Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért ódzkodnak a mai férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ódzkodnak a mai férfiak az eljegyzéstől, házasságtól?

Figyelt kérdés
60 feletti nő vagyok és azt látom, hogy a mai 20-30 éves férfiak évekig együtt vannak a kis barátnőjükkel, és eszük ágában sincs elköteleződni. Értem én, hogy kényelmes nekik ez az állapot, de van nekik szívük évekig érlelni a reményt a lányokban, majd ha komolyabbra fordul a dolog lelépni? A rokoni körünkben az elmúlt 3 hónap alatt 5 ilyen eset is volt. Már én szégyellem magam.

2014. máj. 29. 14:28
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
60%
Nem kellene általánosítani.Én nő vagyok,lassan 14 éve vagyunk együtt a párommal,3 gyermekünk van,és nem akarok férjhez menni.Soha nem is akartam.A párom megérti,más meg nem érdekel.Nekünk így jó!Amúgy szerintem egy házasságból is simán leléphet bármelyik fél,nem fogja megakadályozni a házassági anyakönyvi kivonat.Aki menni akar,azt el kell engedni és kész!
2014. máj. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
37%

# 20/21

Tévedsz! Akkor nem a vagyon fele jár ha házassági szerződést kötnek,házassági szerződéssel meg szerintem nem sok nő menne férjhez.... :)

2014. máj. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
56%

Nem hát mert MO-n sértődés tárgya h akkor már nem is szeret.

Peddig menyivel jobban jár aki megköti.

2014. máj. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
96%
Minthogy nekem nincs semmim, a pasimnak meg van lakása, felajánlottam a szerződést. Nem kért belőle.
2014. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
43%

A pasik félnek 1 ember mellett elkötelezni magukat. Jól jön az a kiskapu, hogy nem házasok, ha lelép az új friss husival. Így nincs macera a válással. Sokkal könnyebb.


Emellett sok nő alább adja az igényeit... az egy dolog, hogy együtt járnak... de képesek úgy összeköltözni a párjukkal hogy előtte még lánykérés se volt...meg sem beszélik ezeket a dolgokat... aztán 5-6 x év együtt élés után jönnek ide sírni hogy még mindig nem kérték meg a kezüket. Hát persze hogy nem. Mi a fenének amikor sokan szülni is képesek egy komolytalan kapcsolatba...ahol nincs IGAZI elköteleződés.

Minek vennék el őket, ha van meleg kaja, mosott ruha, rendes tiszta ház, elköteleződés nélkül is...


Én 25 voltam amikor összeházasodtunk, a férjem 22. Se a barátnőim 28-30 évesek, se a férjem haverjai között nincs házas. Ők 25 évesek.


Az egyetlen 30 éves barátnőm is vagy 5 éve jegyben jár... a férjem barátainál vagy együtt élés, jegyesség és együtt járás. Házasság nincsen.

Közülük 1 pár van akik bevallottan nem akarnak házasodni, csak együtt élnek.

A másik pár az után jegyezte el egymást, hogy megtudták hogy mi összeházasodtunk. Ez kicsit furcsa volt, mert előtte is évek óta együtt éltek már de eljegyzés nem volt. Csak az esküvőnk után. És első dolguk volt közösségi oldalon megosztani:D


Tágabb körökben: az egyik sógornőmnek van férje, de az a házasság megcsalásokkal van fűszerezve mindkét oldalon. Ezen kívül van pár volt osztálytársam akik házasok, van ahol gyerek is van, de többnyire csak párkapcsolat és gyerek. Illetve a legtöbben egyedülállóak.

2 28 éves barátnőm is a 4ből szingli, így 28 évesen. És vannak olyan volt osztálytársaim 2 is, akiknek már 2 gyereke van, 2 különböző apától de férfi az nincs mellettük. Az egyik lány pár hónapig volt házas a második gyereke apjával, de a pasi otthagyta egy másik nőért.


Hát így áll a dolog. Ma már elfogadottabb ha nem házasodnak a párok. És persze rengeteg olyan is van, hogy tényleg hitegetve vannak a lányok. De ezért ők is hibásak. Mert ha 1x megmondja a pasi hogy nem akar házasodni, akkor a lányok arra gondolnak, hogy majd megváltozik.... de nem fog.

Egyik szingli barátnőmnek is 26 évesen ért véget az 5,5 éves kapcsolata. Végig hitegette a pasi hogy elveszi, de előbb mondjuk össze is kellett volna költözniük. Mert addig el sem jutottak. A pasinak kényelmesebb volt otthon, hogy a szülei kiszolgálták. 5 évig élősködött otthon, nem dolgozott. Az utolsó fél évben ment el dolgozni, végül megcsalta barátnőmet, így szétmentek. A lány azóta egyedül van. Volt kalandja egy nős pasival, de ő nem hagyta el a feleségét.

2014. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:

Sziszka!

Te tudod, hogy mit jelent az általánosítás?

Azt, hogy zömében ez a jellemző. Azt senki nem mondta, hogy 100%-ig minden pár ilyen.

Szóval most te mit akarsz bizonyítani az ellenpéldáddal?

Eddig is tudtuk, hogy vannak kivételek.

2014. máj. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
90%

Ma már borzasztóan más a világ, mint a kérdező idejében volt; máshogy szocializálódtak ők is, a gyerekeik is, és az unokáik is.


Én azt látom, hogy kitolódtak nálunk, huszonéveseknél az életszakaszok, és ez azzal is jár, hogy szellemileg később "növünk fel", mint fizikailag. Később értjük meg dolgok lényegét, később válunk felelősségteljessé, stb. Ez nem retardáltság; ez egy folyamat. Talán annak is betudható, hogy mi már sokkal kényelmesebben élünk, mint a nagyszüleink anno.

2014. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

15:26

"Ha az említett férfinak megvolt a lakása a házasság előtt, akkor az különvagyon, ergo az övé maradt volna a válás után is. Vagy tévedek?"


Tévedsz bizony!!

Mert lehet, hogy papíron ő maradt a tulajdonos, de ha a nőnek ítélték a kizárólagos lakáshasználatot, akkor cseszheti!!!!!!

2014. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
13%

Én nem fogom bebizonyítani az ellekezőjét.


A házasság egy idejemúlt intézmény. Egy papír, elcsépelt romantikus gondolat. Ma 20-30 éves korú emberek tengődnek, és élnek szobában, albérletben, úgy hogy nem tudják, hogy jövő héten lesz-e munkahelyük.

Hova házasodjanak? 35 éves kor előtt nem jellemző a saját lakás, autó, egzisztencia.


Felesleges házasodni, mert az függés mástól. Ha magányos vagyok, keresek egy párkapcsolatot. Azért nem fogok elvenni egy nőt, hogy gyereket szüljön, és ne legyen pénzem megvalósítani az álmaim, vagy utazzak, minőségi életet teremtsek magam köré.

2014. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
69%

Több válaszoló kommentjében is olvastam, és tudom, hogy mások is sokan gondolnak így a környezetemben:


Minek házasodna egy pasi, ha anélkül is megvan a főtt kaja, a tiszta ruha, stb...


Tudjátok mit?!?! Ha engem azért akarna elvenni egy pasi, hogy utána ezek dolgok meglegyenek neki, akkor én vagyok az, aki nem akar házasságot, eljegyzést. Ha bejárónő kell neki, akkor hirdessen rá állást. Ha szexelni is akar a bejárónővel, akkor fogalmazza meg úgy a hirdetést. De az, hogy azért akarjon nősülni, hogy ezek meglegyenek neki, akkor jobban is teszi, ha ódzkodik tőle, és mézesmázos szöveggel nem teszi a nőt a cselédjévé...

2014. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!