Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Megkérték a kezemet. A család...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkérték a kezemet. A család mégis értetlenkedik?

Figyelt kérdés

Bár sokat beszéltünk az eljegyzésről mégis meglepetésként ért amikor megkért. Hasonlóan meglepetésszerű eljegyzésre vágytam mindig is. (Bécsbe az óriáskeréken ülve kért meg :) )

Úgy gondoltuk, mi akkortól jegyben járunk, és mivel a családjaink úgyis ismerik egymást nem szeretnénk eljegyzési ebédet/vacsorát tartani.

Az idősebb hozzátartozók nem értik meg.. Szerintük "még nem vagyunk jegyesek" mert "meg se kért"...

Pedig apámtól is elkért.


Mi a véleményetek.


Mi vagyunk fafejűek vagy ők?


2015. jan. 18. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
En ugy lennek vele, tok mindegy, hogy az idosebb hozzaatartozok mit mondanak. Nem farasztanam magam, ugysem ertenek meg.
2015. jan. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem nevezném fafejűségnek, csak a szokás különbözik. Mi terveztünk eljegyzési partit a lánykérés után pár héttel, de egy baleset miatt elhalasztottuk. Megértették, hisz nem egy nátha szólt közbe. A karikagyűrűk időközben készen lettek, anyukámék hozták be a kórházba, ott fel is húztuk. Jóban-rosszban! :D Gyógyulás után kérdezősködtek egy ideig, de ennyire elhúzódóan már nem láttuk értelmét a bulinak.

Ti dolgotok, ti döntésetek, ha nem vagytok annyira hagyományőrzők, ki lehet hagyni.

2015. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem tök mindegy, mit gondolnak? Az a fontos, amit ti gondoltok. Ha eljegyzett, akkor jegyesek vagytok. Az sem lenne fontos, hogy apádtól elkérjen (ettől amúgy kifejezetten forog a gyomrom, mintha a gyerek tulajdon lenne, rettenetes szokás).
2015. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ne foglakozz velük. kit érdekel.. nekem se volt eljegyzési ebédem, attól még ugyanúgy férjhez mentem.

nem ezen fog múlni.

2015. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Mi sem akarunk majd eljegyzéskor kajálást tartani. Teljesen felesleges és szerintem régimódi is. Nem a nyilvánosságnak szól az eljegyzés, hanem kettőnknek. A többiekkel majd közöljük, ha megtörtént.
2015. jan. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagytok fafejűek. Nekem anno 20 évesen volt eljegyzési ebéd, mégsem jutottunk el az esküvőig. Most egy vacsora közben kérte meg a kezem a párom, nem kért el aputól stb. De már kb 6-6,5 éve együtt élünk. Nem volt eljegyzési ebéd sem. Sőt, a két család alig ismeri egymást. Tavaly volt az esküvőnk.
2015. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Zavar, hogy a nagymama ledegradálja az egészet...

A családba volt másik eljegyzés pár hónapja, és ott ("csak!") eljegyzési vacsora volt, semmi meglepi.

Én erre vágytam meg is kaptam. Nagyon romantikus volt..

De nagyon zavar, hogy a nagymama arról beszél mindenkinek, hogy engem biztos nem szeret annyira a párom, mert nem kér meg "rendesen" is...

Meg ez így nem számít eljegyzésnek...

Alapbólé elég jóban vagyok a nagymamával, de ez nagyon zavar. Úgy állítja be mintha ettől kevesebb lenne a kapcsolat.

2015. jan. 18. 14:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor, ha jóban vagy a mamival, ülj le vele dumcsizni! Mond el neki, hogy ezzel a viselkedéssel téged megbánt, és azzal, hogy fűnek-fának ezt meséli még meg is aláz (legalábbis te így érzed), és szeretnéd megkérni, hogy ezt fejezze be. Ha értelmesen elmagyarázod csak megérti! :)
2015. jan. 20. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Onnantól, hogy a párod megkért, és te igent mondtál, jegyesek vagytok. Az eljegyzési ebéd/vacsora csak egy buli, ennél nem több. Ilyet mi sem tartottunk egyébként. Nekünk nem vont fontos. Ettől még senki nem gondolta úgy, hogy nem vagyunk menyasszony és vőlegény. Még a férjem nagymamája sem. :)


Egyszerűen beszéld meg a nagymamáddal, hogy jó lenne ha nem alázgatna mások előtt ilyen szövegekkel, mert nincs igaza. Illetve már más idők járnak, haladni kell a korral.

2015. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!