Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Párommal lassan 3 éve vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal lassan 3 éve vagyunk együtt. Sokszor előjött már az eljegyzés téma, mégsem kérte még meg a kezem. Szerintetek mi lehet a gond? Mindketten 20 felett vagyunk már.

Figyelt kérdés
2017. aug. 10. 19:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
58%

"két év alatt már rászánhatta volna magát"

Férfiként nem osztom ezt a nézetet. Én sem kérem meg barátnőm kezét két év után "mert mostmár rászánhatom magam". vagy mert "mostmár illene". Majd ha mindketten úgy gondoljuk, akkor lesz eljegyzés. Nyugizzál

2017. aug. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
17%

Megkérdezhetem hogy pontosan hány évesek vagytok?

Mert ahogy előttem is írták a 20 felett az elég tág fogalom. Ha 20-25 korosztály vagytok megértem hogy még nem kért meg ,mert fiatalok vagytok ,gondolom előbb szeretne még kicsit "élni" vagy pénzt gyűjteni vagy csak nem akar belerohanni és úgy gondolja teljesen felesleges ennyire fiatalon belemenni egy házasságba/eljegyzésbe ,mert ezeknek nagyon sokszor válás a vége.

Sose értettem miért jó az ha valakik 22-23 éves korukban összeházasodnak aztán csodálkoznak ha 30 pár évesen elváltak lesznek. Mert túl fiatalon felesleges belemenni!

Ha mondjuk 25 felett vagytok ott már picut más a helyzet ,de még mindig azt gondolom hogy manapság egészségesebb 28-30 eves kor körül meghazasodni ,családot alapítani azok miatt a dolgok miatt amiket már leírtam és mások is. Ezt TI tudjátok hogy mikor álltok rá készen érzelmileg és anyagilag.

Valószínűleg a párod még nem érzi hogy készek vagytok erre a felelősségre és inkább biztosra megy.

De erről beszélgessetek ,hogy ki ,mikor ,mit szeretne nagyjából és az is előfordulhat hogy kompromisszumokat is kell kötnötök.

2017. aug. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Én 21 vagyok párom 28...
2017. aug. 10. 20:25
 14/32 anonim ***** válasza:
71%
Na, akkor még befigyel egy hét éves korkülönbség is. Szóval a barátod 25 volt, te meg 18, amikor összejöttetek. Érdekes, érdekes. Nem példátlan persze. Azért érdekelne, hogy így 21 évesen te mennyiben járulsz hozzá ahhoz az anyagi helyzethez, amibe felelős ember már gyereket is vállalna. Egyáltalán miért akarsz gyereket ilyen fiatalon? Ugye nincs itt saját lakás még hitelre sem. Őszintén. 21 évesen vagy tanulsz vagy keresel maximum netto 120-130 ezer forintot. Erre te hova akarsz házasodni meg mire? Miért nem tanulsz, dolgozol, meg látsz világot egy kicsit, mielőtt gyereket vállalsz? Hiszen még te magad is az vagy.
2017. aug. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Van saját ház, külön élünk.

21 évesen igenis dolgozom, 17 évesen végeztem el a szakmámat, igaz nem tanultam tovább, hamen el mentem inkább dolgozni. A keresetem netto 160at meghaladja általában.

Szerintem három év munka után, és a háztartás felelőségteljes vezetésével nem mondanám magam gyereknek.

És ha ez a korkülömbség sok, kedves előző, érdekelne, nálad mi az elfofadott korkülömbség?

2017. aug. 10. 20:45
 16/32 anonim ***** válasza:
27%

Aztán nettó 160-ból három év alatt ugyan mibőőő vettél lakást aranyom?:))))


Legyünk reálisak. Vagy a barátod átlagon felül sikeres és jól keres (kétlem) vagy keres annyit, amennyiből hitelre vett egy lakást, amit most törleszt (reálisabb) vagy pedig szülői segítséggel vagy egyszerűen a szülőktől ajándékba van az a lakás (legvalószínűbb).


Persze mehet itt a mese tovább, de mindenki tudja, hogy nettó 160-ból három év alatt semmilyen lakás nem lesz.


Szóval te legfeljebb csak belecsüccsentél valamibe, amihez talán némi apróval hozzájárultál, de te magad nem vettél semmilyen lakást.


Most, hogy ezt tisztába tettük. A barátod több élettapasztalattal rendelkezik nálad, vélhetően többet is keres nálad, szóval hallgass rá. Mert amikor te majd babázol, akkor neki kell eltartania téged meg a gyereket is, mert a kis gyesed kb. pelenkára lesz elég, szóval neki van itt veszítenivalója.

2017. aug. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem említettem hogy miből van a ház :) egyébként közös pénzből van, és nem hitelből nem mintha ez számítana. És egyikünk sem gazdag, sőt, átlagon felül sem "sikeres" a párom.

Há ha te vesztenivalót látsz egy kapcsolatban, gyermekvállalásban akkor csak sajnálni tudlak "aranyom" :)

2017. aug. 10. 20:59
 18/32 anonim ***** válasza:
68%

21 évesen én se értem hova akarsz te gyereket szülni. Azt most megmondom hogy ha mostanában gyereket vállanátok (értsd 1-2 éven belül) utana elég hamar konfliktusba keverednétek és elválnának útjaitok.

21 évesen RETTENTŐ fiatal vagy és ha ennyire korán gyereket vállasz ,nagyon hamar rá is fogsz unni.

Rájössz hogy túl hamar mentél bele ,mert te még élni akarsz (ez alatt nem csak a bulizást lehet/kell érteni hanem utazgatást ,ide-oda mászkálást ,mindenféle programot ,stb) amit egy gyerek mellett nem fogsz tudni megtenni. Még ha komoly segítséged lesz ,akkor sem.

Nyilván az ember szereti a gyerekét de 21 évesen igenis ,közel vagy a gyerekkorhoz. Az becsülendő hogy 17 éves korod óta dolgozol ,de nem feltétlenül attól lesz az ember felnőtt.

Minek akarsz ennyi idősen házasodni? Hogy annyi idős korodra mint most a párod ,elvált legyél? Gondolom ő pont ettől akarná megkímélni a kapcsolatotokat és várni amíg beérik kicsit az egész.

Felesleges belerohanni ezekbe a dolgokba. Meg elév irreális is.

2017. aug. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
23%

Szóval te keresel nettó 160-at, a barátod meg mondjuk nettó 200-at (legyen 250 mert nagyvonalú vagyok, de úgysem keres annyit) és három év alatt ketten félretettek annyit, hogy lakást vettetek belőle hitel nélkül, miközben külső támogatást nem kaptatok és valamiből addig is kellett lakbért/rezsit/ételt/stbt fizetni.


AHA. KIBASOTT NAGY LÓFAST. Ne kamuzz már itt nekünk. Szerinted senki nem vett itt még lakást/házat?


Legyünk reálisak. Ha tényleg van lakás és nem csak kamuzol, akkor a barátodnak volt valahonnan pénze (mindegy hogy honnan), te beletettél mondjuk maximum félmillió forintot (és most nagyvonalú voltam) és cserébe lett mondjuk egy 5-10%-os részesedésed az ingatlanban.


Kamuzni ügyesen tudsz, de amikor a gyerekneveléssel járó költségekkel, idővel és energiával szembesülsz majd, akkor ez a tinilányos kis kamuzás nem fog már segíteni.


"Együtt" vették. Ezen még mindig nevetek. Mit nevetek, nyerítek.:))))

2017. aug. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Elrettenő, ahogy sokan az élethez állnak. Mindenből csak a részesedést hozzátok ki, mindent kiforgatsz, mindent túl komplikálsz. Ha ennyire hihetetlem, akkor nem tudom mit kell itt a fesztivállal próbálkozni. És persze a személyeskedést sem értem.
2017. aug. 10. 21:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!