Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A párom 5 év után sem hajlandó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom 5 év után sem hajlandó megkérni. Nekem a házasság fontos! Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Az 5 évből 2 éve együtt élünk, mindketten dolgozunk, van félretett pénzünk is. A lakás amiben élünk az én nevemen van. A nagymamámtól örököltem, ebben élünk. Nem szeretnék nagy esküvőt, elég egy kisebb kb 20 emberrel, csak szűk család és a barátaink, és egy vacsora tortával.

A párom azt mondta félt, hogy mikor kerül elő ez a téma megint. Összeköltözéskor beszéltünk róla, arról volt szó, hogy ha minden rendben megy és tudunk együtt élni, akkor 1 éven belül megkér. Nekem soha egyszer sem jelezte az elmúlt 2 évben, hogy problémája lenne velem, ezért nem értem.

Most azt mondja , hogy a házasság hülyeség, csak papír, jó neki anélkül is, nem akar soha megnősülni. Nem akarja eldobni a szabadságát, a függetlenségét. Becsapva érzem magam. Én nem ezért vártam rá 5 évet, hogy életem hátralévő részét egy sima barátnőként éljem le. Engem nem így neveltek. Házasság nélkül pedig nem szülnék semmiképpen sem. Ő gyerekről még 10 évig hallani sem akar, azt mondta. Ha ezeket tudom, össze sem költöztem volna vele. Nagyon csalódott vagyok.


Ti szakítanátok ilyen esetben? Én 25 éves vagyok, a párom 30.


Kérem csak olyanok válaszoljanak akiknek a házasság fontos, és nem nézik le, és engem sem ítélnek el amiatt, mert nekem fontos!


2016. jún. 7. 15:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ezek elég eltérő vágyak.

Szerinted mi értelme van még együtt maradnotok?

2016. jún. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
85%
Én férfi vagyok, de egy ilyen monológ után biztos, hogy kivágnám. Ha nekem egy nő ilyeneket mondana, akkor is. Mivel nekem is fontos, hogy házasságban éljek.
2016. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként is érthető a csalódottságod. Én is szakítanék a párommal ha 5 év és 2 év együtélés után nemet mondana lánykéréskor. Nem vagytok már gyerekek.
2016. jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
90%

Már nem azért, de mégis milyen függetlenségét? Ha neki csak papír, neked nem, szedje össze magát és kérjen meg.


Szerintem arra vár, hogyha valamikor lesz jobb nőre lehetősége akkor minden macera nélkül le tudjon cserélni. A gyerekes dolog is nevetséges. Nem vagy neki elég fontos, csak kényelmes így neki. Én is nagyon gyorsan kidobnám a lakásomból és az életemből az elképzeléseivel együtt.

2016. jún. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ebben lenne nézetkülönbség, azt mondtam volna, hogy vannak fontosabb dolgok, mint az a bizonyos papír.

De itt sokkal nagyobb bajok vannak.

Egyrészt, a pasid nem akarja eldobni a szabadságát... Ööööö... mi a fene?! Elvégre most pont úgy NEM szabad és független, ahogy egy házas ember sem, csak nem húzott gyűrűt az ujjára annak, aki mossa a gatyáit.

Tehát nem csak egy papír, mert onnantól komoly változásként élné meg, most meg szabadnak és függetlennek gondolja magát. Holott NEM az!


A másik, hogy 30 évesen sem akar még gyereket "legalább tíz évig", aztán egyszer majd csak impotens lesz, téged legyőz a klimax, és akkor nem kerül elő a téma többször.

Most komolyan, nehogy már 40 év fölött akarjon családot, 15 év együttélés után. Ez magyarán annyit jelent, hogy nem akar családot. Csak nem meri ezt így a szemedbe mondani, húzza az időt.


Aki ennyi idősen sem áll készen a házasságra, az elköteleződésre, nem tudja feladni a szabadságát egy boldog házasságért cserébe, nem vágyik gyerekre, stb., arra ne várj többet, mert 50 évesen sem fog másképp gondolkodni.


A helyedben pedig szakítanék, igen.

Nincsenek kompromisszumok ilyen esetben, hogy van is gyerek, meg nincs is, meg házasok is leszünk, meg nem is.

Neki a függetlensége nem tudom, mit jelent, vagy miben merül ki, de nem kötelezte el magát melletted, és ez a legnagyobb baj!

2016. jún. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

1. 5 év mégiscsak 5 év. Át kell még gondolnom. Viszont én 30 évesen már gyereket szeretnék, addigra legalább 2 vagy 3 éve házasságban élnék. Ezt szerettem volna, és összeköltözés előtt még a párom is egyetértett. Vagy azt mondta amit hallani akartam.

Az eszemmel tudom, hogy ennek így már nincs jövője, csak nem könnyű elengedni ennyi évet. Igazság szerint arra lettem volna kíváncsi, hogy a válaszolók egy ilyen helyzetben mit tennének.

2016. jún. 7. 15:33
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már önmagában az is elég ok a szakításra, hogy ha a házasság témában nem egyezünk. Ebben nincs kompromisszum, mert aki nagyon vágyott rá, de lemond róla az sérülni fog. Ha pedig a pasi megy bele a házasságba úgy, hogy nem akarja, akkor is halálra van ítélve a dolog.


A gyerek kérdés meg még durvább. Komolyan elvárná, hogy 35 éves korodig várj rá, míg méltóztatik felnőni és felelősséget vállalni? Már ha egyáltalán felnőne addig. Ha megvárod, akkor meg kitalálna mást, miért ne legyen gyerek. Vagy lesz gyerek, de ő dobbant mikor megunja az éjjeli üvöltést. Könnyebb lelépni ha nem vagytok házasok.


És milyen szabadság meg függetlenség? Most is kapcsolatban él az ég szerelmére. Vagy talán úgy érti most még, hogy nincs házasság, félredughat, és ha meglesz akkor már nem?


Szerintem itt tipikusan addig lapított a srác ameddig csak lehetett. Nem akar elköteleződni melletted, ha jön más akkor akár le is léphessen. Én őszintén szólva 5 évet sem vártam volna.

2016. jún. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyet akartok,plusz ő hiteget és vár egy jobb partira akit majd elvesz.10év múlva 35évesen már rég házasságban fogsz élni,gyerekkel.Elengedném ezt a kapcsolatot.Értem h 5év az 5év de nincs kire várni,azért meg ne vegyen el mert NEKED fontos.
2016. jún. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az egész csak egy papír, egy nagyon rossz kifogás.. Ha csak egy papír, akkor nem fáj aláírni, ha a másiknak fontos és boldoggá tudja tenni. Nekem sosem szerepelt a házasság a terveim között, szerintem is csak egy papír amitől önmagában semmi nem lesz jobb és simán leéltem volna egy életet barátnőként, viszont a most-már-férjemnek ez egy fontos dolog volt, én pedig mivel szeretem őt és amúgy is vele tervezem a jövőm, egy percig sem haboztam rajta, nem volt kérdés, hogy igent mondok.


A barátod ha azzal takarózik, hogy a függetlenségét félti (mégis milyen függetlenségét, ha már egyszer kapcsolatban van?), ezzel simán az arcodba mondja, hogy nem tervez veled hosszútávon. Lehet, hogy csak azt mondta, amit hallani akartál, lehet, hogy időközben változott meg benen valami, az eredmény ugyanaz - nem érdemes rá alapozni, nem fontos neki eléggé a kapcsolat ahhoz, hogy ezt megtegye érted. Szemét dolog ezzel etetni valakit évekig, fleg, hogy tudta, neked ez mennyire fontos..


Én ilyen helyzetben elengedném az illetőt, nem könnyű, tény, de csak az időt húzod. Most 5 évet "pazaroltál el", ugye nem akarsz te sem ehhez még hozzátenni párat?

2016. jún. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Bence_ ***** válasza:
100%

Többiek leírták, hogy milyennek látják a pasid.

Másik lényeges dolgot latok "Én nem ezért vártam rá 5 éve"

Te vársz, hogy majd meg akkor...

Jelenbe élj. Azért legyél vele mert jó. Ha holnap meghal, elhagy akkor siratni fogod az elmúlt éveket? Biztos, hogy ez egy jó kapcsolat vagy inkább csak kényelmes?

2016. jún. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!