állnotok, de ehez ő is kell, mond meg neki hogy keressen munkát. ha ezzel nem mész semmire, akkor viszont ésszel dönts, mert később még rosszabb lesz.
2014. febr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Ultimátum kell!

Ha most változtat a kérésedre a dolgokon, akkor képes belátni, hogy csak anyucinak felel meg azzal, ha semmi motivációja nincs! Ha ez nem segít, akkor ne pazarold az időd, mindig is ilyen lesz!

2014. febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
"Nagyon szeretem őt,nem akarom elhagyni,...." Biztosan végiggondoltad? Szerintem nincs közös jövötök. Persze ha neked az elég ha van aki megdugjon?
2014. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Ultimátum: talál melót vagy vége. Ez így nem mehet, még a gyűrűt is a szülei fizették? Bár nem értem minek volt eljegyzés még.
2014. febr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Menekülj! Ez a gyerek mégis milyen családfenntartó lesz?

Az meg, hogy ennyire nem önálló - hát, messze van még ő a férfivá válástól.

2014. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!