Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hölgyek! Miért annyira fontos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyek! Miért annyira fontos nektek hogy megkérjék a kezeteket?

Figyelt kérdés

Van egy nyolcadik évben járó kapcsolatom. Tökéletesen jól működik! Miért nem lehet túllendülni a házasság kérdésen? Egy nőnek miért olyan nagy dolog, ha megkérik a kezét?


Persze tudom, hogy a pénzem miatt..hihi-haha!


2017. febr. 23. 21:41
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésből és a válaszokból is az látszik, hogy sokan keverik az esküvőt és a facebook bohóckodós eljegyzést a házassággal. Nem az esküvő (lagzi) vagy a gyűrű a lényeg, sőt. A hátamon a szőr feláll az álszent templomos cirkusztól meg az értelmetlen pénzelbäszástól, nem is akarunk ilyet, de az nagyon fontos volt számunkra, hogy a házasságot eldöntsük és hivatalosan is egybekeljünk. Ez egy gesztus egymás, a családjaink és ismerőseink felé is, hogy komolyan gondoljuk, együtt képzeljük el a jövőt, és van annyira stabil a kapcsolat, hogy nem lapítva várjuk az esetleges csodát egy másik személyében, hanem hivatalosan is egymáshoz tartozunk. Igaz, nálunk eljegyzés sem volt, hanem párom felhozta a házasságot, és így megbeszéltük tulajdonképpen.
2017. febr. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, volt aki hozzászólásában volt is értelem, és még érthetőnek is tartom a választ. Szóval nektek köszönöm!

9: Mondjuk azért, hogy az esküvő téma miatt szakítson valaki... nagy szerelem lehetett!


A szakértőknek pedig:

2: Örülök, hogy egy kérdésből tökéletesen átlátod a kapcsolatunkat és látod hogy miért is vagyunk együtt... ;)

6 Természetesen soha semmiről nem beszélek a párommal, így elsőként sem őt kérdeztem meg, hogy miért olyan fontos neki?!

7: Örülök hogy sikerült értelmezni az írásomat, így sikerült megállapítani hogy a házasságkötés nem jár (nagy) költséggel.

10: Hidd el papír nélkül is magához láncolt már, mert szeretem annyira!


Még egyszer köszönöm az eddigi (és későbbi) értelmes válaszokat!

2017. febr. 24. 06:49
 13/38 anonim ***** válasza:
36%

Két dolog jutott az eszembe.

1. A mai magyar állam ott nehezíti az össze nem házasodott párok életét, ahol tudja. Hivatalos eljárásoknál extra igazolásokat követel, a bankok másként bírálják el a hiteleket, az állami támogatások egy része nem jár, vagy csak sok utánjárásra, ha van gyerek, és az egyik szülővel megy külföldre, kell nyilatkozat a másik szülőtől, stb., stb. Még a halálában is utánanyúl az élettársnak, a legtöbb jogelőny csak a házastársat illeti meg.

2. A második feleségemmel nem akartam összeházasodni. A válás nagyon megviselt, mindent utáltam, ami emlékeztetett rá. (Mintha ugyan a házasságkötés tehetett volna bármiről is, haha!). Vagy másfél évig működött is a dolog, de akkor megtudtam, hogy az "anyós" minden vágya, hogy a lánya férjnél legyen. Eleinte nevettem rajta, de be kellett látnom, hogy neki ez borzasztóan fontos, hát beadtam a derekamat. Azért csak bosszantott, és feltételeket szabtam. Az esküvőn nem volt ott rajtunk kívül más, csak a tanúk (közös baráti házaspár). Utcai ruhában esküdtünk, 3 szál virág volt az aránál. A feleségem végül titokban szervezett egy fotóst, de csak pár képet vettem meg, és az általa kért beállításokhoz nem álltam oda. A legszebb rész az volt, hogy a házasságkötő teremhez menet a lépcsőfordulóban volt egy büfé, ahol csoda jó illatú vastag stifoldert árultak. Aggódtam, hogy visszafelé már zárva lesz, hát vettem egy rúddal, de azt a teremben a szomszéd székre tettem, nem vittem az anyakönyvvezetőhöz.

28 éve együtt vagyunk.

2017. febr. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 Költőnő? ***** válasza:
100%
Mert számomra ez egy következő szint. Egy (jól átgondolt) döntés, mely számomra valóban arról szól, hogy "leteszem az esküt" az illető mellett és valóban kitartunk egymás mellett jóban-rosszban, egészségben-betegségben. Azon kívül mindezt kinyilvánítjuk a családunk és a legközelebbi barátaink előtt is.
2017. febr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is azt jelenti a házasság, hogy "magasabb szintre" emeljük a kapcsolatunkat.

Számomra megalázó lenne az, hogy X év kapcsolat után mondjuk a gyerekei anyjának jó vagyok, de arra nem, hogy barátnő (kvázi idegen) helyett a családja részévé tegyen. Kb. mintha tenyészkanca lennék - és megalázó az, hogy fenntartja a jogot, hogy bármikor leléphessen.


Az eljegyzés számomra egy jelzés, hogy a másik fél komolyan tervez, egy ígéret, hogy "jóban-rosszban" velem és mellettem akar lenni. Megerősítése annak a kapocsnak, amit (jó esetben) a párkapcsolat jelent.


El tudom fogadni, hogy nem mindenkinek fontos a dolog, és tényleg van, aki szerint felesleges papír, senki nem lesz ettől jobb vagy rosszabb ember. :) De én így tudom elképzelni az életemet hosszú távon, annak ellenére is, hogy a családban csak rosszul sikerült házasságokat láttam.

2017. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem inkább elvi kérdés. Pont nem a gyűrű, meg a galambröptetés és a hasonló cirkusz miatt szeretnék házasodni.

Számomra a család alapja a házasság. De ez olyan, mint hogy te például egyetértesz az abortusszal, én meg nem. (csak példa, akár más is lehetne) Ezek is elvi kérdés, amiben úgysem fogjuk egymást meggyőzni.

2017. febr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

"Örülök hogy sikerült értelmezni az írásomat, így sikerült megállapítani hogy a házasságkötés nem jár (nagy) költséggel."

Kifejtenéd?

Nem tudom pontosan, vagy hétköznap, vagy hétvégén ingyen lehet házasságot kötni az illetékes polgármesteri hivatalban. Ez így van, ebbe miért kell belekötni? o.O

2017. febr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Szerintem én olyan közepesen lelkes vagyok a házasság témájával kapcsolatban, de ami mellett szól, az az, hogy:

-Egy magasabb szintű elköteleződés. Egy gesztus. Annak deklarálása, hogy "veled akarom leélni életem hátralévő részét és ezt ország-világ előtt felvállalom".

-A családi összetartozás érzését adja, különösen a gyermekvállalás szempontjából. Nálunk akkor lett fontos a házasság kérdése, amikor már gyereket terveztünk, valahogy abban egyetértettünk, hogy a gyerekünk házasságba szülessen. Addig nem volt fontos ez a kérdés.

-Én nem vagyok különösebben romantikus alkat, de azért nőként tudattalanul belém rögzült, hogy vágyjak a romantikus gesztusokra: egész egyszerűen a lányoknak kicsi koruktól ezt sugallják a mesék, a filmek, meg minden. Amikor látok a neten egy romantikus lánykérést, igenis beindul az agyam, hogy hú, de jó neki... Bármennyire is próbálom titkolni még magam előtt is, igenis jó az a csöpögős romantika néha! Nem mindig, de egyszer az életben azért jólesik, a fene egye meg.

2017. febr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne összeházasodni, és viselni a férjem nevét, de ha nem kér meg, attól nem lesz kedvesebb a szememben, én ugyanúgy szeretni fogom őt.


Viszont: ha bekerül az intenzívre valamelyikőtök, szarban lesztek, mert nem látogathatjátok, mivel nem vagytok közeli hozzátartozói eymásnak.

A járás, meg x évig együttélés SEM jogosít fel rá, és ha olyan a főorvos, simán kirak.

2017. febr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

17: azt hittem egyértelmű, hogy nem a konkrét házasságkötés a drága. Maga a "rendezvény" az. 1-2 millió közé simán belecsúszik az ember ha nem figyel...


Mégegyszer köszönöm a válaszokat, van olyan dolog amire én férfiként nem gondoltam, de elfogadom ha "Ti" így gondolkodtok. (Bár nem szeretek általánosítani)

2017. febr. 24. 12:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!