Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az eljegyzés után mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eljegyzés után mennyi időre házasodtatok össze?

Figyelt kérdés
Azt látom a környezetemben, hogy sokan nem házasonak rögtön csak néhány év után, addig pedig gyűjtenek. Szerintetek ez gáz? Vagy álca?

2017. szept. 14. 08:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Az gáz, hogy ez a kérdés felmerül benned. Mármint, hogy ez gáz-e, vagy pláne, hogy álca. Mit álcáznának vele?


Az eljegyzés egy szándéknyilatkozat a másik felé, hogy Te komolyan gondolod, hogy vele akarod leélni az életed, de a házasság valamilyen okból még nem elérhető, vagy korai lenne. Ennek számtalan oka lehet, akár még olyanok is amiket nem kötnek mások orrára mert nincs hozzá közük.


A kérdésre válaszolva két és fél év telt el, előbb még összeköltöztünk, gyűjtöttünk az esküvőre stb...


Ebben nincs olyan, hogy "úgy illik, hogy..." meg "úgy szokták, hogy...". Nevetséges ezen vergődni.

2017. szept. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi majdnem 3 évvel a lánykérés után házasodtunk össze. Nem értem, miért lenne gáz, a férjem még közben diplomázott, dolgoztunk stb. Nem értem az álcát mire érted. Mi azóta már 7 éves házasok vagyunk, van egy 5 éves fiunk, nem oszt nem szoroz, mennyivel az eljegyzés után házasodtunk.
2017. szept. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
3 honap
2017. szept. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Jó, csak itt annyira oltják azokat, akik nem egy évre házasodtak, hogy csak na.

Nekem erről van saját véleményem, de kiíváncsi vagyok másokéra is.

2017. szept. 14. 08:55
 5/24 anonim ***** válasza:
58%
Kapcsolattól függ. Ha valóban gyűjtenek, nem cink, van ilyen, főleg fiatalabbaknál. Ha viszont se kitűzött időpont, se tervek, se semmi, akkor nem gondolták komolyan.
2017. szept. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
32%
#5: Mert Te azt mondtad. Nem gondolták komolyan, sz@rt se ér az egész ugye?! Ezer oka lehet, amihez Neked és másoknak semmi köze. Had döntse már el mindenki magam, hogy hogyan éli az életét, kit mikor jegyez el és azt komolyan gondolja-e. Ne Te mondd már meg!
2017. szept. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%

#6 Kikérem magamnak ezt a stílust. Semmi rosszat nem írtam.

Rengeteg olyan pár van, ahol megvan az eljegyzés, de esküvőt amúgy nem akarnak. Több verzió van, van, ahol csak szimplán megerősítik a kapcsolatot, jajdejó; van, ahol az egyik félnek fontosabb lenne a házasság és ezt vélik félmegoldásnak; meg olyan is, hogy a srác hozza a gyűrűt, de amúgy sose akar házasságot, csak hát ennyi idő után már "illik".

Fenti példákban csak "álca" az eljegyzés, ahogy a kérdező fogalmazott, bár én nem használnám ezt a szót.

Aztán vannak olyan esetek, hogy nagyon szerelmesek, kell a lánykérés, de az esküvőre még gyűjteni kell. Van olyan eset, hogy nincsenek olyan élethelyzetben (pl. mindketten tanulnak, nem élnek még együtt, nem látják értelmét). Van olyan eset, hogy közbejön valami, haláleset, becsúszott gyerek, megszűnt munkaviszony, vagy bármi egyéb, ami miatt másra kell a pénz. Meg van olyan is, hogy vannak kitűzött álmok, luxuslagzi pl., amit nem máról holnapra lehet összehozni.


Attól, hogy neked vacak az életed, netán savanyú a szőlő, még nem jogosít fel arra, hogy ilyen hangnemben oktass ki bárkit. Ne te mondd már meg, hogy milyen véleményem legyen a világról, köszi.

Én azon az elven vagyok, hogy akkor kérjék meg a kezem, ha esküvő is követi, elfogadom, hogy nem mindenki gondolkodik így. Indoktól függ, hogy álca-e vagy sem, hogy ismét a kérdezőt idézzem.


Remélem, így már Neked is elég kielégítő a válaszom?!

2017. szept. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
35%
#7: Kikérheted magadnak, véleményed is lehet és ahogy leírtad, láthatod, hogy számtalan oka lehet egy el(nem)jegyzésnek és egy össze(nem)házasodásnak, vagy ezek bármelyikének a késleltetésének. Oké, Te elvárod, hogy ha megkérik a kezed, azt rövid időn belül esküvő is kövesse. Elhiszed, hogy senkit sem érdekel, hogy szerinted ciki-e ha nem így történik? Erre próbáltam rávilágítani. Amúgy köszönöm, de egyáltalán nem savanyú a szőlő, két éve házas vagyok és szerencsésnek érzem magam a feleségemmel az oldalamon. A munkámban is sikeres és elismert vagyok, de ez meg gondolom Téged nem érdekel. ;)
2017. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"Elhiszed, hogy senkit sem érdekel, hogy szerinted ciki-e ha nem így történik?"


"Szerintetek ez gáz? Vagy álca?"


Veled ellentétben én a kérdésre válaszoltam. Cupp.

2017. szept. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Feljebb megválaszoltam a kérdést én is. Arra próbáltam rávilágítani, hogy nem kellene, hogy egy ilyen vélemény meghatározó legyen, vagy, hogy érdekeljen bárkit is. Ez a történet nem mások véleményéről szól, de aki úgy gondolja, ahogyan Te is, az nagyon szereti kihangsúlyozni, hogy az úgy nem is komoly. Szerinted ez, hogy esik valakinek, akit épp eljegyeztek, de pl. egy komolyabb betegség vagy anyagi okok miatt csak három év múlva lehet esküvője? Elárulom: rosszul. A kérdező is írta az egyik válaszában, hogy aki másképp gondolkodik erről, azt jellemzően szétszedik és ez nem jó.
2017. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!