Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tényleg ennyire fura dolog ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire fura dolog ez?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy a páromnak már a kapcsolat kezdetén elmondtam hogy ha úgy alakul (nem csak vele mással is így lettem volna)5-6év amit max várnék arra hogy valaki eljegyezzen.Szerinte ez elég nagy "bunkóság" mert hogy hogy lehet ilyen gondolni.Én úgy gondolom ha valakivel együtt van az ember ennyi ideig már el tudja dönteni mit is akar tőle.Nagyon szeretem de ez nekem fontos.Nem emlegetem nem cseszegetem vele és nem aktuális a kérdés de én nem érzem furának hogy szeretnék valamit kezdeni az életemmel és nem majd 10 év múlva.Nem akarok azonnal esküvőt sem és semmi ilyet míg mindketten úgy nem gondoljuk és ezt ő is tudja.
2010. márc. 22. 20:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%
Valahol érthető amit mondasz, ugyanakkor gáznak is tartom. Azt gondolod h a papír fogja melletted tartani? Azon múlik h boldogok lesztek? Persze szerethetnél esküvőt nyilván, és ha hajthatatlan szinte örökre akkor értem h talán nem ugyanazt akarjátok. De ne a papírformától várd a boldog kapcsolatot, és főként ne erőltesd. Ha nagyon nem tetszik a helyzet akkor inkább hagyd el, de ultimátumot ne adj, az már kényszer.
2010. márc. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
68%

Ha neked az eljegyzés és következményei életcél és csak így tudsz kezdeni valamit az életeddel, akkor grat. hozzá, sok boldogságod!


Igen, ennyi idő után az ember el tudja dönteni mit is akar a másiktól, valszeg ezért sincs még gyűrűd :) pláne ilyen kijelentés után.

2010. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Nem házasságot akarok mindjárt félreérthetően írtam :) és evvel nem is magam mellett akarom tartani.Az eljegyzés nekem azt jelenti hogy a kapcsolatunk egy újabb szintre került és valahova tart.
2010. márc. 22. 20:13
 4/37 A kérdező kommentje:
Nem 5-6 éve vagyunk együtt és NEM VÁROM EL TŐLE hogy most akkor azonnal jegyezzen el.És nem életcél hanem aki nem tud lépni mondjuk 5-6 év után sem az később sem fog.
2010. márc. 22. 20:14
 5/37 anonim ***** válasza:
84%

És ha nem teszi meg akkor elhagyod?

Ha eljegyez mitől lesz jobb? Ettől nem változik az élet. Házasságban, 1

2010. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

na jól elküldte, szóval házasságban, 10 gyerekkel is el tud hagyni meg tud csalni...

Szerintem a dolog komolysága nem ettől függ.. Meg szerintem ennek ahhoz sincs semmi köze hogy mit kezdesz az életeddel, de te tudod.

2010. márc. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Attól pl komolyabb vagy felelősségteljesebb sem lesz valaki hogy eljegyez. Legalábbis én olyan kapcsolatokba megyek csak bele akivel le tudnám élni akár az élem is szóval én már így kezdek, nem kell vizsga hogy elvesz-e vagy nem.
2010. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
70%

Ez kb nálam is így működik, persze ez így sosem fogalmazódott meg bennem. Nem mondtam sőt nem is gondoltam így át: "ha nem jegyez el 5 éven belül akkor kampec..."

De nekem is fontos és szerintem igen is egy magasabb szinten van az eljegyzés, házasság, mint egy egyszerű párkapcsolat. Én szeretnék házasságban élni, és ha a páromnak ez nem lenne fontos nem tudnám összeilleszteni az elveimmel...szerencsére a párom nem így gondolkodik, hanem egy véleményen vagyunk, neki is fontos a házasság.

Egyébként így kijelenteni kicsit durva, főleg a kapcsolat elején, valóban olyan mintha láncolni akarnád, viszont lehet egy idő után megpattannék én is ha látnám, hogy a férfinak semmi komolyabb szándéka nincs...

2010. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
87%

Őszinte leszek.Ha nekem valaki a kapcsolat elején evvel kezdi,hogy 5-6 év múlva eljegyzést akar....nos lehet,hogy el is menne a kedvem az egész kapcsolattól..nem az eljegyzés miatt,hanem azért mert az elején még senki sem tudja mit hoz a jövő.Amikor még mind a ketten bizonytalanok vagyunk,minden új,ilyenkor eléggé gáz ha valaki ilyet mond..Előre felhívni valakinek erre a figyelmét nem jó ötlet..

Ha akar és szeret úgyis elfog jegyezni,vagy el fog venni feleségül..Igazából ne a papír,és egy gyűrűtől függjön a boldogságom..Egyébként nem adok neked igazat abban,hogyha valaki 5 év után nem jegyzi el a párját akkor már nem is fogja..Én 10 éve boldog kapcsolatban élek a párommal.nem volt eljegyzés,de 8 éve együtt élünk..Karácsonykor gondolt egyet,és megkérte a kezem..Igazából ennek sincs jelentősége,csak azért házasodnánk össze,mert már szinte mindenki azt hiszi házasok vagyunk...

Szóval ne az eljegyzéstől függjön,hogy te boldog vagy...

Ha neked ezen múlik akkor régen rossz.

2010. márc. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
80%
Jobb, mintha évek múlva tudná meg. Így tudja, mibe vág bele.
2010. márc. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!