Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mégsem akar elvenni? Meggondol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégsem akar elvenni? Meggondolta volna magát?

Figyelt kérdés

Párommal megbeszéltük, hogy jövöre összeházasodunk, dátumot is kitüztünk (2015 tavasz). Nem volt konkrét lánykérés, de azt mondta, ezt még megejtjük, mert nem szeretné, ha kimaradna.

Azóta eltelt három hónap, gyürü sehol. Múltkor tettem egy-két célzást, mire közölte, hogy ne tartsam öt nyomás alatt, majd lesz gyürü. Majd múlt héten mondtam, ha már úgyis megbeszéltük, menjünk el együtt venni, probléma megoldva. Most pedig szerinte hisztériázok, és olyanokat mond, hogy nem is érti, mire jó egyeltalán a házasság, meg mióta olyan fontos ez nekem stb.

èn meg csak álltam ott értetlenül. Mindketten házasságpártiak vagyunk. (eddig úgy tudtam) Amikor megegyeztünk az esküvöben, az csak egy általános beszélgetésnek indult a jövönkröl. Az, hogy jövöre legyen, az az ő(!) ötlete volt. (Tényleg nem hisztiztem se most, se máskor. Sosem volt életcélom férjhez menni, mindig úgy gondoltam, ha eljön az "igazi", majd meglátjuk, lehet...)


Most pedig tökéletesen az az érzésem, hogy esze ágában nincs elvenni. Ha így van, azt is megbeszélhetnénk, soha nem akartam mindenáron férjhez menni. De én ezt most nem értem, és mellesleg nem érzem korrektnek a dolgot, mert én beleéltem magam, most meg még csak megbeszélni sem tudjuk a dolgot, nem hajlandó.

3 éve vagyunk együtt, 2,5 éve együtt élünk. én 28N ö 30/F

Mire véljem ezt az egészet? Egy kis szokásos pánik, vagy tényleg nem is akar elvenni? Tudom, üljünk le, beszéljük meg, de nem hajlandó. Holott egyébként mindig mindent meg tudtunk beszélni tabuk nélkül.

(Az ékezetekért itt-ott elnézést, nem magyar a billentyüzetem)


2014. jún. 26. 16:38
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
90%

10: nekem a kérdező helyében jó lenne házasság nélkül is, de azután nem, hogy a képembe hazudja, hogy elvesz, aztán gyakorlatilag kijelenti az ellenkezőjét (minek, miért).


Szóval ha az elejétől tiszta lappal indulunk, hogy nem kell házasság semmi gond, elfogadom. Nekem gyakorlatilag mindegy. De az, hogy évekig azt hazudja, hogy szeretne házasságot, kitűzi a dátumot és mégsem, az pofátlanság! Ilyen emberben nem tudnék tovább bízni, mert a legközelebb ugyanezt a ház/lakásvásárlással meg a gyerekvállalással játssza majd el...

2014. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
11-es válaszoló nagyon rátapintott a lényegre. Megfogalmaztad helyettem a problémát. :)
2014. jún. 26. 17:58
 13/33 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem túl liheged a dolgot, ő pedig begörcsölt attól, hogy te is rágörcsöltél. Tényleg úgy tűnik a leirtakból, hogy már nem is akar elvenni, viszont könnyelműség arra gondolni rögtön, hogy ő felelőtlenül igérgetett, esetleg változtak irányodban az érzései. A kapcsolat minőségét csak te tudod megítélni. Csak te tudod, hogy változott -e köztetek valami. Csak te tudod, hogy szokott e a párod könnyelműen ígérgetni.

Nekem az a véleményem, hogy a 2015 tavasz még nagyon messze van. Sok nő elkezdi, már 1-1,5 évvel hamarabb szervezni az esküvőt, de a férfiak nagy része ettől frászt kap. Neked a dolgok fokmérője most nagyon úgy tűnik, hogy az, hogy van - e gyűrű az újadon vagy nincs. Nos a lánykérés már megtörtént, hiszen elmondta a házassgi szándékát, ehhez nem kell gyűrű. A folyamatos célozgatással ő nyomás alá került. Végtére is kb. 1 év múlva lesz az esküvő, erre te jössz azzal, hogy ő 3 hónap alatt nem tudott gyűrűt venni, ha már megkért? Ha biztos vagy a kapcsolatban, akkor nem az számít, hogy van e gyűrű az újadon, vagy hogy házasodtok - e egyáltalán.

Egyébként én hasonló cipőben vagyok mint te. Megbeszéltük, hogy lesz esküvő, bár nálunk nincs konkrét dátum csak annyit beszéltünk, hogy kb. 2 év múlva szeretnénk gyereket, és majd előtte összeházasodunk. Már amikor 4 hónapja együtt voltunk elmondta, hogy szeretne feleségül venni, gyűrű viszont nincs, mostmár 1,5 éve hogy együtt vagyunk. Én tudom, hogy a szándékai nem változtak semmit se, főleg, hogy ő abszolút nem elutasító, szoktunk beszélgetni a jövőnkről, ugyanúgy egyeznek a terveink, mint az elején. Szóval engem nem érdekel, hogy nincsen gyűrű az újamon, jó lenne, ha lenne már eljegyzési gyűrűnk, de soha nem célozgatnék, hogy ugyan vegyen már gyűrűket. Majd megveszi, nem ezen kell mérni egy kapcsolatot.

2014. jún. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
70%

Ne hozd fel mostanában a kérdést szerintem, várj a kitűzött időpontig hogy történik e valami.

A férfiak szeretik úgy érezni hogy a kezükben van az irányítás és ők döntik el mikor mi legyen. Lehet hogy most épp stresszesebb időszaka van és kisebb gondja is nagyobb mint egy esküvő. Csinálj úgy mintha téged sem érdekelne az egész, ha magától felhozza akkor mondd azt hogy nemolyanfontosezdrágámhagyjuk, hadd gondolkodjon ő is rajta hogy miért nem akarod és hátha akkor beindul :)


Azért mert nem megy el rögtön gyűrűt venni, az még nem azt jelenti hogy nem szeret. De ha viszont azt érzed más jelekből hogy kezd eltávolodni tőled és nem olyan már a kapcsolatotol mint előtte akkor ülj le vele és mondd azt hogy ez így nem fog menni. Ha csak a gyűrűmizéria miatt gondolod ezt, akkor nyugi, ez nem jelenti rögtön azt hogy nem szeret.

Mi a párommal a 10 év alatt már sokszor megdumáltuk hogy összeházasodunk de még mindig nem jutottunk el még csak gyűrűt se venni (volt hogy anyagiak jöttek közbe, volt hogy más problémák meg olyan is amikor nem volt kedvünk az egésszel foglalkozni - nem tartjuk fontosnak a felhajtást, a papírr), de eszembe se jutott soha hogy emiatt nem szeret. Nehogy egy ilyen hülyeség miatt tegyél tönkre egy jó kapcsolatot.

2014. jún. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem soha nem akart elvenni. Ha akarta volna, már a felesége lennél.


A beszélgetéssel csak időt akart nyerni, hátha addig ő megtalálja az ő igaziját és dobbanthat a kapcsolatotokból....de arra nem számított, hogy ilyen hamar gyakori kérdés lesz a téma, és megijedt, hogy most már minden nap hisztizni fogsz érte.


A megnyilvánulásaiból látszik, hogy nem akar elvenni, csak jó neki az állandó szex, amíg nem talál mást. Talán talált is...hisz hirtelen már nem akar házasodni meg neki nem is fontos...bla bla.

2014. jún. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
63%

"Miért nem jó így házasság nélkül?"


Mondjuk azért, mert nem mindenkinek elégszik meg 1 kanál étellel, ha egy egész tányérral kaphat...

2014. jún. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
52%
jav: nem mindenki
2014. jún. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
59%

Egyszerű a probléma. Állj elé, és kérdezd meg: "el akarsz te engem venni feleségül?" Ha nemet mond, akkor probléma megoldva, már csomagolhatsz is. Ha igent mond, akkor vágd rá: "nagyszerű, akkor ugye hétvégén el is megyünk gyűrűt venni?" (hagyjuk a pénz dolgot, néhány ezerért is lehet venni, itt most az a lényeg amit jelképez.) Ha bármi mást mond, azt automatikusan NEM-nek veszed, hiszen ha el akarna venni akkor félrebeszélne? A félrebeszélés csak annak a jele hogy kerüli a konfrontációt, de attól még az ott van.


Ha engem kérdezel, ennek a kapcsolatnak lőttek. Mindegy hogy most mondod ki vagy 5 év múlva. Szerinted jól van az úgy, hogy egy leánykérést harapófogóval kell kihúzni a pasiból, holott pont a pasinak kéne a legizgatottabbnak lenni???? Jól van ez így?

2014. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
80%

14es vagyok és elszomorítónak találom hogy kapásból a többség kijelenti hogy a pasi egy szemét, nem is akar elvenni, hagyd el. Ennyit ér nektek egy párkapcsolat? Remélem kérdező hogy neked kicsit több eszed van és gondolkodsz mielőtt cselekszel...

Lelehet pontozni, már megszoktam...

2014. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
47%
# 19/19 Egy idegennel szemben érzelemmentesen tudunk ítélkezni mert minket nem borít el a rózsaszín köd.Az elmondottak alapján még akár a kapcsolat vége is közel lehet,ez is megeshet.A lényeg a kérdezőnek problémája van és ez magától nem fog megoldódni.Ha van aki azt javasolja hogy szakítsanak ez is egy jó módszer mert ha szereti akkor ezt úgysem hagyja olyan könnyen hogy szétmenjenek,szóval ez a szakítás akár lehetne egy teszt is hogy legalább látnád hogy a másik hogy viselkedik,és megegyszerűsítené mindenkinek a dolgát.De az is könnyen lehet hogy csak a kérdező csinál bolhából elefántot és tényleg csak kapuzárási pánikról lenne szó :)
2014. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!