Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért ódzkodnak a mai férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ódzkodnak a mai férfiak az eljegyzéstől, házasságtól?

Figyelt kérdés
60 feletti nő vagyok és azt látom, hogy a mai 20-30 éves férfiak évekig együtt vannak a kis barátnőjükkel, és eszük ágában sincs elköteleződni. Értem én, hogy kényelmes nekik ez az állapot, de van nekik szívük évekig érlelni a reményt a lányokban, majd ha komolyabbra fordul a dolog lelépni? A rokoni körünkben az elmúlt 3 hónap alatt 5 ilyen eset is volt. Már én szégyellem magam.

2014. máj. 29. 14:28
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
51%

Honnan veszed, hogy a lányok reménykednek? Könnyen lehet, hogy ők sem akarnak házasságot...

Manapság teljesen bevett és elfogadott az élettársi kapcsolat, nincs azzal semmi gond.

2014. máj. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!

Az én körömben nem jellemző ez. Nem tudom, biztosan úgy válogattam a barátaimat :)

24 éves vagyok a legjobb barátnőim családi állapota vagy "eljegyzett" vagy "házas" már.


Én is 7 éve vagyok a párommal, ami ugye hosszú éveknek számít már, de kb. az 5. évtől tudom, hogy el szeretne venni. Jövő nyáron lesz az esküvőnk.



Úgyhogy szerintem ez nem jellemző. A nyáron 6 lakodalomba megyünk és mind 24-28 év közöttiek a vőlegények.


24-N

2014. máj. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
53%

Hagyjuk már ezt a hülye általánosítást! 30, 60 és 90 éve is pont ennyien nem akartak házasodni, csak ha napi szinten szexelni szerettek volna akkor muszáj volt. Meg ha meleg ételre vágytak. Kész. Ennyi.


Ma már nem kötelező, nem is házasodik mindenki. Nem mindenki házasságpárti, és ha valaki nem akar házasodni, az nem azt jelenti, hogy "hitegeti" szegény lányt. Rengeteg eset van itt is, ahol a férfi kerek-perec kijelenti, hogy nem akar házasodni, de azért a nő még hisztizik 5 évig, aztán felháborodik, hogy őt pedig hitegették!


Ha nem akarja elvenni vagy nem ő az igazi, vagy az atyaúristenszűzmária kedvéért sem házasodna meg. Kész. Nem kell túlmisztifikálni.

2014. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
86%
Csatlakozom 1-eshez. Házasodni, férjhezmenni csak mindkét fél együttes akarata alapján lehet. Boldogan együtt lehet élni házasság nélkül is. Az más, ha a férfi hitegeti a nőt a házassággal, de az már egy más kérdés.
2014. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
46%

Én 38 vagyok:) Szerintem a mai nőkből elfogyott a tartás. Összeköltöznek, szülnek esküvő nélkül is, tehát a férfiaknak semmiféle motivációjuk nincs arra, hogy házasodjanak. Minek, mikor anélkül is mindent megkapnak? Én így látom.

Bár én is összeköltöztem a párommal esküvő nélkül, de tudta, hogy nem szülök házasságon kívül. Tehát mikor babát szeretett volna, megkérte a kezem, és az esküvő után vetette csak fel, hogy vállaljunk gyerkőcöt. Nem hisztiztem ki, de tudta,hogy elvárom ezt, csak így megy nálam a családalapítás, mert beszélgettünk róla a kapcsolatunk elején.

2014. máj. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
52%

Van egy olyan mondás: nem akartam sosem házasodni, de meg kell élni valahogyan. Szóval ha egyedül mondjuk Bp-.en 200 nettóból sem tudsz fenntartani egy albit, egy idő után muszáj valamit tenned. (nem lehet 35 évesen is lakótársakkal élni, ha közben párod is van)


Régen ugyanúgy nem akartak házasodni, mint most, csak régen "kötelező" volt.

2014. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
80%

A mai 20-30 éves férfiak zöme alkalmatlan a családalapításra. A nők többsége is. Átalakult az egész életmód, a párkapcsolatok keretei, lehetőség van hosszú távon együtt lenni, együtt élni valakivel esküvő nélkül is.


Ebben persze benne van a hosszabb keresgélés és több kudarc lehetősége is. De most őszintén: ha az a bizonyos fiú, aki 5 év után "lelép", 4 éve feleségül veszi a kis barátnőt, akkkor is leléphet ugyanolyan eséllyel, csak még egy válás is jár vele.


A másik probléma, hogy külső szemlélőként nem látunk rá mások kapcsolatára. Saját tapasztalat, hogy a már szörnyen megromlott kapcsolatomról sem beszéltem otthon, inkább megtartottam a problémákat magamnak, tehát egyáltalán nem biztos, hogy a barátnő annyira reménykedik. Azért egy normális nő (ember) valamennyire rálát a saját kapcsolatára, meg tudja ítélni, hogy van-e benne valódi perspektíva. De a rokonoknak attól még nem köti az orrára, hogy valójában belül már bomlik az egész. Aztán meg inkább mondja az ember lánya szakítás után, hogy "az a gazember elhagyott", mint hogy "a kapcsolatunk egy csőd volt, én elutasítottam a közeledését, ő nem romantikázott velem napnyugtákra".


Ha egy kapcsolat zátonyra fut, annak azért - egy-két szélsőséges példától eltekintve - mindkét fél részese.

2014. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
73%
nekem 23-26 közötti ismerőseim közül vannak eljegyezve vagy épp megházasodva(2-2 az arányuk)
2014. máj. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
69%
tévedés! csak addig ódzkodnak amig nem találják az igazit! csajok ne is áltassátok magatokat! ha évekig egy helyben topogtok akkor csak ti hiszitek h szeretve vagytok! 1-2 éven belül továbbfejlődik a kapcsolat ha nem akkor lapát!
2014. máj. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
87%
én pont úgy voltam mint az 5-ös. pár hónap után pedzegette a párom h de jó lenne babázni már. akkor annyit mondtam: drágám,én régimódi lány vagyok. eljegyzés,esküvő,azután gyerek. ennyiben is maradtunk,sose mondtam h jaj vegyél már el! ettől függetlenül 8 hónapra rá már házasok voltunk. rá másfél évre született az első gyerek.
2014. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!