Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzés helyett összeköltözés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés helyett összeköltözés?

Figyelt kérdés
5 éve ismerjük egymást, ebből több mint 4 éve vagyunk együtt, elég idősek vagyunk már a házassághoz. A kapcsolatunk kezdete óta beszélünk arról, hogy családot, gyerekeket szeretnénk, és arról is, hogy ezt házasságban képzeljük el. De még nem kérte meg a kezem, csak múlik az idő, és neki eszébe sem jut. Évek óta reménykedtem titokban, hogy majd megkér, csak ki kell várnom. Mostanra mérföldkőhöz ért az életem, és azt gondoltam, ő is úgy gondolja, eljött az ideje a kapcsolatunkban is komolyabb szintre lépni. Felhoztam a témát, de rá kellett jönnöm, hogy ő még mindég azt mondja, majd egyszer. Amikor elmondtam neki, hogy szerintem ennyi idő elég kellett volna, hogy legyen arra, hogy eldöntsük együtt akarjuk e leélni az életünket vagy sem, és ha nem számíthatok rá, akkor inkább szakítsunk, azt válaszolta, hogy ő csak velem tudja elképzelni az életét, és hogy aludjak többet nála, hogy összeszokjunk (Szerintem elég az, amennyit együtt vagyunk, abból is kiderült már, hogy jól megértjük egymást). Szóval nem magától vetette fel az összeköltözés ötletét sem, hanem vita alkalmával. Úgy érzem, ő nem szeretne feleségül venni, nem is szokott utalni rá. Konkrét tervünk még mindég nincs arra vonatkozóan, hogy mit szeretnénk és mikor. Én nem szeretnék együtt élni senkivel sem mindenféle elköteleződés nélkül, hanem szeretném ha a párom is úgy vágyna arra, hogy egy család legyünk, mint ahogy én vágyom rá. Szerintetek jól gondolom? Vagy bele kellene mennem az együttélésbe?
2014. júl. 22. 23:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
38%
Veled akar lenni...miért nem elég? Hány évesek vagytok?
2014. júl. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
80%
Én személy szerint nem kötném úgy össze senikvel az életem, hogy előtte nem éltünk együtt min. egy évig. Tudod: lakva ismerszik meg a másik...lehet, hogy közhely, de így van. Van egy ismerősöm, akik 8 évig voltak együtt. Az utolsó évben költöztek össze, már esküvő volt tervben meg minden, de kiderült, hogy egymás agyára mennek az együttélés során. Szerintem jogos, hogy a párod nem akarja megkérni a kezed, amíg nem éltetek együtt, nem látjátok, hogy milyen is lesz az, ha összekötitek az életeteket.
2014. júl. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
74%

Én megértelek, és igazat adok neked.

Ha valaki igazán szeret és igazán velem akar élni, az felvállal jogilag is, és nem elégszik meg az aktuális barát szerepével.

Négy év alatt sok minden kiderül a másikról, ennyi idő alatt el kellett volna döntenie, hogy téged akar vagy nem.


Mondjuk az együttélést én nem ellenzem, de nem tartom előfeltételnek egy sikeres házassághoz - ma mindenki összeköltözik, és mégis sok a válás, tehát nem ezen múlik.


Ha nem akar elvenni, az bizony arra utal, hogy nem téged képzelt el magának. Beszélgessetek erről.

2014. júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
65%
3-as. 4 év alatt sokminden kiderülhet a másikról, de arról elég kevés, hogy hogyan működik a két ember ténylegesen együtt. Hogy a másiknak milyen az élettempója, milyen rigolyái vannak, amiket esetleg a másik nem tud elviselni, hogyan tudják kezelni a konfliktusokat, ha nincs az a lehetőség, hogy akkor most ne találkozzunk pár napig. Hogyan viselik a másik állandó közelségét, még akkor is, ha éppen nem vágynak rá, menyire tudják tolerálni a dolgokat, hogyan tudják megosztani a napi teendőket, mennyi veszekedést szül 1-1 ilyen apróság, és még sorolhatnám bőszen. Szerintem igenis fontos. Addig járás a dolog, amit két tizenéves is tud. Az együttéléstől válik komollyá, ami alapján az ember igazán mérlegelni tud, hogy igen, ezzel az emberrel akarom leélni az életem.
2014. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
70%

Igazad van, és sem szülnék gyereket házasságon kívül.


Inkább fél, és nem meri magát elkötelezni, a többi csak duma, azt hiszi, hogy majd beveszed és elhiszed.

2014. júl. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
66%

Egyetértek azzal, hogy együttélés kell, főleg ha házasodni szeretnének.

Nem elég az együtt járás akárhány évig, néha együtt alvás vagy közös 2 hetes nyaralás évente egyszer.

Igaz az a mondás, hogy lakva ismeri meg az ember a másikat. Szerintem minimum fél évig együtt kell élni.

2014. júl. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy kötelező azonnal a házasság, hanem arról, hogy ha valóban velem képzeli el az jövőjét, miért nem hajlandó megkérni a kezem? Ez még nem házasság, de mégis kimutatná vele, hogy én kellek neki... Az, hogy egy hetet nála töltök, egyet pedig itthon (ilyen összeköltözés féléről esett csak szó), szerintem semmilyen ígéretet nem jelent a jövőre vonatkozóan... Ez nem előrelépés egy kapcsolatban...
2014. júl. 23. 00:16
 8/36 anonim ***** válasza:
71%
Ha igazán szeret, már meglett volna rég az eljegyzés. De szabad akar maradni, időnként hűtlenkedni, mindenféle elkötelezettség nélkül. Te mosol, főzöl rá, ő meg teheti, amit akar, kényelmes álláspont. Ismertem ilyen párt, a férfi előző kapcsolatából származó két gyerekét is az élettársára hagyta, azok folyamatosan sértegették. A férfi aztán a házicselédet meg is csalta, hét év után szakítottak. Én már sokkal előbb kivágtam volna az urat.
2014. júl. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
És miről szólt az ominózus vita?
2014. júl. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

"hogyan tudják kezelni a konfliktusokat, ha nincs az a lehetőség, hogy akkor most ne találkozzunk pár napig"


Mért is nincs az a lehetőség?...

2014. júl. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!