Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan válasszak gyűrűt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan válasszak gyűrűt a barátnőmnek?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy még korai ezen agyalni, de szeretek mindent időben elintézni. Nyáron, ha megvan a diplomám szeretném eljegyezni a barátnőmet, és ehhez már most elkezdtem nézelődni a gyűrű után, mert szeretném, ha tökéletes lenne. Csak annyi a gond, hogy még az ujjméretét sem tudom, anélkül meg nehéz lesz. Ez még a kisebbik gond, a nagyobbik, hogy kb. teljesen egyedül vagyok ebben a helyzetben, mert barátaim nincsenek, lány barátaim meg főleg, akiktől kikérhetnék valami véleményt. Vagy ezt egyedül kell intézni? Azt sem tudom, hogy magamnak kell-e venni? Ha igen milyet? Mert nem karikagyűrűt akarok venni. Én akiket ismerek a rokonságból ők úgy vettek gyűrűt, hogy ketten elmentek és választottak, de én meglepetésnek szánnám, és a nyaraláson adnám neki oda. Szóval ha adnátok épkézláb ötleteket a gyűrűvásárlással kapcsolatban, azt megköszönném.
2017. jan. 30. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Ilyenkor csak a lánynak szoktak gyűrűt venni, köveset. Az ujjméretét elég csak kb. tudnod, mert néhány mérettel tudnak utólag rajta változtatni, ami vagy benne van az árban, vagy a gyűrű árához képest bagatell pénzösszeg.

Az már nehezebb szituáció, hogy tetsszen is neki a gyűrű. Nézelődj sokat, próbáld meg az ő barátnőitől kipuhatolni, hátha...

Ha az nem segít, hát akkor marad az, hogy a barátnőd stílusa alapján próbálod kitalálni :) Mennyire öltözködik egyszerűen/csicsásan, mennyire szereti a csillogó villogó dolgokat stb.

2017. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondoltam, hogy magamnak nem kell venni. Az ujjméretnél majd elveszem az egyik gyűrűjét és arról vesz mintát az ékszerész.

Én ezeket néztem ki eddig, leginkább az utolsó előtti tetszik:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2017. jan. 30. 21:56
 3/16 anonim ***** válasza:

Méretnél figyelj arra is, hogy amúgy melyik ujján hordja a gyűrűket, mert egyrészt a két kéz sem egyforma a legtöbb embernél, másrészt meg ha nem gyűrűsujjon hordja őket alapból, akkor pláne.


Amit linkeltél, abból nekem ezek tetszenek:

[link]

[link]


Még arra érdemes odafigyelni, hogy a többi ékszere milyen, ha sokat hord ezüstöt vagy szimpla bizsut, akkor inkább fehéraranyban érdemes gondolkodni, arany/bronzszín ékszereknél a sima arany természetesen. :)

2017. jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szereti az aranyat? Arany ékszereket látsz rajta vagy inkább ezüstöt?Ez szerintem elég fontos :) először derítsd ki.

Amúgy meg mióta vagytok együtt?:D

2017. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a főbb kérdések, amikre nyárig ki kellene derítened a választ:

1. Aranyat vagy ezüstöt szeret/szokott hordani? (Az utóbbi esetben fehér arany vagy platina jöhet szóba.)

2. Tudná-e/szeretné-e mindennap hordani a gyűrűt? (Ha igen, akkor a kevésbé kiálló fazonok praktikusabbak, különben könnyen beleakadhat valamibe vagy megsérülhet a gyűrű.)

3. Klasszikus egy köves vagy inkább több köves gyűrűt szeretne?

4. Milyen stílusú ékszereket kevel? (Egyszerűbb vonalvezetés vagy díszítettebb, geometrikus vagy inkább lágyabb formák, stb.)


Nekem egyébként a második és a hatodik gyűrű tetszik a legjobban :)

2017. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igazából nem is hord ékszert, sem bizsut, sem ezüstöt, néha, ha elegánsabb helyre megyünk, akkor szokott felvenni karkötőt, ami kövekkel van kirakva. A hétköznapokban semmilyen ékszert nem hord, maximum ilyen nemfém nyakláncot, meg ilyen műanyag "gyöngy" karkötőt, attól függ milyen ruha van rajta.

Én megmondom őszintén nem rajongok a fehéraranyért, úgy gondolom, hogy az eljegyzésű gyűrű az inkább arany legyen.

2017. jan. 30. 22:41
 7/16 anonim ***** válasza:

ha mindenképp arany kell, nekem az utolsó tetszik

de mondjuk én csak ezüstöt vagy fehéraranyat hordok

2017. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#5:


1. Aranyat nem hord, szerintem nincs is arany ékszere, de ezüstöt sem igazán.

2. Tudná, és hordaná is minden nap. Nekem ezek a kiálló köves gyűrűk tetszenek nagyon és szerintem neki is. Ezt azért majd megpróbálom óvatosan kipuhatolni, hogy mit szólna, ha ilyen kiálló köves gyűrűt kellene viselnie, zavarná-e stb..

3. Azt nem tudom, hogy egy vagy többköves gyűrűt szeretne-e, de ezt is kipuhatolom valahogy.

4. Nem nagyon hord ékszert, mondom, ha hord is az ruhafüggő nála és akkor is ilyen nemfém (szövet) anyagú nyakláncot vagy karkötőt hord.

2017. jan. 30. 22:45
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem egy hagyomanyosabb darabbal (egy köves) nem lehet mellé lőni :) tehát ha nem puhatolozod ki is én a helyedben olyanon gondolkodnék, mivel az időtlen darab, szerintem az jelképezi leginkább az eljegyzést.

A fehérarany abból a szempontból jobb, hogy a kő fehéres színéhez sokkal jobban illik, én mindenképp abban gondolkodnék, de persze a barátnőd stílusát nem ismerem :)

Ez tényleg csak a saját véleményem, megertem, ha nem értünk egyet valamiben :) sok boldogságot, nagyon draga vagy ^^

2017. jan. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Istenem, ez a darab valami mesés! *-* [link]
2017. jan. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!