Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tényleg ennyire fura dolog ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire fura dolog ez?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy a páromnak már a kapcsolat kezdetén elmondtam hogy ha úgy alakul (nem csak vele mással is így lettem volna)5-6év amit max várnék arra hogy valaki eljegyezzen.Szerinte ez elég nagy "bunkóság" mert hogy hogy lehet ilyen gondolni.Én úgy gondolom ha valakivel együtt van az ember ennyi ideig már el tudja dönteni mit is akar tőle.Nagyon szeretem de ez nekem fontos.Nem emlegetem nem cseszegetem vele és nem aktuális a kérdés de én nem érzem furának hogy szeretnék valamit kezdeni az életemmel és nem majd 10 év múlva.Nem akarok azonnal esküvőt sem és semmi ilyet míg mindketten úgy nem gondoljuk és ezt ő is tudja.
2010. márc. 22. 20:06
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
80%

Nem ultimátum,csak elmondom,hogy hogyan képzelem a jövőmet,leginkább vele.

De ha ő is velem,akkor miért ne lehetnénk házasok,baba születésénél,és úgy általában mindenben kevesebb hercehurca.

A másik meg,ha 5-6 év után nem tudja felvállalni mki előtt,hogy neki igenis ez a nő kell egy életre(tudom,lehet válni,de nálam a házasság nem erről szól)Akkor megette a fene az egészet szerintem.

Én egy olyan családban nevelkedtem,ahol a házasság,a család igenis érték,és nekem is nagyon fontos.Nem a ruha meg a vendégsereg a fontos,hanem maga a tény,hogy hivatalosan is egymáshoz tartozunk...Azok,akiknek nem fontos ez az egész(lehet,hogy csak én látom így)javarészt, állandóan veszekedő,esetleg elvált szülők gyermekei.

előttem jó,és követendő mintaként szerepel a házas élet...ezért fontos..

2010. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
72%

Először is köszi a lepontozást:) Nyugodtan ezt a hozzászólásomat is lehet lepontozni, bizti érdekes:D


2o:25


"nem tudnám összeilleszteni az elveimmel"

Szép is a szerelem...


Hát figyelj, ne kommentálj mást ameddig nem tudod, hogy mit miért mond. Szerintem meg ott nincs szerelem, ahol egy idő után a férfinek nem jön magától, hogy megkérje a kedvese kezét. Nekem mindennél nagyobb vágyam egy boldog házasság és nekem kell az, nem a pénz és nem a "papir" miatt, hanem a morális értéke miatt. Számomra az mindennél többet jelent. És ha ez a páromnak nem lenne fontos az elég nagy dific lenne a kapcsolatunkban, ezért nem tudnám egyeztetni...de szerencsére olyan párom van akinek ezek az értékek fontosak. ÉS biztos vagyok benne, hogy az ilyen kötekedő irigy emberek mint TE akik itt kommentálnak vagy túl korán vagy túl későn lettek eljegyezve, nagy keserűséggel férjez mentek, hogy nem maradjanak ki a sorból...részemről ennyi lenne. lehet lepontozni



Kérdező ne törődj azokkal akik csak primitíven tudnak megnyílvánulni!

2010. márc. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
65%

21:35

pontosan!

előző voltam

2010. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem csak én gondolom így :) Köszönöm szépen Nektek:)
2010. márc. 22. 21:55
 25/37 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem meg ott nincs igazi szerelem ahol a nő elhagyja a férfit csak azért mert az nem vette el!! Én nem lennék képes rá. Egy papírtól meg a morális értékektől nem fog megváltozni az ember. Aki csapodár nem lesz hűséges az esküvőtől és így tovább...

Különben meg a kérdező véleményekre volt kiváncsi, nem egyetértőkre! Akkor pedig fogadja el hogy valakik ezzel nem értenek egyet sőt egyenesen ijesztőnek tartják! Szerintem meg pont ti irigykedtek hogy nekünk nem kell azon görcsölni, hogy "jaj miért nem kér meg, mindjárt letelik az 5 év és akkor el kell hagynom... " hanem nyugodtan élünk úgy is ha "csak" (ami egyáltalán nem csak) párkapcsolat és nem házasság. Na? Ilyeneket akárki mondhat...

2010. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
48%
:) hat ez az én véleményem örvendek, hogy elmondhattam...
2010. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Nem stresszelek ilyesmin mert tökéletesen jól müködik a párkapcsolatom és nem értem miért baj ha örülök hogy van aki egyetért velem.Aki meg elég bántó dolgokat ír ami nem is igaz az meg miért érdekeljen?Neked is köszönöm a választ.
2010. márc. 22. 22:02
 28/37 anonim ***** válasza:
71%

22:oo

Azért én (mi) sem gondolkodunk ennyire sarkítottan. hogy ketyeg az óra és zsupsz elhagyom ha letelt az 5 év...

nem erről van szó. Értékrendről amiket fontosnak tartunk. és szerintem ha ez nincs egy hullámhosszon akkor ott nincs amit kezdeni. Én nem voltam ilyen helyzetben, hogy emiatt hagynék el valakit, sőt nem is gondoltam ilyesmire...szerintem ez adódik első pillanattól kezdve. Amikor megismertem a páromat már akkor tudtam, hogy a "felesége szeretnék lenni" ...persze normális, hogy az ember nem ezzel indít egy kapcsolatot. De egy kiegyensúlyozott kapcsolat igenis a házasság intézményében bontakozik ki, amikor felvállalod életed párját örökre, mert hiszem, hogy örökre szól. NA most kiváncsi vagyok ki irigy kire:D

ugyanaz voltam:) az egyetértős

2010. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
43%
Én nem érzem hogy ezzel jobban felvállalna, házasság nélkül.:O Együtt lakunk, közösek a dolgaink, fogjuk egymás kezét, együtt jelenünk meg stb. Az kit érdekel hogy közös-e a vezetéknevünk, vagy van-e róla papírunk? Aki nem vállalja fel a nőjét, az a házsasságtól sem változik meg... És mivel én csakis komoly kapcsolatokban gondolkozok, ezért nem szükséges házasság ahhoz hogy "örökké tartónak" kezeljem. És olvastam ennél a kérdésnél meg máshol is az oldalon aki igenis azt mondta hogy ha nem veszik el akkor csá... Hát szerintem ez tényleg durva...
2010. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
62%

21.35-ös vagyok

Nem tudom feltűnt-e, hogy akinek "nem kell a papír"az nem tudja elfogadni azt,hogy van akinek ez fontos?Azok,akik a kérdezővel hasonló véleményen vannak,viszont elfogadják,hogy más máshogy látja és éljen úgy,de egy rossz szóval nem minősítették azokat a válaszolókat.

Lásd, egy lepontozást sem kaptak,sem bunkó beszólást,stb-t semmit.

Akkor hogy is van ez?mi lennénk a sötét lelkű,múltban ragadt parasztok?akiknek a család és a házasság szent és fontos,nem pedig nagy feminim világi nők?(amúgy én is elég szabad gondolkodású vagyok,de ilyenben nem értek egyet)

Valóban nem ilyen sarktott a dolog,ahogy sokn értették.nyilván nem hagynám el ha 5 éve együtt vagyunk és még mindig semmi házassági ajánlat,de amúgy minden működik

Ennek egyszerűen az a lényege,hoyg egy normálisan működő kapcsolatban felvázolom, hogy én mit várok a jövőtől.

2010. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!