Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzés helyett összeköltözés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés helyett összeköltözés?

Figyelt kérdés
5 éve ismerjük egymást, ebből több mint 4 éve vagyunk együtt, elég idősek vagyunk már a házassághoz. A kapcsolatunk kezdete óta beszélünk arról, hogy családot, gyerekeket szeretnénk, és arról is, hogy ezt házasságban képzeljük el. De még nem kérte meg a kezem, csak múlik az idő, és neki eszébe sem jut. Évek óta reménykedtem titokban, hogy majd megkér, csak ki kell várnom. Mostanra mérföldkőhöz ért az életem, és azt gondoltam, ő is úgy gondolja, eljött az ideje a kapcsolatunkban is komolyabb szintre lépni. Felhoztam a témát, de rá kellett jönnöm, hogy ő még mindég azt mondja, majd egyszer. Amikor elmondtam neki, hogy szerintem ennyi idő elég kellett volna, hogy legyen arra, hogy eldöntsük együtt akarjuk e leélni az életünket vagy sem, és ha nem számíthatok rá, akkor inkább szakítsunk, azt válaszolta, hogy ő csak velem tudja elképzelni az életét, és hogy aludjak többet nála, hogy összeszokjunk (Szerintem elég az, amennyit együtt vagyunk, abból is kiderült már, hogy jól megértjük egymást). Szóval nem magától vetette fel az összeköltözés ötletét sem, hanem vita alkalmával. Úgy érzem, ő nem szeretne feleségül venni, nem is szokott utalni rá. Konkrét tervünk még mindég nincs arra vonatkozóan, hogy mit szeretnénk és mikor. Én nem szeretnék együtt élni senkivel sem mindenféle elköteleződés nélkül, hanem szeretném ha a párom is úgy vágyna arra, hogy egy család legyünk, mint ahogy én vágyom rá. Szerintetek jól gondolom? Vagy bele kellene mennem az együttélésbe?
2014. júl. 22. 23:27
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
55%

Az összeköltözes szerintem is fontos az eljegyzes elött, es nem azert, hogy teszteljetek, hogy mennyire passzoltok össze, hanem hogy szeretitek-e annyira egymast, hogy elnezzetek egymas hülyeseget. Nekem legalabbis az összeköltözes inkabb szolt arrol, hogy megtanultunk összecsiszolodni, es megis önmagunk maradni, egymassal, es sajat magunkkal is törödni. Ez inkabb egy felkeszülesi folyamat volt nalunk a hazassagra, es jol tettük, hogy elötte hosszabb ideig együtt eltünk. Szerintem 1 honap alatt egyebkent nem derül ki, hogy mennyire tudtok együtt elni, es ugy sem, hogyha csak 1 hetet vagy nala, de nem költözöl teljesen hozza. Mi is laktunk ugy együtt, amikor a ferjem szakmai gyakorlaton volt, hogy heti 3 napig nalam lakott, de az teljesen mas volt ahhoz kepest, mint mikor összeköltöztünk teljesen.


Tudok viszont ellenpeldat is mondani, egyik baratnömek nem eltek együtt, söt megcsak le sem feküdtek az esküvöjük elött, megis boldogok. A srac majdnem 6 evet vart. Kerdeztem töle meg joval az esküvöjük elött, hogy nem fel, hogy nem fognak összepasszolni? Azt mondta, hogy szeretik egymast, es ez lesz az alapja az összepasszolasuknak, es egyaltalan nem kerdeses ez neki Tehat eleve ugy allt hozza, hogy ha nehez is lesz, meg fogjak oldani. Es eddig meg mindig megoldottak, azota gyerekük is született.

2014. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
90%

"De még nem kérte meg a kezem, csak múlik az idő, és neki eszébe sem jut."


Akkor minek vagy vele még mindig? Miért pocsékolod a fiatalságodat?


1-2 év után simán megkérhetett volna, utána pedig összeköltöztök fél-1 évre aztán házasodhattok. Ez csak egy elnagyolt példa volt... Miért 4 év után jut eszedbe ezen problémázni? Rég le kellett volna lépned, ha neked a házasság fontos. (Mert olyanok is vannak akiknek nem az, de ott mindkét fél egyetért. Nálatok viszont a pasi időt húz, te meg csak szenvedsz)


Én személy szerint senki olyannal nem költöztem volna össze, aki előtte nem kért meg. Így a férjem volt az egyetlen férfi akivel együtt éltem. Nem is volt ezzel gond. Nem kell minden pasival összecuccolni csak úgy a semmire, hátha majd megkér és majd elvesz...


Ha így belemész az együtt élésbe akkor nagy eséllyel az lesz hogy beleragad a párod, és pár év múlva azt mondja majd, hogy minek házasodni amikor így is jó....na tudod mikor. Soha nem mentem volna bele ilyesmibe. De persze dönteni te fogsz:)

2014. júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
30%

most ha felhúz egy gyűrűt akkor boldog leszel?

és ha sose vesz el? elég a kő az ujjadon?

az összeköltözés fontosabb!

2014. júl. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem csak altatni akar az összeköltözéssel. Neki az ùgy teljesen kènyelmes lenne: semmi elkötelezödés, de van aki föz, mos, takarít, kb. mintha a felesége lenne, de mègsem az.

Ên leülnék vele beszélgetni, hogy mit akar a jövöben.

2014. júl. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
93%

Van egy javaslatom: költözzetek össze, de csak azzal a feltétellel menj bele, ha ujjadon a gyűrű! És a másik feltétel: ha működik az együttélés, akkor félév-1 év után esküvő.

Épp tegnap beszélten egy bnőmmel telefonon. Ő úgy járt, hogy 1 év együttjárás után összeköltöztek, 4 évig éltek együtt (35 éves)és miután 2 hónapja rákérdezett a srácnál, hogy akkor hogyan tovább, a srác azt mondta nem akar ennél többet, jó ez így. Na jah, neki!

A bnőm kidobta. Nos, a srác nem sokáig búslakodott, 5 nap múlva már egy másik lány oldalán volt! Az a véleményem, hogy aki nagyon húzza a dolgokat, az nem akarja azt. Lehet, erőltetni, csak nincs értelme!

2014. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
67%

Az egy hetet nála, egy hetet otthon verziót én nem nevezném összeköltözésnek, nagyon úgy néz ki, hogy még azt sem akar. Hány évesek vagytok? Ha ennyire ragaszkodik hozzá, hogy "csak" barátnővel "járogasson" és semmi komolyabbat nem akar nem te vagy neki az igazi, még vár hátha jön jobb, persze szeret téged, de nem 100%-osan biztos a dolgában. Nincs ezzel baj, csak akkor lehetne annyira fair, hogy közli veled is.

A másik meg semmi értelme az eljegyzésnek önmagában, főleg összeköltözés nélkül, nem jelent nagyobb garanciát rá, hogy összeházasodtok, mint a jelenlegi helyzet.

2014. júl. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!