Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzés helyett összeköltözés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés helyett összeköltözés?

Figyelt kérdés
5 éve ismerjük egymást, ebből több mint 4 éve vagyunk együtt, elég idősek vagyunk már a házassághoz. A kapcsolatunk kezdete óta beszélünk arról, hogy családot, gyerekeket szeretnénk, és arról is, hogy ezt házasságban képzeljük el. De még nem kérte meg a kezem, csak múlik az idő, és neki eszébe sem jut. Évek óta reménykedtem titokban, hogy majd megkér, csak ki kell várnom. Mostanra mérföldkőhöz ért az életem, és azt gondoltam, ő is úgy gondolja, eljött az ideje a kapcsolatunkban is komolyabb szintre lépni. Felhoztam a témát, de rá kellett jönnöm, hogy ő még mindég azt mondja, majd egyszer. Amikor elmondtam neki, hogy szerintem ennyi idő elég kellett volna, hogy legyen arra, hogy eldöntsük együtt akarjuk e leélni az életünket vagy sem, és ha nem számíthatok rá, akkor inkább szakítsunk, azt válaszolta, hogy ő csak velem tudja elképzelni az életét, és hogy aludjak többet nála, hogy összeszokjunk (Szerintem elég az, amennyit együtt vagyunk, abból is kiderült már, hogy jól megértjük egymást). Szóval nem magától vetette fel az összeköltözés ötletét sem, hanem vita alkalmával. Úgy érzem, ő nem szeretne feleségül venni, nem is szokott utalni rá. Konkrét tervünk még mindég nincs arra vonatkozóan, hogy mit szeretnénk és mikor. Én nem szeretnék együtt élni senkivel sem mindenféle elköteleződés nélkül, hanem szeretném ha a párom is úgy vágyna arra, hogy egy család legyünk, mint ahogy én vágyom rá. Szerintetek jól gondolom? Vagy bele kellene mennem az együttélésbe?
2014. júl. 22. 23:27
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Tényleg képtelenek vagytok arra, hogy különbséget tegyetek eljegyzés, lakodalom és házasság között? Akik nem képesek megkülönböztetni ezeket a fogalmakat azok kérem ne írjanak ide, mert nincsenek olyan értelmi szinten hogy tanácsokat osztogassanak másoknak. Nem írtam azt, hogy elvárom, hogy azonnal feleségül vegyen. Azt sem írtam, hogy lagzit szeretnék. (Egyébként pedig nem szeretnék, nagyot semmiképpen nem.) És teljesen felesleges mindenféle szörnyetegnek beállítani csak azért, mert vannak elveim. Én szeretem és ismerem a párom annyira, hogy évek óta tudjam, ő az az ember, akivel le szeretném élni az életem. A bökkenő ott van, hogy nem látom azt, hogy ő is így érezne irántam. Eljutottam arra a pontra, hogy megkérdőjelezem, valóban vele szeretném e leélni az életem, hiszen nem látom benne is a vágyat. Márpedig csak akkor van értelme, ha mindketten ugyanúgy akarják. Azok pedig, akik képtelenek a leírtak értelmezésére, kérem kíméljenek.
2014. júl. 23. 02:10
 22/36 anonim ***** válasza:
78%
Hat először azért egyutt kellene élni.
2014. júl. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
94%

Én 5 év után szakítottam az exemmel, miután nem akart összeköltözni. Évekig mondta, hogy majd eljegyez és feleségül vesz és együtt fogunk élni. Viszont én szerettem volna házasság előtt összeköltözni. (a házasság előtti évben lánykérés, mert családban úgy szokás...így nem is vártam meglepi lánykérést.) 4. évben 1 hónapig együtt éltünk, mert szakmai gyakorlatom volt és tőle egyszerűbb volt bejárni, mint tőlünk plusz így legalább este láttuk egymást. Viszont 1 hónap alatt kiderült, hogy én lehet képtelen lennék vele együttélni. Totál más volt az életritmusunk. Ő koránkelő, korán fekvő én meg pont az ellentéte. Ugyan a szakmai gyak miatt reggel korábban keltem, mint ő, de én hétvégén aludtam volna sokáig, ő meg reggel akkor is fent kukorékolt és a 3. hétvégére már piszkált, hogy minek alszok annyit, nem egészséges. Pedig tudta ő is milyen vagyok, én is hogy ő milyen, mert a 4 év alatt azért többet aludtam egy idő után nála, mint otthon, de nem beszélhettünk összeköltözésről, mert minden estére vittem a kis motyómat aztán reggel ha ő ment korán dolgozni mentem én is dolgomra. Miután letelt az 1 hónap közös lakás arról volt szó, hogy megoldjuk az összeköltözés, mert akkor még a rózsaszín szemüveg miatt mindketten úgy láttuk milyen jó volt. Aztán teltek a hónapok és semmi. Közeledett a diplomaosztóm és arról volt szó még az első években, hogyha lediplomázom megkéri a kezem. De addig még együtt sem éltünk hosszabb távon! Szóval egy idő után kezdtem besokkalni. Folyamatosan csak veszekedtünk, én voltam a szemét követelődzős hisztis nőszemély. Így miután egy hétig kb csak sírtam otthon és átgondoltam a dolgokat szakítottam, hogy nekem ez nem kell. Egy halom hülyeségét elnéztem azzal a címszóval, hogy szeretem, de úgy könnyű volt elnézni, hogy azért 1-2 napra 1 héten hazamentem és azt csináltam, amit akartam akkor.


Mostani barátommal nem húztuk eddig a dolgokat, félév után összeköltöztünk, már több, mint egy 1 éve élünk együtt és minden príma. Viszont már a kapcsolatunk elején átbeszéltük ezt a házasság, gyerek témát és hasonló véleményen vagyunk ezzel kapcsolatban. Már felnőttek vagyunk. Ha minden marad ilyen "tökéletesnek", akkor 2-3 év max és megkéri a kezem, ha tovább húzza nyugodtan fejbe kólinthatom, hogy hol a gyűrűm :D Hasonló gyerekszámot terveztünk így abban sem volt vita így most nyugodtan ülök a fenekemen, mert 1 éven belül vagy megkéri a kezem vagy megkérdezem, hogy na mi a pálya. Viszont neki nem él a fejében az a marhaság, hogy 1 éven belül esküvő így ha véletlen 2 vagy 3 év jegyesség lesz nem fog sírva senki elszaladni. Tehát az se lesz kifogás, hogy azért nem jegyez el, mert pillanatnyilag nincs elég pénz a lagzira. (nagy a rokonság így sértődés nélkül a legkisebb esküvő is 50-60 fős lesz.)

2014. júl. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Legyél egy kicsit türelmesebb



Én is így költöztem össze. Aférjemmel, hogy én csak úgy együtt lakni nem akarok örökre, de azt is elfogadtam sőt egyet értettem vele, hogy anélkül ogy éltünk volna együtt ne legyen több, de tudta, hogy azzal, hogy köközünk, és működik az egézs vállata azt is, hogy hazasodunk..

Végül3 évet eltünk együtt amikor eldöntöttük, hgy jöhet az esküvő..4 hőnapra rá házasodtunk is.


Szeribtem a párodat is meg lehet érteni.. Minek kérdezze meg, hogy hozzámész-e ha meg nem is biztos, hogy el aar vanni( pl1 hónap aatt kiderül, hogy lakva kikészítitek egymást) majd megkérdezi, amikor biztos abban, hogy szerveztheitek is az esküvőt, addig elesleges. Nem jelent semmt, max villognatsza. Menyasszony titulussal, és gyűrűvel..


Nagyon más minden nap együtt lenni, és együtt lakni, más átmenn a masikhoz, vagy a ruhát mosni(egymásé is)

Más...

A lényeg, hogy a párod tudja,nogy nem szeretnél élettárs maradni..és csak akkor költözz, ha ezt elfogadja..

2014. júl. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
60%
Ez felejtős. Azt írod, elég idősek lennétek a házassághoz. Nem tudom, ez nálad mit jelent, de ha 4 év után még össze sem vagytok költözve, s most is csak valami egy hetet itt-egy hétre menj haza dolgot akar, akkor ő már egy kapcsolatra sincs készen, nemhogy házasságra. Egyébként ez csak együttjárás, nem kapcsolat. A kapcsolat ott kezdődik, hogy haladtok előre, egyre inkább együtt élitek az életeteket, megismeritek a közös mindennapokat, gondokat, és ennek során azt, hogy mennyire vagytok partnerei a másiknak az élt minden területén. Ti meg 4 éve sehova se jutottatok. Ez nem kapcsolat, ez közös szórakozás, de külön élet. Függetlenség. Így hogy jutott eszedbe egyáltalán a lánykérés? Nem is ismered! Amíg nem laktál vele együtt, ne is állítsd az ellenkezőjét! Vagy adj egy esélyt egy rendes együttélésnek, vagy keress mást.
2014. júl. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
55%
Tudom mi a különbség köztük, de az eljegyzésnek nincs értelme esküvő nelkül(a lakodalom más kérdés, az nem egyenlő az esküvővel, házasságkötéssel)
2014. júl. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
68%

Lehet hogy átsiklottam felette, de nem láttam, hogy leírtad volna, hogy hány évesek vagytok. Azért ez nem mindegy. Ha mondjuk csak 24 éves vagy, és 5 éve ismered, akkor nem ugyanaz a helyzet, mintha már 32 lennél, és nagyon ketyeg a biológiai órád. A gondolatmeneted alapján még fiatal vagy, de most feltételezések alapján adunk neked válaszokat.


Abban igazat adok, hogy szeretnéd látni, merre tart a kapcsolatotok. Ha valakivel együtt tervezem az életemet, akkor abban az is benne van, hogy vannak konkrét terveim. Hol akarunk élni, mikor akarunk gyereket, és nálad ezek szerint az is számít, hogy mikor akar elvenni feleségül.


Szerintem egy kapcsolat akkor kezd leginkább komollyá válni, amikor a felek összeköltöznek. És ha az derül ki, hogy a szürke hétköznapokon is jól megértik egymást, akkor van értelme házasságról beszélni.


"Vagy bele kellene mennem az együttélésbe?"

Nem jó a sorrend. Az együttélésbe nem belemenned kell, mint valami szükséges rosszba, a házasság előtt.

Az együttélés alapvető érdeked lenne, megvéd attól, hogy esetleg rossz döntést hozz. Tudod, puding próbája az evés.

A cél elsősorban nem az kell hogy legyen, hogy házasodj, egy pillanatnyilag ideálisnak gondolt pasival, hanem az, hogy boldogan élj valakivel, és ha ez működik, akkor nyugodt szívvel hozzámehetsz, mert tudni fogod (reméled), hogy 50 év múlva is ugyanígy működni fog.


Először nekem is volt egy több éves kapcsolatom, biztos voltam benne, hogy vele fogok megöregedni. Szép kis ábrándok voltak a fejemben, hogy egyszer majd esküvőm lesz, meg gyerekem, de nem voltak terveink, nem haladtuk semmi konkrét cél felé, és szakítottunk is.


Pár év átmeneti időszak után 25 évesen kezdtem újra valakivel. Kezdettől együtt éltünk, terveink voltak, gyerekünk született, és el is vett feleségül.

Amikor igent mondtam, egy percig nem kételkedtem abban, hogy működni fog, mert előtte is jól működött.

2014. júl. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
29%

Itt pusztán a gyűrűn megy a nyafogás, mert gondolom a barátnőket is most gyűrűzik meg. Nő létemre teljesen megértem a párodat. Nekem is kell a tudat, hogy ha egymásra vagyunk utalva, akkor működik a dolog, vagy sem. Ez meghatározóbb, mint hogy mikor kapok gyűrűt.

Én is tudom mi a különbség eljegyzés, esküvő és lakodalom közt, viszont ahogy olvasom Te nem vagy tisztában az eljegyzés jelentésével.

Ez nem arról szól, hogy villoghatsz, bibi nekem már vőlegényem van, én nem szimpla barátnő vagyok, hanem gyűrűs menyasszony, ez szorosan összefügg a házassággal, nem egy "státusz szimbólum". Akkor kéri meg egy férfi egy nő kezét, ha úgy érzi vele fogja leélni az életét és össze akar vele HÁZASODNI. Persze, van hogy úgy alakul, hogy több év jegyben járás után van csak esküvő (anyagi okok, suli, gyerek, stb), de általában 1-2 éven belül össze szoktak házasodni a párok.

Ha neked nem megfelelő, hogy párod együtt élés nélkül nem kéri meg a kezedet, akkor kell mást keresned, aki hozzád hasonló beállítottságú. Azzal meg nem lép előre a kapcsolatotok, hogy kisírsz magadnak egy gyűrűt, hogy villoghass vele.

2014. júl. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
UI: az eljegyzés nekem nem volt annyira fontos. Nem voltam évekig menyasszony, megkérte a kezem tavasszal és nyáron elvett feleségül. Az összeköltözés nekem már elég bizonyíték volt, hogy komolyan tervez velem.
2014. júl. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
76%

Ez a helyzet az én olvasatomban még csak összeköltözés sem, csak időhúzás. Hacsak nem 12 évesen kezdtetek el járni, akkor érthetetlen. 5 év után összeszokni??? Az exem 5 év járás, 4 év együttélés után dobtam ki, mert nem láttam a haladást a kapcsolatunkban (oké, volt egy összeköltözés, ami előrelépés, de utána 4 év stagnálás). Akkor összetört, merthogy velem akar lenni, de értsem meg, hogy idő kell... ehhez képest az új barátnőjét fél év után eljegyezte.

Ha tényleg te kellesz neki, akkor nem halogatná ennyi ideig ezt a döntést.

2014. júl. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!