Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hölgyek! Miért annyira fontos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyek! Miért annyira fontos nektek hogy megkérjék a kezeteket?

Figyelt kérdés

Van egy nyolcadik évben járó kapcsolatom. Tökéletesen jól működik! Miért nem lehet túllendülni a házasság kérdésen? Egy nőnek miért olyan nagy dolog, ha megkérik a kezét?


Persze tudom, hogy a pénzem miatt..hihi-haha!


2017. febr. 23. 21:41
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk azért volt fontos, mert szerettünk volna hivatalosan is egymáshoz tartozni, sőt, a férjem örömmel kérte meg a kezem, örömmel segített a szervezkedésben. Minket így neveltek, Ő már az elején is szerette volna, ha majd egyszer elvehet.

A másik dolog meg az, hogy ha gyerek születik, akkor nem kell apasági nyilatkozatot tenni, szerintem ez meg a férfinak megalázó (már akinek, persze). Meg most gondolj bele: megkérdezik a barátnődet, majd x év múlva, ha már mondjuk gyereketek lesz, és elviszi bölcsibe, és mondjuk neked kell hazahoznod. Ha az óvónő megkérdezi reggel, hogy ki jön érte, akkor soha nem mondhatja, hogy a férjem, hanem hogy az élettársam, vagy a gyerekem apja. Meg a kórházban is olyan megalázó, mikor nem adhatnak ki neki rólad semmi infót, ha mondjuk megbetegszel, mert kvázi jogilag semmi közötök egymáshoz. Postán ugyanez. Nem veheted át az ajánlott levelét, mert nem vagy a családtagja. Persze, ezek nyilván hülyeségnek tűnnek így leírva, de egy nőnek akkor is mindig rossz érzése lesz (már aki szeretné a házasságot), hogy a párja képtelen mellette dönteni. Ez azt közvetíti felé, hogy mellette várod ki az igazit, addig meg vele jól elvagy. Aztán megunja, tegyük fel, szétmentek (remélem, erre nem kerül sor), és találsz valakit, akit meg fél év után elveszel. Akkor mit érezzen szegény? Hát persze, hogy azt, hogy őt nem szeretted annyira, hogy elvedd feleségül...

2017. febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem sikerült felfognod a dolog lényegét, ami nem konkrétan az, hogy a nőknek meg legyen kérve a keze.


Nekünk fontos volt, hogy a törvény előtt, hivatalosan is egymás családtagjai legyünk, ne csak érzelmileg tartozzunk össze, hanem jogilag is. Ez a házasság, férj és feleség. Nem akartunk leragadni egy pasim/csajom típusú kapcsolatnál. Egyébként 7 éve vagyunk együtt, 5,5 éve házasok.


Te azt nem érted, miért nem lehet túllendülni a házasság kérdésen, én meg azt nem értem, hogy miért kell sok pasinak összehugyozni a gatyáját, ha szóbakerül az elköteleződés hivatalos formája. Vagy miért nem tudják a pasik az elején megmondani a nőnek, hogy ne számítson kapcsolatnál többre, mert nem akarnak házasodni. Ez helyett kussolnak és lapulnak, aztán még ők vannak felháborodva, ha a nő évek után rá mer kérdezni, hogy mégis mire számíthat, mert ugye neki is joga van tudni tart e valamerre a dolog.


Itt megjegyezném, hogy azok a férfiak akiket én ismerek, és 1-3 év után sem vették el a párjukat, bevallottan azért járogattak velük 5-8 évig, mert nem volt más, mert jobbra vártak, de a biztos szex azért kellett. Amint találtak olyan nőt akit igazán akartak leléptek, és 1-2 év múlva meg is házasodtak. Ez pedig aljasság, húzni a másik idejét kényelemből.

2017. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

#17 vagyok

Amire te gondolsz, az felesleges giccses rongyrázás. Köze sincs a házassághoz.

2017. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen családban nevelkedtem, ezt a szülői példát látom (42éve házasok a szüleim) és a párom is ebben nőtt fel, tudja hogy milyen családban élni, ami hivatalos, hogy anyu feleség és nem barátnő. Ezt hoztuk. Nem vágytam nagy leánykérésre és esküvőre sose, nem szeretem a felhajtást, hanem arra vártunk hogy hivatalosan is egy pár legyünk, egy új szint, gyereket csak ebbe akartunk egybehangzóan, valamint hogy ha terhek akkor azt is közösen, nálunk férfi oldalról érkezett előbb a határozott vélemény hogy házasságpárti, az első randin. Tökéletes volt a kedd délután 2 baráttal, farmerban és pólóban, ingyen. Aztán pedig egy jó gyros. :) A házasság két emberről szól, az ő lépésükről, a többi csak köret...

Illetve mi már megtapasztaltuk hogy milyen a meghatalmazások sora, amikor senkit se érdekel az X év a hátunk mögött, tininek nézik az embert kb, kedvezőtlen elbírálások, valamint a kórházi bürokrácia! Amikor együtt éltek már egy ideje, történik a másikkal valami és te tudod meg utolsónak és te nem mehetsz be, mert senki vagy papíron, aztán a családtagoktól tudsz meg mindent később! Kegyetlen!

A legjobb barátunknál a baba példája is megerősítette a dolgot, roppant megalázóan bántak velük az apasági miatt!

2017. febr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nekem az fura, hogy 8 év után nem akarod elvenni a nőet. Mire vársz? Ez nekem olyan, hogy tök jól működünk, drágám, de HÁTHA jön valaki jobb, és akkor nem akarok pénzt pocsékolni, meg végigvinni a válási hercehurcát, úgyhogy még ne házasodjunk oké? Aki 8 év után se hajlandó elvenni, az nem is akar.

A kérdés: miért nem akarod elvenni elvileg életed szerelmét, ha olyan csodás a kapcsolatod? Olcsóból is kijön egy esküvő, nem kell világra szóló lakodalmat rendezni. Szóval? Mire vársz?

2017. febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Azért azt mondjuk tegyük hozzá, hogy oké, hogy házasodni ingyen is lehet, de jelen esetben nem ismerjük a leányzó álláspontját. Hogyha hercegnő-típus, aki egész életében a habos ruháról és az összes rokon előtti ünneplésről álmodozott, akkor érthető, hogy miért emlegeti a kérdező a drága lagzit. :)

Nekem is van olyan ismerősöm, aki szimplán "megszökött" a férjével, kettesben összeházasodtak egy pénteki napon két tanúval, és csak a következő hétfőn szóltak a rokonoknak, hogy ja egyébként megvolt az esküvő. Ennek is megvan a maga romantikája, de én pl. hiányolnám az ünneplést. Itt is tucatnyi olyan kérdést olvasni, hogy megvolt a kis esküvő, mert a házasság volt a lényeg, és X hónap/év után is csalódott a feleség, mert hiányzik neki, hogy nem volt lagzija. Szóval hiába tudja tudatosan valaki, hogy persze, a házasság a lényeg, ezeket az érzéseket nem lehet befolyásolni.

2017. febr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

25...lényegében a 26 megválaszolta.

Ha már esküvő akkor olyat akarok ami neki tényleg egy életre szóló szép emlék. Nekem mindegy lenne...


Nem azért nem kértem meg, mert várok a jobbra. Nem is keresek jobbat, és úgy gondolom nincs is nála jobb. Egyszerüen azért nem kértem meg eddig, amiket leírtam. Felesleges hajcihö, rengeteg (szerintem) kidobott pénz. De ha ez kell hogy tényleg igazán boldog legyen akkor megteszem... voltak itt érvek amik miatt valóban nem felesleges a házasság, bár nagy részük nem a romantikáról, érzelmekröl szólnak, sokkal inkább praktikus dolgokról van szó.


Köszi mindenkinek!

2017. febr. 25. 17:07
 28/38 anonim ***** válasza:
71%
Elnézést az OFF-ért, de már többen említették ezt a kórházas dolgot. Most komolyan tényleg azt képzeli valaki, hogy házassági anyakönyvi kivonatot fognak kérni az intenzíven? Azt mondod a felesége vagy és annyi. Nővéremék közel 25 éve élnek élettársi kapcsolatban, mikor a "sógor" (értem én, nem az hivatalosan) infarktust kapott tavaly senki nem zavarta el a tesómat papírokért. Megkérdezték ki a legközelebbi hozzátartozó, mondták a felség és kész, ennyi. A legtöbben már a férjük nevét sem viselik, így ez sem lehet gond. De mondok jobbat, nekem a szüleim sem házasok (közel hetvenévesek, lassan 50 éve együtt, akkoriban még vadházasságnak hívták), de az életben nem volt ebből anyámnak semmi problémája. Nemrég jóapám vetette fel, hogy vénségükre becsattoghatnának a hivatalba, hogyha történne vele valami, anyukámnak az özvegyi nyugdíj és egyebek miatt ne legyen hátránya, nem tudom meglépik-e végül. Van akinek ez nem fontos, megértem, ha valkinek igen. Millió kórházi tartozkodás előfordult már közel 50 évnyi együttlét alatt, soha sehol nem kérdőjelezték meg egyik szülőm közeli hozzátartozó státuszát és írásos bizonyítékot sem kértek még soha az életben. Amúgy ha valamelyik elvetemült egészségügyis mégis kötekedne, valószínüleg beérné annyival, hogy a lakcímkártyán ugyanaz a cím szerepel(és az sanszosan kéznél is van, a kivonattal ellentétben), elvégre az élettársak általában egy fedél alatt laknak, az meg hogy a kórházban férj/feleségnek nyilatkozzák magukat az ő dolguk , a kutya nem fogja lecsekkolni. Mégegyszer elnézést az OFF.ért kérdező! Válaszolni pont e miatt nem is tudok, gondolom nem árulok zsákbamacskát avval, hogy ilyen családban felnevelkedvén nekem sem fontos mindez, ezer éve tartós kapcsolatban élek 2 gyerekkel, papír nélkül.
2017. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem ezért nem kérdted meg ( a felesleges felhajtás és társai)- ezzel magadat cáfolod, mivel pár hozzászólással korábban azt írtad, hogy persze tisztában vagy vele, hogy házasodni ingyen is lehet.


Mik a tényleges okai annak, hogy nem kéred meg? Mert a pénzes kifogással takarózni hát barátom, nagyon lelkiszegényes.


Szóval nem a barátnőddel van a bibi, hanem veled szerintem- és ezt most ne vedd sértésnek.

Nagybátyám is pont így gondolkozott, mint te- hát ő még a szülinapokat is felesleges kiadásnak tartja- kb. mindenkit taszít a családban, hogy a legkisebb ünnepeket is garasokban méri, meg mondja, hogy minek ünnepelnj- szerintem egy tahó lett belőle...

A barátnőd, ha komolyan házasodni akar több dolgot is tehet:

- megkeseredetten veled marad

- veled marad, kicsit szomorkásan, de kifelé kacsingat,esetleg megcsal majd

-elhagy téged.


Ha neked ez mind megéri... csupán azért mert feleslegesnek tartasz egy kérdést feltenni, de neki fontos lenne...


Sajnálom a hölgyet, de tényleg.

2017. febr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

#29 A kérdező írta valahol az elején, hogy már megvan az időpont is, hogy mikor akarja megkérni a barátnőjét, csak a lelki részét próbálja megérteni a dolognak, mert őt ez tök hidegen hagyja, és szeretné látni a női oldalt.

Szerintem jelen esetben ez dicséretes dolog, mármint hogy oké, megteszi a csaj kedvéért, de legalább megpróbálja megérteni/átérezni is, feltéve, hogy nem "nesze gyűrű hogy kussoljá' végre" stílusban kéri meg a csajt, de az eddigi kommentjei alapján nekem elég értelmesnek tűnt ahhoz, hogy ezt kizárjam. :)

2017. febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!