Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért gondolja sok férfi,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja sok férfi, hogy jó ajándék az eljegyzés szülinapra/karácsonyra?

Figyelt kérdés

Szerintem ez hatalmas hülyeség és nagyon rossz hozzáállás. Az eljegyzés, házasság egy szövetség két ember között. A férfinak, ha komolyan veszi, nem úgy kéne ezt felfognia, hogy ezzel megajándékozza a párját.

Annyira komolytalan és lelombozó, amikor valaki azért jegyezi el a barátnőjét, mert nem jutott eszébe más ajándékötlet és úgy gondolja, hogy ez az aduász.


2017. jan. 26. 11:33
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
29%
Engem karácsonykor jegyzett el a párom és egyáltalán nem éreztem "gáznak" vagy "fantáziátlannak"mert pont karácsonykor.Boldogan mondtam igent! :)Szeretjük egymást és nem azért alakult így hogy letudja az ajándékot mert nem volt más ötlete!Az ilyen megnyílvánulásokból nekem egy cseppnyi irégység jön le!:)
2017. jan. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
9%

#17:

Hú de butus vagy :-D Már miért szólna egy eljegyzés a kölcsönös elköteleződésről? Az eljegyzés maga csak egy rituálé, ami nem kötelez senkit semmire :-P Az elköteleződést a tettek mutatják meg és nem az, hogy valaki térden állva gyűrűt húz az ujjadra.

2017. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
22.: elég nagy probléma, ha úgy állsz hozzá, hogy az eljegyzés az semmi
2017. jan. 26. 13:14
 24/46 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem a csajok nyugodtan vehetik megtiszteltetésnek, ennélfogva ajándéknak azt, ha egy férfi hajlandó eljegyezni őket, netán később el is venni. Ezzel csak a nők járnak jól, a pasiknak csupa lemondás, úgyhogy ez bőven kimeríti a karácsonyi ajándék fogalmát, akár sok évre előre is...
2017. jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a csajok nyugodtan vehetik megtiszteltetésnek, ennélfogva ajándéknak azt, ha egy férfi hajlandó eljegyezni őket, netán később el is venni. Ezzel csak a nők járnak jól, a pasiknak az ezután következő időszak maga a csupa lemondás és szívás, úgyhogy ez bőven kimeríti a születésnapi és/vagy karácsonyi ajándék fogalmát, akár sok évre előre is...
2017. jan. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
0%

#23:

Mert mi az eljegyzés? Mi változik, ha egy nő el van jegyezve? Semmi :-P Nem változik meg az élete, nem kötelezi semmire, ami eddig ne lett volna a kapcsolatban; egyedül annyi történik, hogy onnantól elmondhatja magáról, hogy el van jegyezve. Az eljegyzés rituáléjával kifejezem, hogy majd szándékomban áll a nőt feleségül venni. De ez sem kötelez semmire, gondolom te is láttál már tucatszám felbontott eljegyzéseket.

Ha neked ez a rituálé többet jelent és valami mélyebb jelentést is belemagyarázol, akkor viszont a te számodra az eljegyzés pont, hogy egy ajándék :-P :-D

2017. jan. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
78%

Hát én úgy gondolom, hogy magasról leszarom, hogy mikor kéri meg a párom a kezem, nagyon fogok neki örülni, mert szeretjük egymást, és nekem ennyi a lényeg.

szóval sem veled nem értek egyet, de azzal sem, hogy ezt még külön megtiszteltetésnek kéne venni, mert a másiknak lemondással jár. Ha valakinek lemondással jár egy kapcsolat, akkor ne legyen benne, sőt a kezét meg se kérje semmiképp a másiknak.

Nekem ez szimplán annyit jelent, hogy a párom egy szép gesztussal megakart lepni, és van egy jelképe a kapcsolatunknak és annak, hogy mennyire szeretjük egymást, ezért örülök neki. Olyan sok dolog egyébként sem fog vele változni, ugyanúgy szeretem, ahogyan eddig is.

2017. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
65%
A férjem anno karácsonykor kérte meg a kezemet. Nem ez volt az ajándék, az más volt.Mi már 6,5 éve vagyunk házasok, van egy 4,5 éves fiunk, azt gondolom elég komoly szövetség lett ebből a "komolytalan" eljegyzésből.
2017. jan. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
89%

akik azt írják, hogy a nők vegyék megtiszteltetésnek, hogy a pasi megkéri őket, és az csak a nőnek jó...mi a francért jegyez el bárkit egy ilyen gondolkodású férfi?? :D


amúgy elég egyértelmű, miért nem tetszik a legtöbb embernek az eljegyzés, mint ajándék... mert pont ez a szívesség jelleg jön le belőle. az ember ajándékot önzetlenül ad, az eljegyzés (és házasság) jó esetben egy életre szóló kötelék akarna lenni (az más tészta, hogy sokszor nem így alakul, de az alapszitu mindig ez)


ha a barátom szülinapkor/karácsonykor akarna eljegyezni, olyan érzésem lenne, hogy nem volt ötlete, és így "meg lehet spórolni" az ajándékot (nem, ez nem pénzéhesség, nem várok el, és nem is szoktam nagy értékű dolgokat kapni) valamint még azt sugallná, hogy "nesze, örüljél, azt kapod tőlem, hogy elveszlek, amúgy nem akarnálak"


soha nem jó összekutyulni az ünnepeket, mert veszít tutira minden a jelentőségéből.


mondjuk enyhe sokkban olvastam a válaszokat, durva, amit a nőgyűlölő bizottság itt lenyomott :D

2017. jan. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
24%

#28:

Jól értem, hogy te annak tudod be a kapcsolatotok hosszát és a közös gyereket, hogy a férjed karácsonykor kérte meg a kezed? Szóval ha nem karácsonykor teszi, vagy nem is kéri meg csak simán besétáltok az anyakönyvvezetőhöz és összeházasodtok, akkor szerinted már nem lennétek együtt és nem lenne közös gyereketek? Mert a mondandódból ez jön le :-P

2017. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!