Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért gondolja sok férfi,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja sok férfi, hogy jó ajándék az eljegyzés szülinapra/karácsonyra?

Figyelt kérdés

Szerintem ez hatalmas hülyeség és nagyon rossz hozzáállás. Az eljegyzés, házasság egy szövetség két ember között. A férfinak, ha komolyan veszi, nem úgy kéne ezt felfognia, hogy ezzel megajándékozza a párját.

Annyira komolytalan és lelombozó, amikor valaki azért jegyezi el a barátnőjét, mert nem jutott eszébe más ajándékötlet és úgy gondolja, hogy ez az aduász.


2017. jan. 26. 11:33
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
33%
Nem hiszem, hogy ez olyan gyakori lenne. Persze biztos van olyan idióta, aki csak azért vesz egy gyűrűt, mert más ajándék nem jutott eszébe. De ez még nem azt jelenti, hogy mindenki így gondolja, inkább csak valami jeles alkalmat választ azért mert akkor felöltöznek csinibe stb. Ezt nem igy kell felfogni. Nem kérheti meg mindenki Párizsba vagy Romában a párja kezét. Lehet úgy kisebb meglepi mert számít rá.
2017. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
24%

#29:

Mint a "nőgyűlölő bizottság" oszlopos tagja (nem, nem vagyok az, imádom és tisztelem a nőket! de én adtam olyan válaszokat, mi miatt ezt a fogalmat kreáltad :-P), megkérdezném, hogy teszerinted tényleg mi változik meg egy kapcsolatban az eljegyzéssel? De komolyan? Én már jegyeztem el nőt (feleségül is vettem), de azon kívül, hogy a családdal kajáltunk egy jót és utána széles mosollyal elmondhattuk, hogy mi el vagyunk jegyezve, semmi nem történt. Együtt éltünk már, egy pár voltunk, közös életünk volt; gyakorlatilag utána ugyan úgy éltünk tovább.


De hogy enyhítsem kicsit a kedélyeket elmesélem, hogy hogyan kértem meg a kezét :-P Egy kellemes hétvégi délelőtti szex után elment zuhanyozni, én meg pár perc múlva gondoltam egyet, utána mentem, letéptem a zuhanyfüggönyt, letérdeltem a kád mellé és megkértem a kezét ;-)

2017. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
42%
Próbáld meg értelmezni, amit írtam, 30-as. Én arra reagáltam, hogy a kérdező szerint komolytalan egy karácsonyi eljegyzés, mert az egy szövetség. Erre írtam, hogy ebből a szerinte komolytalan dologból igen erős szövetség jött létre nálunk, függetlenül attól, hogy karácsonykor történt az eljegyzés. Nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz megérteni a mondandómat. Én egyébként őszintén szólva nevetségesnek tartom ezt a hisztit azon, hogy mikor kérik meg valaki kezét. Huszadrangú dolog, aki ilyenen problémázik, számomra az a komolytalan.
2017. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
30%

#33:

Értelmeztem amit mondtál, de most is ugyan azt mondod: "ebből a szerinte komolytalan dologból igen erős szövetség jött létre nálunk" Vagyis szerinted maga az eljegyzés indikálta nálatok a hosszú kapcsolatot és a közös gyereket :-P (nem releváns a karácsonyi dátum).

2017. jan. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
38%

#33:

Értelmeztem :-P És most is azt írod: "ebből a szerinte komolytalan dologból igen erős szövetség jött létre nálunk", azaz szerinted az eljegyzésetek generálta a hosszútávú kapcsolatot és a közös gyereket :-P (függetlenül karácsonytól). Nem tudom, nálam ez a kölcsönös szeretettől, szerelemtől, közös céloktól volt így :-P És nem hiszem, hogy az eljegyzés ténye bármit módosított volna :-D

2017. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
68%
Ne haragudj, de ha nem akarod érteni amit írok, akkor inkább hagyjuk. Nekem nincs időm ennél szájbarágósabban megmagyarázni ami egyértelmű. Szép napot!
2017. jan. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
29%

Nem vagytok normálisak. Már akiknek ez baj.

Mi a gond azzal, ha valamilyen jeles nap kérik meg a másik kezét? Pláne karácsonykor....az a szeretet ünnepe, és ha már szándékodban áll elvenni valakit akkor szereted is, miért ne lehetne összekötni? Aki meg azt irta: "-Drágám, hozzám jössz?

-Úr isten! Igen! Hát persze!

-Oké, de most már cuccolj, megyünk anyámhoz, mert kihűl az ebéd.

Hogy néz ez ki? Olyan tiszteletlen. Egyszerűen azt üzeni, hogy "nem jutott jobb eszembe, csak legyünk már túl rajta"."

Akkor mikor szeretnéd, hogy megkérje? Egy hétköznap reggel, aztán mindenki fut dolgozni, az jobb? Vagy egy kirándulás alkalmával, akkor is ugyanúgy félbe szakitja az addigi tevékenységet, mintha pont karácsonykor, valentin-napkor, hétköznap vagy születésnapkor jönne közbe. Eljegyzés az életben egyszer van, mi a gond azzal, hogy szülinapra vagy karácsonyra van tervezve? Következő ugyanolyan lesz, mint volt, de ez csak egyszeri alkalom, én bármikor örülnék neki, nem rinyálnék itt, mint egyesek. Az sem zavarna ha éjjel erre költene fel. Egyszerüen örülnék, ha a párom elhatározná magát és ilyen lépésre készülne velem. Csak sajnálni tudom azokat a férfikat, akik ilyen nőt vesznek el... És még az ilyen telhetetleneknek lesz megkérve a kezük....

2017. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
73%

32esnek 29estől :D

micsoda kommentcsata :D


szerintem tudod, hogy minden ember más, van akinek fontos a házasság (aminek az eljegyzés az "előzetese") van akinek nem. sok olyan nő és férfi van, akinek fontos, és sokan vannak, akiknek nem. viszont ettől még semmi értelme úgy csinálni, mintha a férfiaktól ez egy nagy szívesség lenne a nők felé, hisz baromság így általánosítani, másrészt ahogy már mondtam, aki szívességnek érzi, ne tegye meg :D


hogy mi változik meg tőle? az én életemben ez a kapcsolat következő szintre való emelése, jó érzés a lelkemnek :) a barátom is így áll hozzá, összeillünk szerencsére. tehát ez az értelme.

2017. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
57%

Mert a nők is így állítják be az eljegyzést, hogy ez egy "meglepi".

Legyen jó drága kövesgyűrű, romantikus helyszín lehetőleg giccses dekorációval és a csávó valami előre betanult szöveggel térdeljen le, pont mint az amcsi filmekben, rosszabb esetben meg ugráljanak ki a bokorból flashmob-osok.

Mi ez, ha nem egy meglepetés akár szülinapra vagy karácsonyra?

Ahelyett, hogy az eljegyzés inkább egy jól átgondolt, közös döntés lenne...

2017. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
92%

Alapból nem akarok megházasodni, de imádom a karácsonyt. Szeretném a karácsonyt magában ünnepelni. Nem szeretem a 2in1 dolgokat.


Egyébként pont utána olvastam, hogy az amerikai jogban a jegyesség felbontása esetén a férfi visszakövetelheti a gyűrűt, mert "feltételes ajándék", ugye az a feltétele, hogy a nő igent mond.


Ez alól kivétel, ha karácsonykor, Bálint-napkor, szülinapon kéri meg a kezét, mert akkor sima ajándéknak minősül.

2017. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!