Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért ódzkodnak a mai férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ódzkodnak a mai férfiak az eljegyzéstől, házasságtól?

Figyelt kérdés
60 feletti nő vagyok és azt látom, hogy a mai 20-30 éves férfiak évekig együtt vannak a kis barátnőjükkel, és eszük ágában sincs elköteleződni. Értem én, hogy kényelmes nekik ez az állapot, de van nekik szívük évekig érlelni a reményt a lányokban, majd ha komolyabbra fordul a dolog lelépni? A rokoni körünkben az elmúlt 3 hónap alatt 5 ilyen eset is volt. Már én szégyellem magam.

2014. máj. 29. 14:28
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
50%

Én látom hogy sokan válnak el,viszik az ember vagyona felét azok a nők akiknek úgymond nincs házuk vagy pénzük,és utána az első mondvacsinált indoknál már válik is el...

Meggondolandó hogy milyen nőt is vesz el az ember!Na meg ezek a mai tyúkok ....Nem olyanok akiket elvenne az ember... :) De azért vannak kivételek is,sokan.Ez csak az Én meglátásom.

2014. máj. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
93%

14:40

Szerintem nem fogyott ki belőlük a tartás, azok akik elvárják a házasságot, mégis gyermeket vállalnak ezen kívül, azoknak nem tudom átérezni a helyzetüket. Javíts ki ha tévedek, de neked is előfeltétele volt a házasság intézménye a gyermekvállalásnak, mert te úgy érezted, hogy ez a megfelelő cselekedet, így érzed jól magad. Ha valaki enélkül is hajlandó belemenni, akkor az utána már hiszti, hogy nem veszik el őket. Nem a tartás veszett ki belőlük, csak naivak/nem előrelátóak, vagy nem ismerik ki a választottjukat.

Akik nem várják el, hogy házasodjanak, mielőtt gyermeket vállalnak, azokból meg azért nem fogyott ki a tartás, mert számukra ez az életforma is megfelelő, ezt érzik jónak.


Kérdésre: Sok pár él együtt úgy, hogy tudják, különböző dolgokat remélnek az élettől, de abban reménykednek, hogy az idő meggyőzi a másikat. Szeretik egymást, és megéri nekik várni, hátha változnak a dolgok, mintsem ezért eldobják a másikat. Mikor megbizonyosodnak arról, hogy nem egyezik a véleményük, esély sincs a változásra, akkor pedig szakítanak, a jobb élet reményében.


Persze lehet rosszul látom.

2014. máj. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
66%
Sok esetben a fiatalok már otthon, gyerekkorukban láttak egy nem működő házasságot, egy csúnya válást, és tanultak az esetből, nem akarnak elköteleződni. Nekem is ez a véleményem, a házasság az esetek többségében egy zsákutca, sokkal egyszerűbb "csak" egy sima kapcsolatban lenni, mint tartósan elköteleződni.
2014. máj. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
32%

Jókat írtak az előzők, de van még egy ok: a feminizmus.

A mai férfiak nagyon rossz helyzetbe kerülhetnek egy házassággal, ill. leginkább egy családdal.

Gyakorlatilag mindenből ki lehet forgatni így őket + még tartásdíj. Volt olyan férfi, aki saját lakással alapított családot, aztán válás lett belőle, a feleség 50%-át kapta volna a lakásnak, de ugye a gyereket is ő vitte, és a bíróság a gyereknek adta a lakás másik felét.

Tehát a férfi bement 100% tulajdonnal - és kijött 0% tulajdonnal.

Plusz fizeti a tartásdíjat is.


Ma a férfiak meggondolják ezt.

2014. máj. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
81%

14:

A feminizmusnak az általad leírtakhoz elég kevés köze van.

Amúgy meg a házassággal mindenki kockáztat, ha tetszik, ha nem. Ugyanennyi erővel emlegethetnénk a csaló pasit, aki esküvő után sorra vállalja a gyerekeket, aztán a 4. után lelép a titkárnőjével, és otthagyja a nőt 4 gyerekkel a semmire.


Ha már a sztereotípiáknál tartunk...

2014. máj. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
72%

Ha ez valóban így van és általánosíthatunk - hogy a mai férfiak ódzkodnak a házasságtól - akkor az azért lehet szerintem, mert

1. régen is ódzkodtak, csak akkor nem volt más választás a társadalmi elvárások miatt, tehát régen jóval kevesebb szerelemházasság volt

2. sok feleség hisztivel meg mindenféle praktikákkal rövid pórázon tartja a párját, csakmert már elvette megteheti; sok feleség elhagyja magát mondván már ő már elkelt; gondolom ez elrettenti a férfiakat

3. a nők is jóval felvilágosultabbak és felszabadultabbak ma már, sokan nem is igénylik a házasságot stb.


Számomra inkább az a kérdés, hogy ez a házasság-nem házasság téma miért olyan fontos kérdés? Miért akarnak a nők annyira, mindenáron leánykoruktól fogva férjhez menni? Szerintem a házasság nem az élet velejárója, nem lehet rá várni gyerekkortól, mert az olyan mintha "mindegy ki lesz a férj, csak legyen valaki". Ezt nem lehet akarni, eltervezni, nem mondhatjuk azt egy férjre mint egy kocsira vagy házra, hogy "jövőre autót akarok venni", mert a szerelem ami házasság szintjéig érik az vagy jön, vagy nem jön.

Engem pl. sosem érdekelt a házasság, nem foglalkoztam vele. Volt 10 éves kapcsolatom is, mégse mentem hozzá. Aztán jött egy férfi akivel olyan szerelem, olyan összetartozás alakult ki szinte pillanatok alatt, hogy mindkettőnk számára természetes volt és evidens, hogy összeházasodunk.

2014. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
40%

"Miért akarnak a nők annyira, mindenáron leánykoruktól fogva férjhez menni?"


Mert a hatvan éves nagynénik szerint ez az egyetlen útja a boldogulásnak.

2014. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ma már az elköteleződésre nincs is szükség mivel az igény is egyre kevesebb.

Ma már teljesen elfogadottak az élettársi kapcsolatok.

Nekem mindössze 2 ismerősöm házas.


De ez kit érdekel nem ettől függ h egy kapcs jó e v sem.

Ezen ne görcsölj mert felesleges és nem fog változni akkor se ha kútba ugrassz.


Welcome to 21st Century.

2014. máj. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
54%

Azért a gyakorin is az a jellemző, hogy a nők panaszkodnak, amiért a pasijuk nem akar eljegyzést, esküvőt. Minden nap olvasni több ilyet is.


Viszont kevés pasi jön ide panszkodni, hogy a nője nem akarja ugyanezt.


A mai pasik kényelmesek, töketlenek, férfiatalanok. Csak legyen szex, tiszta alsógatya, meg főtt kaja.

2014. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
85%

A 14-es válaszhoz szólnék hozzá:


Ha az említett férfinak megvolt a lakása a házasság előtt, akkor az különvagyon, ergo az övé maradt volna a válás után is. Vagy tévedek?

2014. máj. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!