Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hölgyek! Miért annyira fontos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyek! Miért annyira fontos nektek hogy megkérjék a kezeteket?

Figyelt kérdés

Van egy nyolcadik évben járó kapcsolatom. Tökéletesen jól működik! Miért nem lehet túllendülni a házasság kérdésen? Egy nőnek miért olyan nagy dolog, ha megkérik a kezét?


Persze tudom, hogy a pénzem miatt..hihi-haha!


2017. febr. 23. 21:41
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

29: NEm vagyok az a fukarkodó típus, ha indokoltnak tartom a kiadást. Például egy szülinapot a legtöbb esetben túlköltök, de ez mellékes. De lehet lelkiszegény vagyok akkor, amit te írsz. Magam miatt nem lenne fontos az esküvő, miatta az lett/lesz!


30: Köszönöm!

2017. febr. 27. 12:00
 32/38 anonim ***** válasza:
Figyi, írtad, hogy praktikus dolgokkal érveltünk leginkább a házasság mellett páran, nekem nagyon romantikus az egész, és a férjemnek is az, de ha neked nem, akkor miért kellett volna ezt megemlítenem? Leírtam, hogy mi szól mellette, boldoggá teszed a barátnődet, és ennyi. Aki nem érzi ennek a dolognak a szépségét, az olyan, mintha egy vak embernek magyaráznám a színeket.
2017. febr. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

28


Ezzel mindössze az a probléma, hogy talán a kórházban ezt nem mindig tartják, nem ellenőrzik, csak bemondásra működik a dolog, de hivatalos helyeken nem fogsz tudni hazudozni ezzel kapcsolatban, hogy házastársak vagytok, miközben nem.

Pont le fogják szarni, hogy te a pasiddal élsz x éve, és van tőle 2 gyereked apasági nyilatkozattal. Attól még a törvény szemében senkije nem vagy, ha nem a férjed.

2017. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Elmúlt hetek példája: bementünk a bankba 3 hónapja, hogy érdeklődjünk a lehetőségeinkről, a pasi csak vigyorgott ránk, kaptunk egy csomó prospektust és 3 perc alatt túladott rajtunk mikor kérdezte hogy mi a helyzet köztünk, mondtuk hogy 4 éve együtt vagyunk... Eljegyzett a párom, gyűrű került a bal kezemre. 1 hete bementünk más ügy miatt, ugyanaz a pasi volt, láttam hogy nézi a kezem és lelkesen kérdezte hogy megtakarításunk van-e, milyen lehetőségek vannak ezen a téren, lakástakarék, közös számla, hitelkártya stb mindent elmagyarázott és adott névjegyet hogy hozzá jöjjünk és egyebek. Teljesen más volt a megítélés ránézésre!

Nálunk főleg jól jön majd pluszba ez, sok ügyet én tudok intézni a munkaidőm miatt és amihez nem kell személyesen a párom, el fogom tudni intézni, jelenleg szóba se állnak velem, senkit se érdekel hogy nálam van minden ami kell hozzá, együtt élünk, közös lakcím, papíron kell nekik a dolog.

Anyukám mesélte hogy amikor én születtem és anyu már bent volt (3. gyerek vagyok) a kocsiból behívták apukámat és a két tesómat, mert a kórházban a nő nem hitte el hogy házasok (akkor már 20éve házasok voltak!) és apukámnak el kellett mondani hogy de, a felesége és két gyerek is van már...

2017. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
43%

Most nekem is egy múltkori banki jelenet jutott eszembe. :)

Lakásfelújításhoz akartunk hitelt, az én nevemre a jövedelem és egyéb különbségek miatt. A hitelügyintézés nem volt zökkenőmentes (maradjunk annyiban, hogy nem fogok ott intézni semmit a jövőben :D), de nem is ez a lényeg, hanem hogy visszahívtak, hogy kellene egy adóstárs, és párom bevállalta volna, telefonon azt mondták, hogy mehet a dolog.

Személyesen az alábbi beszélgetés zajlott le:

- ...szóval akkor házasok, ugye?

- Még nem.

- ...akkor a fiatalember az élettársa esetleg...?

- Hivatalosan nem.

(Ügyintéző másfél percig mered maga elé, gondolkodik.)

- Akkor... csak amolyan semmilyen barát-féle, ugye?

Jelzem, nagyon durva volt a pasi stílusa, és mindez úgy zajlott le, hogy ketten ültünk ott. Nem mondom, hogy páromnak nem habzott a szája, mikor eljöttünk. :D

2017. febr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Mert akárki kezét nem kéri meg a férfi. Csak egyét (jó esetben), akit az igazinak, az egyetlennek tart.

Én így gondolom. És hogy azért, mert jobban szeret, mint bármelyik másik lányt előttem.

Nekem ezért fontos.

2017. márc. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Én pl úgy gondolom,hogy bizonyos idő után természetes,hogy komolyabb szintre emeljük a kapcsolatot.

Összeköltözés,eljegyzés,házasság,saját lakás vásárlás és gyerekvállalás.

Számomra fontos a házasság,nem szeretnék barát-barátnő kapcsolatban közös ingatlant vásárolni és gyereket vállalni.

Ha 8 év után sem jutna eszébe elvenni,akkor hagynám a fenébe.

Rabolja más idejét.

És nem, nem a pénz miatt.Van saját pénzem,nem szorulok rá cukros bácsikra.

2017. márc. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

6 éve vagyunk együtt a párommal, nyáron lesz az esküvőnk. Már a kapcsolatunk elején mindketten tudtok, hogy házas-típusok vagyunk így nem ért "meglepetésként" a lépése.


Érveim (szubjektív) a házasság mellett:

1.Kislány korom óta álmodozok az esküvőkről, a szép ruhákról. Úgy gondolom, hogy az a férfi aki engem szeret ezt (is) megadja nekem. Azt hiszem nem tudnék olyan férfi mellett élni aki nem vesz el.


2.Utálom azt a szót, hogy élettársam. Rettenetes számomra. Számomra mágikus jelentése van a férj szónak és hogy viselhetem a nevét, még ha sokak szerint ez hosszú is lesz vagy öreges.


3.Praktikus okok, amiket már írtak a többiek is.


+1. Valóban nagyon sok nyűg egy esküvő szervezése, sokszor a hátunk közepére se kívánjuk! 50 fős, szűk lagzink lesz, egy kevésbé frekventált helyen szuper szolgáltokkal de észszerű határokkal és 1,2-1,5 millió lesz a vége. Mi is sokszor csak úgy tekint rá, hogy egy szükséges rossz, hogy férj és feleség legyünk.

2017. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!