Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a véleményetek erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről a helyzetről? Eljegyzés?

Figyelt kérdés

Adott egy pár, a férfi 27 éves, friss diplomás, álláskereső, a nő 21, egyetemista és álláskereső. 2 éves a kapcsolatuk, mindegyikük a másikkal szeretné leélni az életét, ezt már sokszor megbeszélték. Eddig csak ritkán tudtak találkozni a nagy távolság miatt, de a nyarakat mindig végig együtt töltötték, és van elég spórolt pénzük, hogy elkezdhessék együtt az önálló életüket, ahogy tervezték.

A nő nagyon szeretné már az eljegyzést, a férfi látni szokta rajta, hogy mennyire elkenődik, ha újabb volt osztálytársát jegyzik el. De mégis ott van benne, hogy a lány csak 21 éves.


Túl korai lenne, vagy úgysem lehet korai, hiszen együtt akarják leélni az életüket?


Ha korai lenne, mikor lenne alkalmas?


2017. szept. 14. 21:00
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Csak próbálom elérni, hogy tisztán lássátok a helyzetet, mert könnyű rávágni, hogy "akkor gondtalanság volt"... Nem vagytok ebben a helyzetben, így gondolhatjátok ezt, de koránt sem így volt, ugyanúgy ott volt a bizonytalanság, hogy mi lesz, ha nem lesz olyan jó az állás, stb. Ugyanolyan problémáink voltak, mint amik a szüleimnél vannak, csak rövidebb időintervallumban, ennyi.
2017. szept. 14. 21:26
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Oke, tehat nem erthetjuk meg a helyzetedet. Akkor miert akarod, hogy barmit is reagaljunk neked? Honnan kellene megjosolni, hogy megerett-e a kapcsolat az eljegyzesre.


A leirtak alapjan valaszoltunk, neked ez nem tetszik. Ennel tobbet nem tudunk tenni.

2017. szept. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Rendben. De nekunk hiaba kampanyolsz, attol meg a pasid nem fog eljegyezni, mert lehet olyan konzervativ elveket vall, hogy HAZassag elott kene egy HAZ is, amit az egyelore nem letezo munkajabol kene fenntartani pl.
2017. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Elmagyaráztam, hogy miért "nem értetted meg" a helyzetet, elmondtam, hogy megértsd, de te csak azt szűrted le, hogy nem értheted az egészet alapból, ezzel sajnos nem tudok mit tenni.


Nem a házasságról van szó egyébként, hanem az eljegyzésről, ami egy elég fontos gesztus a másik felé. Nyilvánvaló, hogy a házasság rá 1 vagy 2 évre köttetne meg. Ezt a kettőt nem kellene összekeverni, mert nem mindegy.


Ezért sem értem, hogy az eljegyzéssel miért is kellene megvárni azt, hogy éveket éljünk együtt, hiszen, ha valami iszonyatosan rosszul sülne el és teljesen félreismertük volna egymást a legvégső esetben, akkor lehetne "korrigálni".


Számomra az eljegyzés azt jelenti, hogy a férfi tanúbizonyságot tesz arról, hogy tényleg az illető nővel szeretné leélni az életét, vele szeretné belátható időn belül, bizonyos feltételek teljesülése után összekötni az életét. Az eljegyzés csúnya szóval a "lefoglallak, az enyém vagy, nem kell senki más és a lehető legkomolyabban gondolom veled". Elég nagy szintkülönbség van a barátnő/csaj és a menyasszony között. Legalábbis szerintem... Lehet, hogy elég hülyén hangzik, de nem tudom jobban elmagyarázni a jelentőségét számomra.


Értelmezhetitek úgy, hogy jaj, ez nekem amolyan egó-dolog, de nem. Ez erősen érzelmi dolog, egy valódi nyomaték annak, hogy már összetartozunk. Nem villogni akarok egy gyűrűvel.

2017. szept. 14. 22:25
 15/28 anonim ***** válasza:
Eljegyzessel nincs gond ha ez boldogga tesz. Viszont kulonbseg baratno es menyasszony kozott annyi van, hogy menyasszonykent nagyobb a pofara eses ha valamelyikotok behulyul. Az eljegyzes amolyan igeret, de manapsag mar nincs olyan nagy jelenrosege mint regen sajnos. Emellett meg vegulis nem hajt a tatar, ha a ferfi korainak erzi, lehet varni, fokent ha ugyis egyutt terveztek.
2017. szept. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Ezt tovabbra is ertjuk, de ne velunk, hanem a pasiddal kommunikalj errol. Mi ugyanis biztos, hogy nem tudunk elvenni teged, sem eljegyezni.
2017. szept. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elég nagy baj, ha Te eljegyzés nélkül nem érzed elég erősnek a kapcsolatotokat. Akik közt 100%-ig rendben van minden, tudja, hogy a másiknak ő a legfontosabb, annak nem kell megerősítés, főleg olyan amit a külvilág is lát, mert tudja, hogy semmi nem rombolhatja le a kapcsolatukat. Ha a párod sokat fogja látni rajtad, hogy elkenődsz mert nincs eljegyzés, csak azt éred el, hogy később legyen, vagy ne is legyen. Férfiaknak nem hisztis kislány kell, aki a jelentéktelen dolgokkal foglalkozik. Fiatal a Vagy még, sokat kell tanulnod az életről és hidd el teljesen más a minden napokban együtt élni, min pár hónapot csak nyáron. Itt nem hiszel senkinek, csak hajtod a magadét. Nem baj, majd az élet megadja a tanulópénzt. Sokkal jobb is, ha a saját károdon tanulsz.
2017. szept. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
2 éves kapcsolat normális együttélés nélkül 0. Fogalmad sincs róla, hogyan viszonyulnátok egymáshoz huzamosabb ideig, pár hónapig mindenki tudja a legjobbat mutatni magából... Nincs olyan, hogy mikor alkalmas, de ha a barátodnak nem fordult meg a fejében akkor neked sincs hova erőltetned. Megjegyzem, én 23 vagyok, 4 éves együttéléssel, barátom 30 felett és mégse kérte még meg a kezem, te mivel lennél elkésve 21 évesen? Szegény pasi megnézze a fancsali képedet mindig ha eljegyeznek valakit... Biztos örül neki...
2017. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem eljegyzés kéne, hanem összeköltözni első körben.

Ha a lány egyetemista a srác meg munkanélküli, akkor költözzön a srác oda, ahol a lány tanul és ott keressen munkát. Költözzenek össze, szedjék rendbe magukat, éljenek kicsit együtt, ismerjék meg jobban egymást.

Utána adja majd magát az eljegyzés is.

Jelen esetben semmit nem oldana meg és felesleges is lenne, egyik fél sem akarja még igazán.

A csaj meg ne irigykedjen mások életére.

Nem egyforma az életük, lehet a volt osztálytársainak, akik már menyasszonyuk komolyabb szinten állt a kapcsolatuk.

2017. szept. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez az eljegyzés és házasság dolog nem egy verseny, nem az jár a legjobban, akinek a leghamarabb meglesz.

A fontos,hogy olyan kapcsolatod legyen, ahol egyértelmű és hosszú távra terveztek.

Láttam én már sok olyan menyasszonyt, aki nem volt boldog, nem szerették egymást..

Míg van aki csak simán jár a párjával és nagy a harmónia stb.

A gyűrű nem változtat semmit, ne ragaszkodj annyira görcsösen hozzá.

2017. szept. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!