Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzés helyett összeköltözés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés helyett összeköltözés?

Figyelt kérdés
5 éve ismerjük egymást, ebből több mint 4 éve vagyunk együtt, elég idősek vagyunk már a házassághoz. A kapcsolatunk kezdete óta beszélünk arról, hogy családot, gyerekeket szeretnénk, és arról is, hogy ezt házasságban képzeljük el. De még nem kérte meg a kezem, csak múlik az idő, és neki eszébe sem jut. Évek óta reménykedtem titokban, hogy majd megkér, csak ki kell várnom. Mostanra mérföldkőhöz ért az életem, és azt gondoltam, ő is úgy gondolja, eljött az ideje a kapcsolatunkban is komolyabb szintre lépni. Felhoztam a témát, de rá kellett jönnöm, hogy ő még mindég azt mondja, majd egyszer. Amikor elmondtam neki, hogy szerintem ennyi idő elég kellett volna, hogy legyen arra, hogy eldöntsük együtt akarjuk e leélni az életünket vagy sem, és ha nem számíthatok rá, akkor inkább szakítsunk, azt válaszolta, hogy ő csak velem tudja elképzelni az életét, és hogy aludjak többet nála, hogy összeszokjunk (Szerintem elég az, amennyit együtt vagyunk, abból is kiderült már, hogy jól megértjük egymást). Szóval nem magától vetette fel az összeköltözés ötletét sem, hanem vita alkalmával. Úgy érzem, ő nem szeretne feleségül venni, nem is szokott utalni rá. Konkrét tervünk még mindég nincs arra vonatkozóan, hogy mit szeretnénk és mikor. Én nem szeretnék együtt élni senkivel sem mindenféle elköteleződés nélkül, hanem szeretném ha a párom is úgy vágyna arra, hogy egy család legyünk, mint ahogy én vágyom rá. Szerintetek jól gondolom? Vagy bele kellene mennem az együttélésbe?
2014. júl. 22. 23:27
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
9-es: A vita pont erről szólt, hogy szóvá tettem, miért nem tart a kapcsolatunk semmilyen irányba. Miért nincs semmilyen tervünk az elkövetkező hónapokra/évekre, miért van az, hogy én csak várom, alakuljon a kapcsolatunk valamerre, miközben nem történik semmi és már egyre kevésbé hiszek benne, hogy valaha is történni fog, és már azt gondolom, csak az időmet pazarolom. Mindenre az volt a válasza, amit már sokszor hallottam, hogy majd, majd idővel, majd egyszer. És nem azt válaszolta, hogy de hát én meg akarom kérni a kezed, ne aggódj. Hanem azt mondta, hogy miért nem vagyok többet nála, hogy összeszokjunk, mert neki máshogy nem megy.
2014. júl. 23. 00:40
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Szóval őneki az a gondja, azt olvasta a fejedre, hogy keveset vagy nála?

És nem felelted, hogy csak avval költözöl össze, aki el akar venni?

2014. júl. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
De igen, megmondtam neki, hogy csak azzal akarok együtt élni, aki el is vesz majd.
2014. júl. 23. 00:44
 14/36 anonim ***** válasza:
52%

" megmondtam neki, hogy csak azzal akarok együtt élni, aki el is vesz majd"


Ő meg mondhatja, hogy csak akkor hajlandó elköteleződni és elvenni, ha már éltetek együtt. Addig mire tegyen ígéretet? És ha összeköltözés után rájön, hogy mégsem tud veled együtt élni?

2014. júl. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
14-es: Igen, mondhatja, csak ezt akkor 4 évvel ezelőtt kellett volna megtennie, és nem hitegetnie évekig, hogy várjam azt, ami sohasem fog bekövetkezni. És ha tételezzük fel, összeköltöznék vele, és továbbra sem kérné meg a kezem - mert egyenlőre nekem inkább erre hasonlít a dolog, akkor a hozzád hasonlók azt vágnák fejemhez, hogy mi a bajom, miért nem elég az élettársi kapcsolat.
2014. júl. 23. 01:03
 16/36 anonim ***** válasza:
77%

Semmi baj, ha neked ez nem felel meg, akkor - ahogy felvetetted neki - szakítsatok és kész.

Te megkeresed életed párját és ő is azt, aki megfelelő lesz az élettársi kapcsolathoz.

2014. júl. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
30%
Az a fajta vagy, aki úgyis ki fogja erőszakolni a lánykérést, aztán majd sír a szád, ha elhagynak. Minek ráerőltetni bármit a másikra? Ha nem tetszik, ahogy ő akar haladni, akkor hagy el, és keress egy barmot, aki elvesz anélkül, hogy együtt élne veled, mielőtt kiderül, milyen hisztis, követelőző vagy.
2014. júl. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
44%

Együttélés nélkül egyáltalán miért merült fel a házasság ötlete?


Komolyan abban reménykedtél, hogy majd megkér, amikor még ahhoz sem vagytok elég felnőttek, hogy összeköltözzetek?? 4 év ide, 4 év oda, ha egy ilyen alapvető, egyszerű, egyértelmű dologhoz nem nőttetek még fel, a házassághoz még úgy sem. Ez csak járás, nem kapcsolat...

2014. júl. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
54%

"14-es: Igen, mondhatja, csak ezt akkor 4 évvel ezelőtt kellett volna megtennie, és nem hitegetnie évekig, hogy várjam azt, ami sohasem fog bekövetkezni."


Nem hitegetett évekig, hanem te hitegetted magadat. Az, hogy házasságban és családban képzelitek el az életeteket, egy dolog. Neki ehhez fontos lenne az együttélés, te valamiért ettől visszakozol. Miért? Ha vele akarod leélni az életed, hogy képzeled el? Előbb örök hűséget esküszik arra, hogy néha meglátogatod és szexeltek, aztán méltóztatsz talán összeköltözni vele? Szerinted ez a normális, járható út? Nem lenne inkább értelmesebb összebútorozni szépen, kivárni, hogy működik-e, és ha MINDKETTEN úgy gondoljátok, megházasodni?


Itt csak te hitegetted magad, hogy valamikor majd a tingli-tangli járogatás közepén a derült égből megkér. Ő erre nem tett ígéretet, sőt, tudtad is, hogy más sorrendben képzeli el ezt a dolgot...

2014. júl. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
54%

Az mondjuk feltűnt, hogy te a lánykérés miatt hisztizel, az az elsődleges szempont, hogy te feleség legyél, nem pedig az, hogy legyetek már együtt, költözzetek össze (aztán persze házasodhattok).


Az ilyen nők szoktak menyaszörnyé változni és hisztizni, hogy az esküvő az Ő nagy napjuk (és nem a páré).


Én megértem azokat a nőket (bár nekem más a véleményem), akik úgy gondolják, hogy a jövőben házasságban szeretnének élni és úgy gyerekeket szülni nem pedig élettársként, de az ő hozzászólásaik teljesen más jellegűek. Náluk egyértelmű, hogy fontos a kapcsolat, de ezt szeretnék család és barátok között hivatalossá tenni és megünnepelni.


A te hozzászólásaidból meg az jön le, hogy te esküvőt akarsz és hogy feleség legyél.

2014. júl. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!