Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mivel a családi kapcsolatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel a családi kapcsolatok rovatban az utóbbi időben megszaporodtak az eljegyzés felbontásával kapcsolatos kérdések, ezért megkérdezem. Honnan erednek azok a tévhitek, hogy eljegyzés felbontása esetén az ajándékok nem követelhetők vissza?

Figyelt kérdés

A szokásos mértékű ajándékokon kívül minden ajándék jogszerűen visszakövetelhető.

Szokásos mértékű ajándék például egy ing, fehérnemű szett és ehhez hasonló nagyságrendű ajándékok.



2014. jún. 25. 14:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértünk 10-es. Ingatlan, nagyobb értékű ajándék ráadásul 15 évig visszakövetelhető, illetve 15 évig részét képezi ajándékozó hagyatékénak. Tehát ha valaki kap a szüleitől ajándékba egy lakást, azt a szülők a megfelelő körülmények között 15 évig visszakövetelhetik. Ha történik velük valami, akkor ha van más örökös megajándékozotton kívül, akkor ő örököl az ajándékból, tehát a lakásból is.
2014. jún. 25. 15:27
 12/15 A kérdező kommentje:

Előttem egy fiú tette fel kérdését az eljegyzés felbontásával kapcsolatban.

Számomra döbbenetes kommentek születnek rá!

2014. jún. 25. 15:55
 13/15 anonim ***** válasza:

Ami ajándék, az nem követelhető vissza elvileg. Aki megteszi az egy utolsó bunkó. Ha lopással vádolna? Bizonyítsa.

Ha pl egy luxushajót ajándékozott az úriember a nőjének, akkor bukta. Járulékos veszteség.


Normális szakítás esetén én pl a gyűrűt is visszaadtam volna. DE, egy olyan emberre nem fogok útiköltséget (pénzt, és időt ) áldozni, aki felpofoz amikor szakítok vele a megcsalása miatt. Mellesleg az a pénz amibe az odautazásom került volna, több volt, mint amennyit a gyűrű ért...szóval ennyi. És hogy miért nem adtam neki vissza azonnal? Azért mert eszembe se jutott. Az épp aktuális szituációval voltam elfoglalva. Egyébként nem tartottam meg a gyűrűt sem, isten őrizz. Bevágtam a Dunába. Kellett a francnak. A többi ajándék pedig kuka.

2014. jún. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"ajándékok nem követelhetők vissza"

Na itt nekem a követeléssel van a bajon. Ha a lány bontja fel az eljegyzést, akkor az a szokás, hogy vissza adja a gyűrűt, amikor ezt közli, ezzel adva hangsúlyt a döntésnek. Viszont ha a fiú? Akkor letépi az ujjáról, hogy na ennyi volt Gizi, elrakom a Marinak. Nekem ez olyan fura.

Én mondjuk visszaadnám, mert mi a francot csináljak egy rossz emlékhez köthető tárggyal (mert eladni szerintem pofátlanság), de ha valaki megtartja azt is meg tudom érteni, mert ez egy "vigaszdíj", amiért hitegették és összetörték a szívét. (Mert ne mondja nekem egy nő se, hogyha a esküvő előtt a féfi lelép, azt olyan könnyű feldolgozni)

Ezt az ajándék "visszakövetelést" abban az esetben tartom "jogosnak", ha a másik fél is minden nagyobb ajándékot, amit az évek alatt kapott visszaszolgáltat.


Nekem is volt egy "úriemberrel" dolgom, aki a szakításkor az utolsó szeget is elvitte a lakásból, azokkal együtt, amiket ő vett nekem, vagy közösen vettünk. De a tőlem kapott laptop, dvd lejátszó és egyéb elektronikai kütyük érdekes módon nem maradtak itt.

2014. jún. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13-14: Ajándék visszakövetelésénél azokról az ajándékokról van szó, amiket MÁSOK adtak a párnak a házassághoz az eljegyzési ünnepségen. Pl. ha a nagynéni vett egy porcelán edénykészletet nekik a közös lakásba, a nagybácsi egy kerti hintaágyat, az unokatesó egy mosogatógépet, a nagymama vett egy Cadillac-et, és a házasság mégsem jött létre, akkor nem fele-fele arányban osztozik a pár a Cadillac-en, hanem az ajándékozó visszakérheti, hiszen a cél, amire adta, nem jött létre.
2014. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!