Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért a férfiak félnek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért a férfiak félnek a házasságtól, amikor a nőknek kellene?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt!

A férfiaknak csak előnyt ad a házasság: meleg otthon, szex, gyerekek. Neki csak dolgozni kell menni (mint eddig is).

A nő ezzel sokkal többet kockáztat: 2 szer annyit dolgozik, ingyen, gyereket szül, ezzel óriási felelősség hárul rá és sok munka, ill. karrierépítési lehetőségek romlása, munkahely keresési hátrányok...stb. A házasságban mindezt ingyen és kiszolgáltatva teszi. Sokszor ha a nő dolgozik is mellette, mégsem kap semmi kedvezményt a házasságban pl. háztartási munka is őrá hárul(rosszabb helyeken).


Miért félnek a pasik ennyire a jótól?

A nők miért akarják ennyire a rosszabbat?


De főképp a pasik érdekelnének, miért zavarja őket ami jó nekik?


2010. márc. 11. 20:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem viszont a legtöbb férfit nem zavarja a házasság, esetleg adott esetben azzal az adott nővel zavarná. :)


Én még nem vagyok férjnél, de nem látom ilyen tragikusan a házasságot, hogy kvázi ingyen szolga lennék utána. Ki mondta hogy annak kell lenni. Nekem speciális diétát kell tartanom, és idáig minden barátom tisztában volt azzal, hogy ezért nem is nagyon főzőcskéznék otthon, időm sem lenne rá. Szóval vagy főzünk együtt, vagy valahogy megoldja. Eddig ezt mindenki elfogadta. És azok a férfiak, akik már éltek egyedül, általában rendet tartanak, én vagyok a rendetlenebb :) Egyébként pedig sosem éreztem magam kiszolgáltatva, persze ehhez az kell, hogy legyen önálló keresetem. A lényeg az, hogy nem szabad áldozat szerepbe kerülni, akkor sose fogod megbánni amit addig tettél. Egy gyerek csodálatos dolog, milyen hozzáállás hogy ingyen szülsz neki? :)


Ha többet vállalsz magadra, mint amennyit igazából szeretnél elvállalni, akkor az a te hibád. A pasikat meg kell kérni hogy mit tegyenek, és megteszik. Ha nem, akkor majd máskor, de addig én sem teszem meg, mert fáradt vagyok. na és ha ott marad a mosatlan akkor mi van. semmi. Nehéz, hogy ne tegyünk többet mint ami kényelmes, de és amit még jószívvel tennénk, de muszáj, mert megharagszunk előbb utóbb :)


Szerintem a pasik nem azért nem akarnak adott esetben házasodni, mert akkor nem lehet félremenni. Egyébként sem illene, és nem a házasság tartja vissza. Ha szerelmes a társába akkor házasságtól függetlenül hűséges, vannak ilyen férfiak.

2010. márc. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
47%
Nem a házasságtól félnek, hanem tőled: ha szerinted az általad felsoroltak a férfiak fő életcéljai, akkor nem kizárt, hogy van még tanulnivalód az életben.
2010. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

Szia.

En ferfi vagyok es nos. En nem gondolkodtam ilyeneken hazassag elott. Mindennel jobban szerettem a baratnomet, es eldontottem, hogy vele szeretnem leelni az eletem. 6 eve vagyunk hazasok, ugyanolyan szerelmes vagyok bele mint a hazassag elott. 2 csodaszep gyermekkel ajandekozott meg, es el sem tudnam nelkule kepzelni az eletem. Ha megtalalod az igaz szerelmet, hidd el nem fgosz sem te sem a ferfi felni.

2010. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
82%
Ha megnézzük a '90-es évek elejétől a válásokat, akkor az esetek nagy többségében a hapsi volt a vesztes (nincs munka, ezért ki kell semmizni+ mindenféle "jót" híresztelgetni róla, hogy még véletlen se legyen normális kapcsolata, ami következménye a hajléktalanság). Ma már - szerencsére - ebből sokan tanultak (hapsik), és nem akarják újra átélni ezeket ("Te nem kellesz, de a gyerek kell, és fizess gyerektartást, mertkülönben feljelentelek!"), meg amúgy is: most is bizonytalan, hogy valakinek meddig lesz munkája, így tényleg meredek belemenni egy párkapcsolatba (esetleg gyerekvállalásba), mert hát a mai női <leginkább pénzvezérelt> elvárások sem piskóták...
2010. márc. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%
Igazat adok az előző válaszolónak is,de ne felejtsük el,hogy mindez fordítva is igaz!Mindkét fél egyformán kiszolgáltatott,hacsak nem pénzes családból jött.
2010. márc. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az elég változatos válaszokat.

Sokféle vélemény van. Amit leírtam, az csak általánosság. Ez az általános trend a házasságokban kapcsolatokban, a mai 30-60 éves nőknél, férfiaknál.

Szóval én nem így gondolom, és nem is helyeslem hogy ez így van. Nem vagyok feminista, csak igazságos. Ami nekem jó, akkor a másik fél is örül, hogy nekem jó és fordítva.

Ha egy nő házsárkány lesz, az sokszor férfi hibája is, mert ott biztos valamitől frusztrált lett a nő,fáradt vagy szomorú, különben nem reklamálna. Talán azért sárkány, mert valami nem jól működik. Nem?


Igen, tudom, hogy a nők nagy része is házasságellenes, de a legtöbb akkor, ha gazdag, van valami rossz példa előtte, vagy már volt egy rossz kapcsolata.

A pasik mindezt úgy teszik, hogy fiatalok, és ott a szerető partner. Én elég sokat olvastam ilyet a nőktől, akik írták, hogy nem akarnak a párjuk házasodni.


Persze van arra személyes tapasztalatom is, hogy egy férfi családot házasságban akarja. És szépen, "egyenlő felek" élnek.



Tulajdonképpen én csak azt írtam le, ami folyik általánosságban. Nem magamról írtam.


Azért még írhattok véleményeket! Köszi!

2010. márc. 15. 14:00
 17/20 anonim ***** válasza:
48%
aki nem bír a f.rkával az nem mindegy h gyűrűvel a kezén v anélkül k.efél félre??
2010. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
aki nem bír a farkával az ne akarjon komoly kapcsolatot ennyi. ez egyszerű dolog. semmi sem kötelező!
2010. ápr. 6. 18:36
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves 20.30-as.

Nemhinném,hogy ha valaki megházasodik egyből már házisárkánynak kellene titulálni a kedves újdonsült nejét ez az eggyik. A másik,ha már megtisztelték egymás a házasság ,,szentségével,, (Nem vagyok vallásos!) akkor csak szeretik egymást nem? A nőt meg attól ,hogy metiszteli a férjét azzal ,hogy szül neki gyermeket-gyermekeket nemhinném,hogy akár ezért akár évek alatt eligénytelenedne.Az meg Istenem,ha a szülést követően amikor még pici a baba s a nő kevesebbet tud törődni magával nem feltétlen igénytelenség.Hanem a gyermek az első.Megnéznék egy férfit,hogy hogy bírna ki egyetlen egy hetet vagy akár egyetlen egy napot is.Ő mennyire lenne igénytelen?Jah vagy az már természetes?


19 éves Nő

2010. ápr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 ZorPrime válasza:
Azért, mert válópernél ők szoktak nagyobbat sz*pni.
2014. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!