Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Milyen gyűrűt szokás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen gyűrűt szokás?

Figyelt kérdés

Eddig is hellyel-közzel tudtam,hogy milyen gyűrű való eljegyzésre. De most hogy párommal beszélgettünk erről es kérdezte a véleményem már nem tudom. (Utána olvasgattam..) Van a kísérőgyűrű,amit eljegyzéskor ajándékba ad a vőlegény. (Ettől eltekintünk) van az eljegyzési gyűrű \ jegygyűrű,ami ezüst vagy fehér arany? Láttam mind a két fajtából. Van ilyen köves a nőknek meg nem köves. Bár a nem köves felé karikagyűrűt. Akkor a jegygyűrűnek ilyen kövesnek kell lennie? Párommal azt beszéltük,hogy ő is hordana gyűrűt (Én is szeretném). Ha fehér arany karikagyűrűnk lenne ( ami tetszene is mert ezek a kövesek nem tetszenek) akkor az már"házassági" gyűrűnek is megfelel? Vagy azt mindenképp sárga aranyból szokás?


Előre is köszönöm a válaszokat

25L


2017. máj. 15. 06:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Két külön gyűrű van. Az egyik az eljegyzési gyűrű, amit csak a lány kap, ezzel szokás megkérni a kezét. Ez kihagyható, szokás kérdése, hogy ti mit szeretnétek.

A másik az eljegyzési gyűrű - ez ugyanaz, mint a későbbi karikagyűrű, és párban van. Az eljegyzésen bal kéz gyűrűsujjára húzzátok fel, mindketten hordjátok, esküvőn pedig átkerül a jobb kéz gyűrűsujjára.


És természetesen az eljegyzési (karika) gyűrű is lehet ezüstből, fehéraranyból, sárga- vagy vörösaranyból. Klasszikusan ezek dísztelen gyűrűk, de manapság rengeteg variáció létezik, vésett vagy különböző színű ötvözettel, de olyan is, hogy a női verzióban van egy apró kő, csak általában ez nem olyan díszes, mint a lánykérő gyűrű.

Egyébként ezeket mindig párban árulják, hogy harmonizáljanak, szóval eleve úgy tervezik, hogy összepasszolnak. :) És olyan színű lesz, amit csak szeretnél.

2017. máj. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amit kihagytam: természetesen vannak olyanok, akik a jegygyűrűt nem hordják az eljegyzés alatt, csak a lány a köveset, ez is egy opció, de ezek szabadon variálhatók. Olyan verzió is van, hogy a lány mindkettőt hordja, már ha persze kap. :)

Szóval ha a párod szeretne gyűrűt, akkor hordhatjátok, a jelzés értékű az lesz, hogy melyik kézen, hiszen ekkor nincs két pár gyűrű.

2017. máj. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!