Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek is anyagias a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is anyagias a barátnőm? Gondoljam még át az eljegyzést?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt Többször is szóba került már közöttünk a házasság.Azt mondta,hogy nagyon szeret engem,de csak akkor jön hozzám,ha közös kasszán leszünk. Ő még tanul,nemsokára végez a főiskolán. Én informatikával foglalkozom ,egész jó a fizum. Arra gondoltam,hogy hamarosan eljegyezném,de aggasztó. Mert ha szeret,akkor mindegy lenne hogy közös kassza vagy sem,de hozzám akarna jönni.

2017. nov. 21. 17:28
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
90%
A házasság gazdasági közösséget is jelent (többek között), ha neked fáj megosztanod valakivel a jövedelmed, akkor ne házasodj. Szerintem. Én a magam részéről nem problémáztam ezen, de természetesnek vettem hogy amint a kapcsolat elég magas szintre került, a kassza is közös lett. Valahogy olyan pitinek érződik számolgatni meg felezgetni az adott költségeket, ha amúgy is egy háztartásban élünk és a céljaink (anyagi és egyéb) közösek.
2017. nov. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
90%

Ettől egyáltalán nem lesz anyagias (régebben természetes volt a közös kassza, valószínűleg ő is ezt hozta a családjából), csak másként gondolkoztok.


Mondom ezt úgy, hogy ha házas lennék, én sem dobnék be mindent a közösbe, hanem havi X összeg lenne,ami belemegy, a többi maradna annál, aki megkereste. Ettől függetlenül nem számolnék utána még az utolsó fillérnek is...Szóval lehet, hogy valamilyen szinten mégis közös lenne a kassza, csak nem kimondottan. Nem tenném meg, hogy ne segítsek a páromnak, ha kell.


Ezt beszéljétek meg, EGYMÁSSAL, ha már az eljegyzés esedékes, akkor úgy érzem, illik tudni idegenek bevonása nélkül is dönteni. Gondolom, mindkettőtök tarsolyában vannak érvek, szóval ezeket mondjátok el egymásnak higgadtan.


22/N

2017. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
98%

Én is, és a férjem is úgy gondoljuk, hogy ha valakivel közös életet élünk, akkor közös az anyagi tehervállalás, a háztartás vezetése, és igen, a megkeresett pénz is. Például, ha a férjem örökölni fog a nagymamájától pénzt (ahogy a többi testvére is), az hivatalosan különvagyonnak számít, még házasság esetén is, ő viszont meg szeretné velem osztani, mert egy pár vagyunk. Ő maga említette. Ő ilyen ember, és én is ilyen vagyok, fordított helyzetben is így lenne.


A házasság vagyonközösség. Attól, hogy bohóckodtok a pénz ide-oda tologatásával, még az. Csak akkor nem, ha írtok házassági szerződést, és lefektetitek benne, hogy külön szeretnétek kezelni a házasság alatt szerzett pénzeteket. (Nekünk anno így mondta a tanár aki jogon tanított).


Ha valaki ennyire nem bízik a másikban, félti a pénzét tőle, akkor minek vannak egyáltalán együtt?


Nehéz lehet megítélni, hogy valaki csak a pénzedre utazik, vagy egyszerűen csak elvi kérdés nála a dolog. Ha igazán kiismerted őt, akkor tudnod, érezned kell! Ha nem, akkor addig ne vedd el semmiképp.

Arra gondoltál már, hogy megfordulhat a szerencséd? Mi van ha mondjuk kirúgnak téged, és a barátnőd viszont jó sokat fog keresni! Neked hogy esne, ha hagyna éhen halni, mondván az az ő pénze, ő kereste meg, te nem akartál ezért nincs közös kassza?

2017. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
12%
Ne vedd feleségül. Azért mert feltételekhez köti, ez nem őszinte szerelem, csak be akarja magát biztosítani.
2017. nov. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem se házasodj, de ne azért amit az utolsó mondott, hanem mert ha már az elején ennyire kardinális dologban más véleményen vagytok mi lesz később!?


Most hogy gazdálkodtok? Gondolom már együtt éltek...


Egyébként mi a férjemmel, aki 2-3-szor annyit keres, mint én közös kasszán vagyunk, másképp elképzelni sem tudnánk. Egyébként ez szerintem csak intelligencia és személyiség kérdése:)

2017. nov. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
13%

te feltételed: dolgozik és keresi majdnem annyit, mint te.

ennyi.

2017. nov. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
91%
16# gyes alatt meg dögöljön èhen vagy egye a zsìroskenyeret nem? Szànalmasak vagytok. Nem is èrtem mi a kèrdès.
2017. nov. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
21%

ne dögöljön éhen.

de mégis mit képzel? fél forintot nem keres, de esküvő az kéne neki? mire fel?

2017. nov. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
83%
Házasságban mi értelme "saját kasszán" kotlani, ha úgyis közös a vagyon? Valaki írja már le :D
2017. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
97%

Meg akkor már azt is írja le valaki, mi értelme összeházasodni úgy, hogy aztán számolgatjuk a pénzeinket? Akkor a házimunkát is figyelitek, hogy pontosan, 100%-osan ugyanannyit tegyetek bele? Ha beteg vagy, és egy hétig nem mosogatsz, akkor utána egy hétig folyamatosan te fogsz? Vagy ha én 12 órát dolgozok, a párom 6-ot, akkor is rám esik a házi munka minden 2. nap, ha én éjfélkor érek haza?


Ha valakik ennyire nem tudnak alkalmazkodni, hogy a házasságon belül is leszabályoznak mindent, mi a búbánatos isten f...ának házasodnak össze?

2017. nov. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!