Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A következő a helyzet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Purdygirl99 kérdése:

A következő a helyzet a vőlegényemmel. Megkérte a kezemet, jegyesek vagyunk, de esküvőt kb 4 év múlva szeretnénk. Az eljegyzési ceremóniát majd az esküvő előtti évben kell metartanunk?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 25. 18:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha akartok eljegyzési vacsorát vagy ebédet tartani, akkor most lenne értelme, hisz most jegyeztétek el egymást. Később már semmi értelme nem lesz, 4 év múlva ezek szerint már esküvőt tartotok. De ma már nem nagyon szoktok ilyet tartani. Legalábbis az én ismerőseim között.
2017. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

most.

4 év meg elég sok

2017. ápr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
66%
Miért kérte meg a kezed, ha majd 4 év múlva szeretnétek házasodni? Nekem van olyan ismerősöm aki megkérte a barátnője kezét 4 év után, aztán a mai napig jegyesek és 15 éve együtt vannak. Elmondásuk szerint sosem akarnak majd összeházasodni, mert az csak egy papír. ???? Akkor miért???
2017. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
#7: Igen, pontosan ezt akarom mondani. Egyébként 28 és a feleségemmel három évig voltunk jegyesek. Nem azért mert attól féltünk, hogy valaki elviszi előlünk a másikat, hanem azért mert a házasság az olyan felnőttes dolog, amihez önállóság kell, meg nem árt ha a saját lábadon állva mondod ki az igent. Egy középkategóriás átlagos esküvő, ma Magyarországon kb. 2-3M Ft, ezt pedig a többségnek nem könnyű előrántani a farzsebéből. Mi is három évet spóroltunk rá, pedig nem panaszkodom az anyagi helyzetünkre (és akkor sem tettem, mert nem volt okom rá). Ha már itt tartunk esküvőszakmában dolgozóként a legtávolabbi foglalásom 2019-re szól. Sosem értettem amikor valaki erre fujjol, hogy "ki tudja mi lesz még addig" és ugyanígy nem értem azt sem, hogy miért számít hosszúnak két-három-négy év jegyesség egy egész élethez képest amit a másiknak ígérsz. Az eljegyzés egy szándéknyilatkozat, arról, hogy a jövőbeni terveidben szerepel a másik, hogy vele akarod leélni az életed, de még időbe telik mire összeszedtek hozzá mindent. Egyáltalán nem gondolom, hogy a jegyesség hossza negatívum lenne, sőt...
2017. ápr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Az eljegyzési ebéd/vacsora, ahol az örömszülőket bemutatják egymásnak, és a hivatalos eljegyzés megtörténik (akár a karikagyűrűkkel, ha azt a hagyományt követitek), szóval, a buli az közvetlenül a lánykérést követi. Ha most kért meg, akkor most kell az eljegyzést megtartani, nem négy év múlva.

Persze ma már nem kötelező, négyszemközt is eljegyezhet, ha nektek ez a vágyatok. :)

2017. ápr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
#14 Szerintem a korábbi fújolás azokra az esetekre szólt, ahol nincs konkrét terv az esküvőre. A te eseted jó példa, és én is ismerek olyat, aki gyűjt, szervez, készül - de ismerek olyat is, ahol a nő közel 8 éve van eljegyezve, és esküvői tervek a világban nincsenek. Ilyen verzióban a hosszú jegyesség komolytalan. Az eljegyzés = el akarlak venni. Az, hogy ez mennyi idő alatt történik meg, egyéni dolog, viszont tény, hogy nagyon sok esetben a hosszú jegyesség komolytalanságra utal. A te példád, és a hasonlók (reméljük, a kérdezőé is, ha konkrét terveik vannak) az ellenpéldák egyike.
2017. ápr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
76%

Az eljegyzés azt jelenti, hogy készülünk az esküvőre.

Az ilyen majmok miatt értékelődött le és komolytalanodott el a jegyesség, mint ti...

Ha eljegyzi egymást a pár, elkezdenek gyűjteni, de csak 3 év múlva jön össze a pénz, az más, így sikerült, az teljesen rendben van.

De ilyen jegyességet játszunk, de eszünk ágában sincs házasodni (a közeljövőben) hülyeség és divat miatt már teljesen lecsökkent a jelentősége a jegyben járásnak..

2017. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
#17: Még jó, hogy nem Te határozod meg. :)
2017. ápr. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

14

Persze, vannak akik komolyan veszik és pl eljegyzés utàn el is kezdenek gyűjtögetni, szervezni, tervezni. A komolytalan jelző nem pont az ilyen pàrokat takarja. Hanem azokat akik eljegyzik egymàst, de 2-3-5-8-10 év múlva is jegyesek és tervben sincs az esküvő. Na ez komolytalan, mert nem volt valódi szándék arra hogy összehàzasodjanak. Személyes vélemény, de én azt sem tartom épeszűnek aki milliókat elszór egy bulira esküvő címén. Az ilyenp puccparàdék utàn meg majd jön pàr év múlva a vàlàs. Nem egy ilyen eset volt a környezetemben. 4-5 évet se bírtak ki egymàs mellett. Na ezért aztàn érdemes évekig kuporgatni.

2017. ápr. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
60%

Nem én határozom meg, hanem ezt látom. Jegyesek vagyunk, és? Kit érdekel, nincs jelentősége, úgy se lesz esküvő... Ennek nincs értelme, ez a tény része.

A megfigyelés pedig az, hogy ma már összességében nincs sok jelentősége a jegyben járásnak, mert minden 3. pár kiírja a facebookra 3 hónap után, hogy ők mennyire menyasszony és vőlegény..

Ha valakinek bejelented h jegyesek vagytok, nem örömködés jön, hanem az óvatos kérdés, hogy akkor ez azt jelenti, hogy összeházasodtok? Persze, mi mást? Jah h ma már nem ezt jelenti... mert az ilyenek elbohóckodják..

2017. ápr. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!