Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek is anyagias a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is anyagias a barátnőm? Gondoljam még át az eljegyzést?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt Többször is szóba került már közöttünk a házasság.Azt mondta,hogy nagyon szeret engem,de csak akkor jön hozzám,ha közös kasszán leszünk. Ő még tanul,nemsokára végez a főiskolán. Én informatikával foglalkozom ,egész jó a fizum. Arra gondoltam,hogy hamarosan eljegyezném,de aggasztó. Mert ha szeret,akkor mindegy lenne hogy közös kassza vagy sem,de hozzám akarna jönni.

2017. nov. 21. 17:28
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%
Jelenleg Te tartod el?
2017. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
21%
Értelmes ember nincs teljesen közös kasszán a párjával.. Elavult és fölösleges dolog. Pláne ha a keresetetek nem egyforma. Teljesen fölösleges, anélkül is pontosan lehet tudni, hogy mennyi a közös költség (rezsi, kaja, bevásárlás, közös program). Az ideális, ha a közös költségekre a pénzt fele-fele arányban közös kasszába rakjátok, de nem az összes pénzeteket. Senkinek semmi köze, hogy a másik mire költi a saját pénzét. Nincs ezen mit gondolkozni, nem kell elvenni feleségül. Még ha a pénzt nem is nézzük, akkor sem szabad olyannal összeházasodni, aki ezt valamilyen feltételhez köti.
2017. nov. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
87%

#2: " akkor sem szabad olyannal összeházasodni, aki ezt valamilyen feltételhez köti."


Te is feltételhez kötött, nevezetesen úgy legyen, ahogy te akarod.

2017. nov. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy konzervatív szemléletű családban nőtt fel a barátnőd, ahol természetes volt a közös kassza.


Ezekben a családokban a külön kassza bizalmatlanságot jelent, kissé elássa a "jóban-rosszban" együtt elvet.


Manapság már gyakoribb a külön kassza, mégis sokan gondolkodnak közös élet/közös kassza elven.

Nincs ezzel baj, ha mindketten elfogadják.


Te kérdező, viszont ezzel nem értesz egyet. Most jól keresel, de lehet,hogy fordított helyzet is elő állhat.


Mielőtt komolyabbra fordítanátok ezt a kapcsolatot erről a kérdésről mindenképpen beszéljetek, őszintén, nyíltan, hiszen ez alapja egy tartós kapcsolatnak.

2017. nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem igaza van. Vagy te mégis hogy képzeled a házasságot?


Ha a közös házat fel kell újítani, akkor megy az enyém-tied? Ha nektek a drágábbik parketta tetszik, és Ő nem engedheti meg magának, mert kevesebb a fizetése, akkor választotok egy olyat, ami nem tetszik?


És ha gyereketek lesz? Akkor nyilván ő maradjon otthon, ő a nő, gondolom elvárás lesz hogy ha már otthon van, akkor ő takarítson, főzzön, lássa el a gyereket, de nem kap fizetést. Vagy akkor TE adsz neki fizetést? Mert igenis munka a takarítás, főzés is - de akkor ő tengődjön a szinte semmi gyes/gyed-ből?

2017. nov. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
36%
A 3. válaszolnak üzenném, hogy abszolút nem kötöttem feltételhez, nálunk nem is úgy működik, ahogy a kérdezőnek tanácsoltam. Mivel egyikőnket sem érdeklik az anyagiak, ezért nálunk az fizet rezsit, bevásárlást, aki éppen ráér vagy van nála pénz. Ez pedig azért lett így, mert így hozta az élet meg a lustaság, nem pedig azért, mert én így akartam.
2017. nov. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
94%
Házasságban közös kassza van. Illetve lehet úgy tenni, mintha nem lenne, de az is a csak a gyerekek születéséig működik.
2017. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
15%

Aki drágább parkettát akar, az fizesse ki... A másik meg gyűjtse össze a pénz, és mondjuk vegyen belőle csempét. Nem értem hogy lehet ilyeneken problémázni..

Ha meg jön a gyerek, akkor természetes, hogy az apa a családfenntartó, de ez nem azt jelenti, hogy évekig a másikon kell élősködni csak mert többet keres. Persze, ha a másik nem tud keresni egy forintot sem mert megszületett a gyerek, akkor természetes a "közös kassza" (ami nem közös kassza, hanem eltartás), ez egy elengedhetetlen dolog ebben az esetben. De máskülönben fölösleges.

2017. nov. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem egy életközösségben nem kérdés a közös kassza, hanem alap dolog, legalábbis nekem. Örömmel megosztom a párommal mindenem, amennyiben ő is így jár el velem szemben. Ha csak elvesz és nem tesz semmit, akkor nemhogy közös kassza, de kapcsolat sincs nálam.

31/f

2017. nov. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
56%

A közös kassza elméletben nagyon jól hangzik, de a gyakorlatban szerintem ritkán kivitelezhető. Az én szüleim 20 éve élnek boldog házasságban. Van két gyerekük. És igen, közös kasszán élnek. Apukám négyszer annyit keres mint Anyu. Elképzelésem nincs róla hogyan tudnánk megélni a fenti válaszok alapján négyen (jelenleg én is nappalin tanulok) kb 160.000 Ft.-bol.....

19/L

2017. nov. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!