Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nálatok mennyi idő után volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok mennyi idő után volt eljegyzés? Hány évesek voltatok akkor? Mennyi ideig jártatok jegyben utána?

Figyelt kérdés

Illetve, ezek picit indiszkrétebb jellegűek, ha nem akartok, nem muszáj rá válaszolni, de azért érdekelne, hogy:

Magatoknak fizettétek az esküvőtöket vagy esetleg a szüleitek állták a költségeket? Volt már saját lakásotok? Ha nem, akkor hol laktatok az esküvő után?



2015. aug. 30. 11:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kérdező szerintem nem hülyeség, amit írsz.


Viszont ha van lakásod, én a helyedben beköltöznék oda, amint találsz munkát és fenn tudjátok tartani. Amennyit megspóroltok, azt félreteszitek egy saját házra, esküvőre.

2015. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
26 évesek vagyunk, két és fél éve jegyeztük el egymást, akkor voltunk együtt kb. 3 éve. Most lesz az esküvőnk ősszel, saját magunk fizetjük és most fogunk lakást venni, de már két éve együtt is lakunk.
2015. aug. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki írt. Kíváncsi vagyok minden válaszra és minden véleményt meghallgatok.


Aki javasolta, hogy költözzünk be abba a lakásba, amit örököltem, neki szeretném írni, hogy igen, megfordult már a fejünkben, hogy jó lenne, de egyelőre az a baj, hogy a lakás egy másik városban van, messze onnan, ahol most lakunk, minket meg egyelőre ide köt az egyetemi tanulmányom, és a párom munkája. De szóba jött ez is, igen, hogy ha lediplomáztam, esetleg beköltöznénk oda. De addig is, amíg nekem nincs munkám és nem tudok mással beszállni az albink fenntartásába, addig ki van adva a lakás albérletnek, mert nekem is csak annyi bevételem van, amit az ottani albérlők fizetnek nekem. De szóba jött már ez a lehetőség is, csak egyelőre még nem aktuális. Talán majd egyszer... viszont jobban szeretnénk kertes házat, manapság azoknak egyre inkább megy lefelé az áruk, a lakásoknak meg felfelé megy, mert a városi lakások mindig drágábbak, mint a vidéki kis kertes házak. Szóval ezért gondoltunk arra, hogy esetleg eladni a lakásomat, és az árából venni egy kis házikót vagy valamit. De majd meglátjuk. :) Attól is függ, hogy hol találunk majd mindketten munkát, miután én is végeztem.

2015. aug. 30. 18:45
 14/21 anonim ***** válasza:
Esetleg az nem opció, hogy a lakást eladjátok, és annak az árából vesztek másikat / hitellel kiegészítve vesztek másikat, ott, ahol éltek? Manapság nem olcsó az ingatlanpiac, de ez biztos elég rész lenne önerőnek, nem?
2015. aug. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, hogy te is írtad... :))
2015. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

5év után kérte meg a kezem, 2 éve vagyunk jegyesek s kb 1-3 év múlva tervezzük az esküvőt. Mivel már felnőttek vagyunk, nekünk kell állni a költségeket. De úgy vagyok vele, ha a szülők pattognak, akkor fizessék ki azt a részét amit vagy akit akarnak, mert azt muszáj, mert mit szólnak effektus lesz.

Eljegyzéskor otthon laktunk, utána felújítottuk a lakást. S most együtt élünk benne.

2015. aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

" De úgy vagyok vele, ha a szülők pattognak"


- és felnőttnek nevezed magad?


Sosem értettem valaki hogyan tudja így emlegetni a szüleit vagy akár a párja szüleit...még ha nem is úgy viszonyulnak dolgokhoz, mint Ti, még ha öntörvényűek is, felneveltek becsületesen, kicsit több tisztelettel.



Néha mi sem értettünk egyet az esküvő szervezésekor, de megpróbáltuk figyelembe venni, azt is, amit ők szeretnének...hiszen ez nem csak az ifjú pár nagy napja, a szülőknek is egy nagy mérföldkő egy fantasztikus nap. Én nem tudnám megbántani őket...


Már válaszoltam korábban, úgyhogy most érdemben mást nem szólok.


25-N

2015. aug. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én 24 éves voltam, a férjem abban a hònapban töltötte a 21-et amikor a lànykérés volt. 1 hònap jàràs utàn kért meg. Utàna 17 hònappal volt az esküvőnk. Mindent mi fizettünk. Év végén leszünk 4 éves hàzasok:)
2015. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
2,5 év után volt az eljegyzés (ezen a nyáron). Esküvő jövő nyáron lesz, magunk fogjuk előreláthatólag fizetni, de az én szüleim felajánlották, hogyha kell segítenek. Én 25 vagyok, párom 31. Együtt élünk már kb. 1 éve. Nincs saját lakásunk: édesapám örökölt egy ingatlant és ebben élünk szivességi alapon, a számlákat mi fizetjük természetesen. Mindketten dolgozunk: én kb. 3 éve, a párom 22 éves korunk óta. Van némi közös megtakarításunk: ennek egy részéből szeretnénk állni az esküvőt, a többi pedig félretesszük, mert mi is szeretnénk majd előbb - utóbb kertes házban lakni, lehetőleg, úgy hogy minél kevesebb hitelt kelljen felvenni. Elvileg ebből a lakásból is kapunk majd valamennyit, ahol most lakunk, ha majd édesapám eladja (ezzel szeretné majd lakhatásunkat ill. a testvéreim lakhatását segíteni).
2015. szept. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekünk jövőre lesz az esküvőnk. A felét apám fizeti, ő ezt szánja ajándéknak, szerintem ilyen szempontból részlet kérdés, hogy előtte vagy utána adja-e ide, ezt még meg sem beszéltük.


Jelenleg a párom házában élünk, és egy másik telek részleteit fizetgetjük, de esküvő után külföldre akarunk költözni. (Ő már évek óta kint dolgozik, csak hazajár).


Szóval ja.


Ja 26 éves vagyok, ő 38, és 1,5 évig járunk jegyben esküvő előtt.

2015. szept. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!